Oliver Dunk: Uprchlický tábor Moria

Mám soucit s mnoha tisíci lidmi, kteří jsou nyní vystaveni větru a nepřízni počasí a musí vegetovat na řeckém ostrově Lesbos. Neshoda ohledně přijímání uprchlíků do Evropské unie od velkého požáru v táboře minulý týden je ostudná.

19. 9. 2020

Oliver Dunk, Schlager Radio B2.

Německo vydalo jasný signál k přijetí jednoho a půl tisíce migrantů. To je známka lidskosti. Pocitu odpovědnosti. Naproti tomu v Evropě neexistuje žádná stopa solidarity. Německo však nemůže nést břemeno samo. Šéf SPD Walter-Borjans chce přijmout tolik uprchlíků, kolik chtějí spolkové země a města. To je pro sociální mír v zemi nebezpečné. A svou partaj tím stahuje stále hlouběji do víru.

Po zkušenostech s uprchlickou krizí z roku 2015 již nesmí docházet k neregulovanému přijímání migrantů. Protože dodnes mnozí z nich nejsou integrováni. Země, která nabízí azyl lidem v nouzi, ale nenabídne jim ruku, aby je ukotvila v naší společnosti, jedná nezodpovědně. Pokud nyní do Německa přijde 1 500 uprchlíků z tábora Moria, posuneme EU vpřed. Toto gesto by nikdo neměl znevažovat.

S pozdravem
Oliver Dunk