Trendy optika

4. 12. 2017

Čím se podle vás pozná dobrá optika?

V  první řadě doporučuju naslouchat referencím vašich známých a blízkých, jak byli spokojeni s přístupem a profesionalitou. Za nás jsou určitě pozitivní reference největší motivací. Zavedli jsme například službu, že každému našemu zákazníkovi poskytneme 50 % částky na nové brýle, pokud se mu brýle, které si u nás za poslední půlrok nakoupil, zničily či poškodily. Sami se řadíme do kategorie „business optika“, tedy špičkový servis – nároční klienti – top produkty v oboru.

optic_lab_3

Čím se odlišujete 
od ostatních optik?

Umíme obsloužit časově náročné klienty. Nespokojíme se s lacinou produkcí po pár kusech. Odebíráme prověřené značky a od každé minimálně třicet kusů, protože chceme zaručit pestrou nabídku. Z čeho máme radost, je fakt, že jsme se stali prémiovým prodejcem značky Ray-Ban, takže u nás můžete získat poslední novinky ještě zatepla. Například si už nemusíte kupovat obroučky a vkládat zatemňující skla proti slunci od jiného výrobce. Firma Ray-Ban, historicky nejstarší výrobce slunečních brýlí, už nabízí svá vlastní dioptrická skla. Takže nikdo nepozná, že právě máte dioptrické sluneční brýle!

optic_lab_5

Jaké možností se dnes nabízejí těm, kteří chtějí sportovat a z nějakého důvodu jim nevyhovují kontaktní čočky?

V  těchto případech jednoznačně doporučujeme produkty značky Oakley – vyrábějí sportovní obroučky s dioptrickou výplní, vhodné na kolo, běh, míčové hry… Dokonce se dnes dělají i lyžařské a plavecké brýle s dioptrickou vložkou – vše si můžete u nás objednat.

Uvolnit svalové napětí je základ pro zlepšení zraku. Existuje produkt, který na tomto principu pracuje?

Ano. Pokud nosíte čočky, víte, že je změna, když si najednou nasadíte brýle, a naopak. Firma Zeiss pod názvem EnergizeMe vyvinula nový produkt brýlových čoček, který má za cíl právě zjemňovat přechod mezi brýlemi a kontaktními čočkami a tím uvolňovat vznikající napětí.

optic_lab_4

Pokud má člověk hodně dioptrií, stojí ho tenčená skla někdy až třikrát více než obruba. Platí to stále?

Určitě ne. I mezi tenčenými plastovými skly je dnes v nabídce tzv. economy řada, kdy vás nejtenčí index lomu 1,74 vyjde na cca 70 eur. Přijďte do Florentina – zjistíte, že spousta mýtů už neplatí, a navíc si pochutnáte na výborné kávě.

optic_lab

Přijďte vyzkoušet značky Lindberg, 
Elie Saab, Céline, Cartier, Chrome Hearts, Linda Farrow, Gucci, Fendi, Dior, Persol, Oliver Peoples, Oakley, Ray-Ban.

Prodejny

Praha 1  Florentinum Na Florenci 15

Praha 1  Four Seasons Veleslavínova 2a

Praha 2 Masarykovo nábřeží 2

Brno Poštovská 3

Bratislava Nám. SNP 19

Budapest Bajcsy-Zsilinszky út 19/A

Web a e-shop www.
opticlab.cz

Na Florenci 2116/15, Praha 1

optic_lab_logo

Text Barbora Pečová