Hit sezóny — Přírodní koupaliště

13. 6. 2019 | Jakub Mašek

koupaliste-lhotka-koupani-praha-biotop

Přírodní koupaliště Motol

Areál se nachází na Praze 5 kousek od Nemocnice Motol. Voda je zde napájená Motolským potokem. Je ideálním místem pro menší děti, protože koupaliště není u břehu příliš hluboké a má písčité dno. Loni bylo koupaliště vyhlášené jako biotop 
s nejčistší vodou. Najdete zde klasickou i nuda pláž, převlékárny, sprchy 
a občerstvení. Celý areál je zatravněný, skrytý uprostřed vzrostlé zeleně a chráněný před okolním ruchem. Na bezpečnost dohlíží plavčík.

koupaliste-motol-koupani-praha

www.koupalistemotol.cz

Radotín

Tohle koupaliště se čistí samovolně za pomoci řas a vodních ekosystémů. Výsledkem je skutečně čistá voda přirozeným způsobem. V areálu se nachází také sauna Kijukiju. Milovníci architektury ocení i čistý skandinávský design šaten a sprch.

koupani-praha-biotop-radotin

www.biotopradotin.cz

Koupaliště Džbán

Oblíbená destinace na Praze 6 u přírodní rezervace Divoká Šárka. Koupaliště je 
v dosahu MHD (tramvají číslo 5 a 20 do zastávky Divoká Šárka) a disponuje vlastním parkovištěm. Avšak své psí miláčky nechejte doma, ve Džbánu se koupat nesmějí. K dispozici je základní standardní vybavení, tedy sprchy, WC, převlékárny a stánek s občerstvením. Můžete si zapůjčit také loďky. Je zde i oddělená nudistická pláž. Dno je pokryté štěrkem.

koupaliste-dzban-koupani-praha-biotop

https://koupaliste-dzban.cz/

Koupaliště Lhotka

Jak už název napovídá, tento biotop o rozloze 5 570 m2 se nachází na Praze 4 na trase ze zastávky Lhotka (linka 121, 139, 150, 157, 197) nebo Novodvorská (linka 106, 196, 197). Vstup do areálu je z ulice Nad koupadly. Kvůli omezené kapacitě parkovacích míst se doporučuje využít MHD. Provoz je otevřen až do září.
Plavecká část má hloubku až 3,25 m, ta neplavecká do 1 m. V areálu najdete veškeré potřebné sociální zázemí.

koupaliste-lhotka-koupani-praha-biotop

www.koupaliste-lhotka.cz

Slapy

Klasikou blízko Prahy jsou Slapy, které se kromě plavání a cachtání hodí také 
k vodním sportům, jako je jachting, windsurfing či vodní lyžování. Ke koupání jsou vhodné písečné i travnaté pláže kempů, jako je Nová Rabyně nebo Měřín. Většinou v kempech najdete i půjčovnu lodiček, šlapadel a sportoviště.

slapy-koupani-u-prahy.

www.slapynadvltavou.cz/slapy/plaze-a-koupani-na-slapech

Text Barbora Pečová