Top 5 berlínských jezer na koupání

25. 6. 2021 | Danuše Siering

Celková vodní plocha Berlína je téměř 59 km², to je 6,6 % celkové plochy! Krátce řečeno – Berlín je vodní město. S řekami Spréva, Havel, Dahme, kanály, potoky a 50 jezery poskytuje osvěžení, zábavu a sport všem, kteří se vody nebojí. Která jezera bychom Vám chtěli doporučit?

1. Sacrower See

Vlastně ještě stále tajný tip. Přitom má toto jezero jednu z nejlepší kvality vody v Berlíně. Více než 4 metry je viditelnost do hloubky. Místo je oblíbené obzvlášť u mladých lidí.

berlínská-jezera-sacrower-see

2. Schlachtensee

Americký zpravodajský kanál CNN zveřejnil listinu 20 nejlepších míst ke koupání v jezerech a řekách na světě, a mezi nimi – světe div se – jezero Schlachtensee na jihozápadě Berlína je mezi nimi. S délkou břehu téměř 7 km leží na okraji Grunewaldu. Plavání, loďky, dětské hřiště, standpaddeling… k tomu báječná restaurce Fischerhütte. A od roku 2015 naprostý zákaz vstupu pro psy.

berlínská-jezera-Schlachtensee

3. Liepnitzsee

Už dávno není tajným tipem, přesto se zde dají najít ještě stále opuštěné písečné pláže ukryté v lese. Můžete si tady užít soukromí daleko od davu na hlavní pláži na západním břehu.

berlínská-jezera-liepnitzsee

4. Müggelsee

Je jedním z největších jezer v Berlíně. Četné pláže s přilehlými restauracemi a kavárnami poskytuje dostatek prostoru pro opalování, koupání a velký výběr půjčoven loděk a lodí.

berlínská-jezera-muggelsee

5. Strandbad Wannsee

Kdo touží po moři, je tady správně. Pláž byla otevřena již v roce 1907 a od té doby nepřetržitě slouží veřejnosti. Strandbad Wannsee patří k největším venkovním koupalištím v Evropě. Přes jeden kilometr pískové pláže, 300 plážových Strandköbe (8 euro/den), přes 1 000 lehátek. Doporučuji výlet loďkou na ostrov pávů — Pfaueninsel a pak se občerstvit v restauraci na Wannseeterassen. Na tento den potom jen tak nezapomenete.

berlínská-jezera-Strandbad-Wannsee