SOUTĚŽ BERLÍN: Vyhrajte pobyt na dvě noci se snídaní pro dvě osoby v luxusním suite berlínského hotelu ELLINGTON

SOUTĚŽ:

Vyhrajte pobyt na dvě noci se snídaní pro dvě osoby v luxusním suite berlínského hotelu ELLINGTON a to včetně tříchodové večeře párované s víny v ikonické restauraci DUKE. Voucher je platný do konce roku 2020.

We'll never share your email with anyone else.

ELLINGTON HOTEL BERLIN se svými 285 pokoji a apartmány a vynikající restaurací DUKE se uprostřed hlavního města prezentuje s ležérní elegancí a moderností.

Se svou polohou mezi elegantním bulvárem Ku’damm, zoo a luxusním nákupním domem KaDeWe je ELLINGTON HOTEL BERLIN dokonalou adresou pro všechny, kteří dokážou ocenit něco výjimečného.

Adresa Nürnberger Straße 50–55 není ve všech průvodcích architekturou Berlína náhodou. „Haus Nürnberg“, tedy Norimberský dům, jak se dříve jmenoval, totiž vznikl v letech 1928–31 ve vydařené směsi stylů art deco a Bauhaus pod vlivem architekta Ericha Mendelsohna. Dne 1. října 1929 tehdejší palác „Femina Palast“ poprvé otevřel své brány jako „Ballhaus Berlin“, tedy berlínský plesový dům. V 50. a 60. letech se za legendární travertinovou fasádou nacházel nejslavnější berlínský jazzový klub nazvaný „Badewanne“, kde se představila Ella Fitzgerald, Louis Armstrong nebo Duke Ellington, po němž je dnes hotel pojmenován. Později zde byla také otevřena kultovní diskotéka „Dschungel“, kde z noci den dělal třeba David Bowie nebo Lou Reed.

Když dnes vstoupíte do hotelu ELLINGTON otevřeného v březnu 2007, je tu šarm pozdních dvacátých a raných třicátých let dobře patrný. Zračí se nejen ve slavné 185 metrů dlouhé fasádě, ale zůstal zachován také v původních lampách, schodištích, oknech a dveřích. Také elegantní interiér hotelu, který je pod památkovou ochranou, se svými odkazy na zlatá léta a jazzovou bohému v kombinaci s duchem čtvrti Charlottenburg odkazující na vzletný půvab bývalého Západu dokonale zapadá do bohaté tradice tohoto domu. Vstupte a nadechněte se historie v hotelu, který ztělesňuje neustálé proměny Berlína a jeho historie jako málokterý jiný.

https://www.ellington-hotel.com/

soutěž ubytování v Hotelu Ellington

Soutěž o pobyt na dvě noci pro 2 osoby s polopenzí končí 15.5.2020.

Voucher je platný do konce roku 2020.

8. 4. 2020

Novinky z Prahy a Berlína na tvůj e-mail?
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Více informací.