#restartpodnikani / PARTNEŘI Danuše Siering, BLACK SWAN MEDIA: Co je to restart? Padnout… a znovu vstát

Ne já, ale my, je motto dnešní doby. Celý svět se semkl, aby mohl napravit koronavirem způsobené škody. Pomáhají firmy, jednotlivci, neziskové organizace, iniciativy, ale také média. Kros-mediální dům Black Swan Media v době nouzového stavu spustil projekt reSTARTpodnikání na podporu malých a středních podnikatelů a živnostníků v Česku. Jak projekt vznikl, kam kráčí a kdo jsou jeho partneři, jsme se zeptali zakladatelky Dr. Danuše Siering.

Danuše Siering, zakladatelka projektu reSTARTpodnikání.

Jakou roli hraje Black Swan Media v projektu reSTARTpodnikání? 

Není tajemstvím, že trh je komunikace, toto pravidlo platí ještě více v dnešní době. Black Swan Media BSM je kros-mediální společnost, která umožnila vznik iniciativy reSTARTpodnikání RSP. Od 21. dubna nabízí malým a středním podnikatelům a živnostníkům k dispozici svoji publicistickou platformu www.nnmagazine.cz, kde informuje čtenáře o tom, jak právě probíhá restart v českých podnicích, provozovnách a studiích. Doposud jsme zveřejnili již přes sto rozhovorů… a všechny bezplatně. V přehršli zpráv, kterými je dnešní trh médií zaplaven, naši klienti nechtějí známé reklamní slogany, ale očekávají zprostředkování fundovaných informací a rychlé propojení s potencionálními zákazníky přímým a autentickým způsobem.

Kateřina Černá, kreativní manažerka BSM a návrhářka Kateřina Geislerová.

Jakými nástroji může publicistická platforma N&N pomáhat firmám?  

Využíváme všechny nástroje komunikačního trhu, které máme k dispozici. Z počátku jsme zveřejňovali pouze rozhovory, nyní roste i zájem o podcasty. Pomalu přicházejí také dotazy na foto nebo videoprodukci, ale nejedná se o žádné komplikované produkce. Dnes je žádaná rychlost, nápad, kreativita a samozřejmě náklady musí odpovídat zdravému rozumu.

Na podzim připravujeme vydání magazínu Speciál N&N/reSTARTpodnikání, kde nabídneme klientům RSP za velmi výhodných podmínek být odprezentován v printu. Jsem přesvědčená, že pro mnohé podnikatele to bude příležitost vůbec poprvé vidět své jméno v magazínu a dát o sobě vědět formou, kterou by si jinak nemohli dovolit. Kromě elegantního designu magazínu klademe velký důraz na kvalitní a co nejširší distribuci. 

Všechny aktivity Black Swan Media sdružujeme pod jednou labutí střechou, a tak každému klientovi můžeme nabídnout balíček připravený na míru.

Co si od projektu RSP slibujete? 

Na začátku vůbec nebyla představa, co má projekt přinést. Naopak. Pracuji v Praze, ale bydlím v Berlíně a když jsem pochopila, že se tak rychle do Prahy nedostanu, začala jsem uvažovat, jak mohu být aspoň trochu užitečná. Tak vznikla při ranním běhu okolo jezera Grunewaldsee myšlenka začít psát o restartérech v Česku, dát jim prostor na prezentaci. Všichni kolegové v redakci souhlasili, a tak od myšlenky k realizaci vedla skutečně velmi krátká cesta. Projekt jsme nejdříve ohraničili do 30. 6., potom prodloužili do 30. 7., teď už máme práce minimálně do konce roku. Co si od projektu slibuji? V rámci toho, co děláme a co umíme, být podporou v této skutečně nelehké a pro mne ještě stále nepochopitelné době.

Obálka magazínu Speciál N&N/reSTARTpodnikání.

S jakými podpůrnými organizacemi BSM spolupracuje? 

Byznys je networking lidských vztahů. V RSP je nás nyní 15 partnerů – z čehož čtyři jsou, povězme, „klienští“ partneři, tedy asociace, komory a svazy, kteří sdružují podnikatele a rodinné firmy v Česku a dalších jedenáct jsou „výkonní“ partneři, kteří přispěli svou nabídkou do „Programu podpory RSP“. Všichni partneři přišli tou nejrychlejší a nejpřirozenější formou: sami jsme je vybrali a oslovili, vysvětlili jsme, o co nám jde a oni řekli ano. Nikdo se nevzdal, nikdo neodpadl, nikdo neřekl nepomůžu. Partnerská spojení dělají celý projekt živým organismem a dokud ho budeme krmit, bude žít. Henry Ford formuloval partnerství velmi výstižně: dát se dohromady je začátek, zůstat spolu je pokrok, spolupracovat je skutečný úspěch.

Program podpory partnerů reSTARTpodnikání.

Co dalšího plánujete v rámci projektu?

4. 8. jsme měli mít setkání s klienty RSP, kde jsme jim chtěli osobně představit nabídky podpory partnerů. Kvůli koroně se setkání nekonalo a my jsme udělali rychlé a spontánní rozhodnutí: když nemůžou klienti přijít k nám do Černé labutě, přijdeme my k nim. Ten den jsme natočili video, kde každý partner vysvětluje svoji podporu a v těchto dnech už výsledek rozesíláme klientům. Mnozí z nás, a já také, jsme byli před kamerou poprvé; je vidět, že nejsme žádní profesionální herci (úsměv). Ale my nenabízíme žádné divadlo. Naší nabídkou je jasně definovaná podpora, spolupráce a dlouhodobé vztahy, třeba až k tomu Fordovskému úspěchu. 

Program podpory je určen pouze pro klienty RSP?

Naše dveře jsou otevřené. Nabídky jsou tak různorodé, že mohou oslovit široké publikum. Přihlásit se může každý, kdo má pocit, že mu můžeme být nápomocní.

Danuše Siering, zakladatelka projektu reSTARTpodnikání.

Jaké je Vaše osobní přání do budoucnosti?

Já mám v poslední době jen krátkodobá přání, vždyť slůvko „přeji ti hodně zdraví“ má dnes jinou dimenzi než před půl rokem. Věřím ale, že nikdy nic není jenom černé nebo bílé. Proto jsem přesvědčena, že i toto období má v sobě svá pozitiva. Třeba je nevidíme na první pohled…. ale těší mne, že iniciativa RSP už dnes dává možnost obrátit pozornost hlavně na české firmy, české výrobky a služby. Musela přijít korona, abychom si jich ještě více vážili? Přála bych si prezentovat českou pozitivní budoucnost, přinést klientům i čtenářům orientaci, inspiraci, odvahu. Být spolehlivým průvodcem na této cestě, která vede v současné době všudy možně, jen ne po vyšlapaných cestičkách.

Více najdete zde.

28. 8. 2020