4 gurmánské tipy na letní Prahu

Letní Praha je plná kulturních akcí a festivalů, ze kterých si vybere opravdu každý. Pro fanoušky gastronomie a gurmánských zážitků to platí dvojnásob. Ať už jste milovníky zmrzliny, bublinek nebo něčeho ostřejšího, připravili jsme pro vás 4 tipy, které si v létě opravdu vychutnáte.

MUMM POP-UP LOUNGE

Také sníte o tom, že konečně proniknete do tajů sabráže? Jste milovníky šampaňského a chcete se o jeho výrobě a historii dozvědět více? Potom by vám neměla uniknout informace, že exkluzivní šampaňské MUMM otevřelo v centru Prahy unikátní pop-up, který nabízí letní programy pro všechny, kteří těmto luxusním bublinkám holdují.

Rituál sabráže, neobvyklá technika otevírání láhve šavlí, sahá až do časů napoleonských válek. Šavle byla tehdy zbraní Napoleonovy jízdy, a protože tažení Napoleonových armád Evropou bylo často vítězné, důvodů k oslavám se šampaňským bylo stále dost. Vy se tuto techniku můžete naučit pod vedením zkušeného profesionála, který zaručí, že i váš rituál bude vítězný.

To ale není jediná technika, kterou můžete ovládnout. Šampaňské s jemným perlením se skvěle hodí k různým jídlům, a proto je dobré vědět, jak ho s jídlem správně napárovat a vytvořit tak ještě lepší gurmánský zážitek. V MUMM POP-UP LOUNGE si můžete vyzkoušet různé kombinace a doporučení odborníků, díky nimž posunete úroveň servírování zase o něco výš.

V nejbližších dnech můžete zajít na tyto akce:

  • 20. srpna – degustace MUMM
  • 27. sprna – MUMM umění sabráže
  • 3. září – MUMM food pairing

Na všechny akce je potřeba registrace na: rezervace@mumm.com.

MUMM POP-UP LOUNGE
Malé náměstí, zahrádka hotelu U Prince, Praha 1

Piknik na Střeše Lucerny

Že už jste si dlouho neužili nedělní piknik s přáteli nebo rodinou, kdy můžete dát všechny starosti stranou a jen tak odpočívat? Potom byste se měli vydat tuto neděli na Střechu Lucerny, která se promění v jeden velký piknik v oblacích. Brunch s kouzelným výhledem na Prahu začne už v 10 hodin a pro návštěvníky budou připravené piknikové deky s polštářky a koš plný dobrého jídla. Takový zážitek navíc žádá bublinky, takže láhev prosecca je samozřejmostí.

A kdyby se brunch náhodou protáhl, můžete na Střeše zůstat až do odpoledního programu, oblíbeného západu slunce s hudbou.

Vstupenky a nabídku jídla najdete zde.

Rumfest by Barlife

Desítky rumových značek, koktejly, karibská kuchyně a latinsko-americká hudba. To zní skoro jako výlet do Karibiku. Také přemýšlíte, jak se na něj vydat? Je to až překvapivě jednoduché, stačí si 22. srpna zajet do Žlutých lázní, kde letos opět proběhne svátek pravého třtinového rumu – Rumfest by Barlife. Kromě ochutnávek unikátních rumů a řízených degustací vás čekají také přednášky a workshopy nebo rumové rande naslepo! Pro opravdové nadšence bude navíc připravena barmanská soutěž.

Letošní ročník festivalu oslaví také 50 let ode dne, kterému se přezdívá Black Tot Day. Ten se datuje k 31. červenci 1970, kdy byla oficiálně zrušena 300 let dlouhá tradice pravidelných denních dávek rumu pro britské námořníky a tento den byl tedy také poslední, kdy byl provolán námořnický přípitek „Up spirits!“ U příležitosti tohoto výročí budete moct ochutnat rum Black To Last Consignment, který je vyrobený z posledních zásob Royal Navy. Jeho historické hodnotě odpovídá i cena – láhev stojí přes 22 000 Kč.

Seznam vzorků a vstupenky najdete zde.

Prague Ice Cream Festival

K létu neodmyslitelně patří zmrzlina, o tom není pochyb. Své o tom ví i organizátoři úspěšného Prague Ice Cream Festivalu, kteří na závěr srpna chystají už 6. ročník tohoto osvěžujícího svátku nanuků, zmrzlin, sorbetů, ice rolls a dalších dobrot. Kromě zmrzlin všeho druhu můžete ochutnat i různé teplé občerstvení – slané i sladké, nebo využít doprovodného programu, kde nebude chybět tematický fotokoutek, dočasné tetování ani řada aktivit pro děti.

Celodenní festival pro celou rodinu proběhne 30. srpna na Výstavišti v Holešovicích.

Vstupenky najdete zde.

13. 8. 2020