Degustace designu Ligne Roset

4. 12. 2017 | Barbora Vojtová

bandaska-dechem

Designová značka Ligne Roset byla založena před sto padesáti lety jako rodinná francouzská firma. Neomezuje se na spolupráci výhradně s francouzskými designéry, naopak, klíčovou roli pro ni hraje navazování partnerství s výraznými návrháři z celého světa. Dokonce mezi ně patří také české studio Dechem, které pro Ligne Roset vytvořilo barevné spektrum víceúčelových váz – Bandaska.

Víceúčelovost, to je jeden z výrazů, který příhodně specifikuje portfolio francouzské společnosti, a také jedna z charakteristik, se kterou firma na trhu zaujme. Stejně tak jako fakt, že téměř vše, co si pro zařízení interiéru potřebujete pořídit, u ní najdete pod jednou střechou. Můžete se tak stát sami svým vlastním bytovým designérem a rozehrát hru co do mixování barev a tvarů pohovek, stolů, polic a zároveň mít jistotu, že neuděláte chybu. Všechny kusy pocházejí z jedné továrny, všechny látky, barvy a materiály mají stejný styl, takže vy vlastně jen mícháte a propojujete podle toho, co se vám líbí a co umožňuje váš byt nebo kancelář.

ploum-ligne-roset-mood
audio_art_crystal

V  pražské pobočce, která má v Česku exkluzivní zastoupení, naleznete na ploše 250 m2 průřez veškeré základní tvorby Ligne Roset. Samozřejmě v ní nechybí vlajkové produkty, jako je například pohovka Togo, která se zrodila v roce 1973 a od té doby si jejího „obláčkového“ pohodlí užívá více než 1,3 milionů majitelů po celém světě. Stejně tak ve vzdušném showroomu najdete elegantní a hravou pohovku Ploum nebo multifunkční Multy, která účelově zkrášlí menší pokoje nebo pracovny. Navíc si lze vybírat z více než tří set možností barev.

Navzdory tomu, že designéři pocházejí z různých koutů světa, spojuje jejich tvorbu hlavní myšlenka Ligne Roset. Je to důraz na užitek, styl, pohodlí a zachování francouzské elegance. Nesmí dojít k tomu, že by krása produktu pohltila jeho praktičnost.

Nebuďte překvapení, když by vám náhodou při návštěvě proskleného showroomu do kroku zněly šansony nebo jazz, zrovna jste se totiž trefili do „degustace zvuku“ z noblesních gramofonů, do kterých se můžete velmi snadno zaposlouchat a ještě snadněji zakoukat. Každý návštěvník dostane – dle slov majitelů – nejen skvělý servis a poradenství, ale hlavně se stane součástí prostoru, který je vytvořen za účelem zážitku. Plánuje se zde konání pravidelných akcí s živou hudbou, vinných a jiných degustací, které místu vdechnou to, co si designové kousky od Ligne Roset zaslouží nejvíce, vaše příběhy.

Ligne Roset

+420 281 912 186

www.ligne-roset-praha.cz

Text Barbora Vojtová