Říká se, že pólo je kombinací čtyř sportů — jízdy na koni, ragby, golfu a z hlediska strategie pak i šachů.

22. 11. 2019 | Barbora Vojtová

taxis-polo

Do trojice mezinárodních turnajů TAXIS POLO patří Taxis Polo Snow, přičemž to následující proběhne v březnu 2020 a hraje se jak jinak než na sněhu, Taxis Polo Open Cup, které se chystá na červen příštího roku a hraje se na trávě a třetí z nich, Taxis Polo Beach, se uskuteční na písku a stejně tak jako letos opět v srpnu.

taxis-beach-polo

Akce se konají na Dostihovém závodišti Pardubice a jde vždy o ojedinělou událost svého druhu, nejen v České republice. S myšlenkou uspořádat Taxis Polo Grand Slam přišel Jan Průcha, viceprezident České asociace hráčů koňského póla, který stál také u zrodu této instituce, jež má dnes přes padesát hráčů. Dostihové závodiště v Pardubicích má pro tuto hru navíc ideální podmínky.

taxis-polo-2

U koňského póla jde kromě samotné hry o prestižní společenskou událost, takže muži nosí elegantní obleky a dámám nesmí na hlavě chybět klobouk či fascinátor. Koňské pólo je zkrátka nevšední společensko-sportovní událost se specifickými pravidly, která je každým rokem v České republice čím dál tím atraktivnější, i když má v naší zemi poměrně krátkou historii. Cílem série turnajů Taxis Polo je propagace koňského póla jako sportu v České republice a podpora všech zájemců o tento sport prostřednictvím Taxis Polo Academy.

www.taxispolo.com

Text Barbora Vojtová