Oliver Dunk: Pouhé otočení spínače do polohy STOP nestačí

Rozumím každému, kdo má argumenty pro nebo proti lockdownu. Rizikový pacient i hostinský nebo hoteliér. Umělec nebo technik. Složité je, že neexistuje pravda! Co je správné pro jednoho, je špatné pro druhého.

31. 10. 2020 | Jakub Mašek

Oliver Dunk, Schlager Radio B2.

Příklad: Návštěva galerie je zakázána. Ale můžete jít do nákupního centra. Je nyní konsum ceněn více než umění? Korona vytváří větší nespravedlnost. Více společenského odmítnutí.

Ale: Jaký to má smysl vzpouzet se vzájemně proti sobě? Zvládnout můžeme jen společně. Zdraví je na prvním místě.

Nejistotu, kterou dnes máte, sdílejí i politici a zdravotníci. Nikdo neví, co je správná cesta. Ani vláda, ani opozice. Samozřejmě lze diskutovat o tom, že Parlament musí být více zapojen. Ale v zásadě se jedná o vedlejší válečné divadlo, které nezastaví rychlé šíření viru.

Co potřebujeme?

Koncept, pomocí kterého se dokážeme dostat přes pandemii. To chybí a mělo už dávno být na stole. Pouhé otočení spínače do polohy STOP nestačí.

Očekávám, že vláda řekne, jak můžeme vést převážně spořádaný život a zároveň chránit ty nejzranitelnější. Protože jedna věc je každému jasná: Ani ekonomika, ani občané nedokážou zvládnout třetí nebo čtvrtý lockdown nebo zastavení do konce března.

Zůstaňte zdraví.
Váš Oliver Dunk