Oliver Dunk: Spekulace v případu Nawalny

Opoziční strana, otrava, podezření na pachatele a motivy, vyhrožování sankcemi. Takto lze popsat případ Nawalny několika slovy. Studená válka. EU a USA proti Rusku.

12. 9. 2020

Oliver Dunk, Schlager Radio B2.

To, co mi chybí – a je běžné v každém řádném procesu – jsou důkazy. Jistě je možné, že vládce v Kremlu vydal rozkaz eliminovat kritika režimu. Je také možné, že věrní příznivci Putina věc spěšně vyřešili bez jeho vědomí. Protože jsme stále ve sféře spekulací o důvodech, přidám také jeden.

Německo-ruské vztahy, napjaté už kvůli anexi Krymu v roce 2014, jsou v současné době velmi špatné. Přesto se pokračovalo na obrovském projektu dodávky plynu Nordstream 2. To i přes námitky USA, které by samy chtěly prodávat plyn do Evropy. Skutečnost, že Trumpova administrace nyní vyvíjí tlak na zastavení výstavby plynovodu kvůli útoku na Nawalného, ​​smrdí až do nebe.

Kdo má zájem na neshody s Ruskem?

Důležité: Pokud neexistují důkazy o skutečných pachatelích a podporovatelích, měly by se spekulace držet zkrátka. Protože, jak by se slušelo, měly by se před odsouzením, ať už morálním, diplomatickým nebo sankcionovaným, důkazy položit na stůl. Všechno ostatní jen podněcuje a kazí politické klima s Ruskem.

S pozdravem
Oliver Dunk

Příspěvek Olivera Dunka k uplynulé berlínské demonstraci najdete zde.