Naše redakce

N&N je prvním česko-německým magazínem pro Česko a Německo s redakcí a distribucí v Praze a Berlíně. Business magazín s artovým layoutem a aktualitami, zajímavostmi a trendy je jedinečnou příležitostí pro seznámení, srovnání a možné propojení klientů v obou zemích. V mediální oblasti není na trhu žádný jiný titul, který se tomuto druhu propagace a byznysu věnuje.


Dr. Danuše Siering

V roce 2018 jsem založila Black Swan Media, které vydává N&N Czech-German Magazine s redakcí a distribucí v Praze a Berlíně. Jsme hostitelé 1. Česko-Německého salonu v obou metropolích; důležité akcenty klademe na Galerii Černá labuť v srdci Prahy. Podporujeme zdravé a udržitelné projekty a iniciativu GoFlorenc pro revitalizaci pražské lokality Na Poříčí. Baví mě ájurvéda, holistický přístup ke zdraví, láska k planetě a práce na zahradě. Žiji a pracuji v Berlíně a v Praze.


Lubomír Heger

K Německu mám osobní vztah. Můj otec strávil léta dospívání v Berlíně. Přes dramatické okolnosti – bylo to v letech 1940 až 1945 – si z toho odnesl hezké vzpomínky a kamarády na celý život. Za nimi jsme jezdili celé mé dětství. V letech 1997 – 2011 jsem pracoval jako zahraniční reportér v denících Lidové noviny a MF Dnes, kde jsem měl mimo jiné na starosti Německo. Později jsem vedl online redakci reflex.cz a pracoval jako komentátor v týdeníku Euro. Od roku 2018 jsem na volné noze, jsem spoluautorem a editorem knihy Dítě v síti (Mladá fronta 2019).


Jan Handl

Zajímá mě historie 20. století, jeho hrdinové i záporáci. Rád čtu a píšu, poznávám nové věci. Mnoho let pracuji v médiích, od obchodních pozic jsem se nenápadně přesunul k obsahovým. V textech se věnuji technologiím a vědě. K Německu mám blízko nejen geograficky, ale i teoreticky a co se týče cestování, tak i prakticky. A to dlouhodobě.


Veronika Jonášová

Už podruhé v životě jsem se přestěhovala do Berlína. Metropoli jsem si sice nezamilovala na první pohled, zato je to pro mě láska na celý život, a proto jsem o ní také napsala dvě knížky. Věnuji se televizní i psané novinařině a baví mě sledovat kulturní rozdíly mezi oběma zeměmi.


Tereza Vacková

Mám ráda výtvarné umění, architekturu a nezávislé filmy, což jsou také témata, o kterých nejčastěji píšu. Žiji v Praze, ale pro Berlín mám dlouhodobě slabost a vždycky se tam ráda vracím. O to zajímavější je pro mě pozorování a srovnání kulturních scén obou metropolí a nových tendencí, které v nich vznikají.


Kateřina Hájková

Psaní je můj život, do různých magazínů přispívám již více než deset let. Studium filosofie v Ostravě a mi dalo základ inspiraci pro uvažování o životě a všem, co s ním souvisí, tedy i o smrti. Mám ráda příběhy a myslím, že se nacházejí všude kolem nás, stačí jen otevřít oči a všímat si jich. Zajímám se o jógu, zdravý životní styl, kulturu, filosofii a historii, ráda sportuji. Působím jako novinářka a spisovatelka na volné noze, připravuji k vydání první knížku Světlo naděje. N&N vnímám jako svěží vítr spojující dvě na první pohled odlišné, ale v mnohém možná podobné metropole. V obou totiž žijí lidé, jejichž příběhy stojí za to vyprávět.


Barbora Vojtová

Berlín pokládám za pulzující srdce Evropy, za střed východu se západem. Za město, kde je možné všechno a které v minulosti často krvácelo, ale vždy se zvedlo a odvážně kráčelo dál. Fascinuje mě svou otevřeností a rozmanitostí. I proto mě baví dialog mezi inspirativním Berlínem a tajemnou Prahou – naše vášeň, kterou vám zprostředkováváme. Má témata míří hlavně na kulinární scénu a rozmanitý svět vín. Spoluvytvářím také sesterský web Ayurvedic Breakfast – okno do kontroverzních sfér, o kterých se často zatím jen mlčí…


Barbora Langer

Jako sportovkyně se zajímám o zdravý životní styl a jeho přínos do dalších oblastí našeho života. Z pozice marketérky se soustředím hlavně na oblast aktuálního dění ve světě ecommerce, businessu, technologií a v neposlední řadě také sociálních médií. Díky zkušenosti se životem v zahraničí, naposledy v Berlíně, sbírám zajímavosti a trendy z mnoha oblastí a skrze články nebo podcasty je šířím dál. Zajímám se také o podporu žen byznysu, biohacking, well-tech oblast a mám ráda dobrou kávu.


Karin Zadrick

Jsem já. Já jsem. Cesta. Zajímá mě ticho, pravdivost, dobro a nitro člověka, duše všeho. To, kdo jsme a odkud jsme přišli. Vzdávám hold přírodě, která je mou největší inspirací. Věřím v rovnováhu, lidskost a nekonečnost v nekonečnu. Ráda cestuji a mezi místa, která mě fascinují a jsou mou srdeční záležitostí patří Praha a Berlín. Mé, jakoukoli formou vyprávěné příběhy patří především krajině, životním zkušenostem a moudrým lidem.