Pražské divadelní premiéry

5. 2. 2019 | Tereza Vacková

narodni-divadlo-praha-unor

Národní divadlo – Kytice (premiéra 28. 2.)
Velmi očekávanou premiéru chystá na konec února Činohra Národního divadla. Tvůrčí duo SKUTR připravilo adaptaci nejznámějšího díla Karla Jaromíra Erbena, které svou tématikou nikdy nevyjde z módy. Těšit se můžete na Polednici, Vodníka i Zlatý kolovrat a také na široké herecké obsazení. Představí se například Jana Preissová, Anna Fialová, Iva Janžurová nebo František Němec.

kytice-narodni-divadlo-erben-unor

Činoherní klub – Sopranistky (premiéra 28. 1.)
Šest hereček v doprovodu živé kapely. Tak by se dala shrnout další zajímavá adaptace, kterou nabídne Činoherní klub. Takový popis by ale nevystihl pravou podstatu představení, takže raději zmatek, dospívání, nekonečný večírek a nekontrolovatelný sled událostí. A přitom to vše začalo obyčejnou sborovou soutěží. Dramatizaci původní novely spisovatele Alana Warnera režíruje Ondřej Sokol.

sopranistky-divadlo-praha-únor

Divadlo DISK – Medulla (premiéra 15. 2.)
Domácí scéna studentů DAMU chystá v únoru premiéru představení Medulla. To vzniklo na Katedře alternativního a loutkového divadla a jak je každému biologovi z názvu hned jasné, zabývá se vnitřním prostředím lidského těla. Přijďte se podívat, jak mikroorganismy ovlivňují náš každodenní život, možná budete překvapeni.

Text Tereza Vacková