Shutterstock
Přečtěte si

Hospodářský zázrak potřebuje nové impulzy a Češi chtějí být u toho

Když se počátkem 90. let vypravil Zbyněk Frolík do městečka Wickende v německém Porúří, měl jasný cíl: získat místní firmu Wissner-Bosserhoff pro společný plán. Frolík tehdy v Praze rozjížděl výrobu nemocničních lůžek a díky inovativním nápadům a kvalitní produkci se mu začínalo dařit. Pro ambici uspět se svým českým týmem na mezinárodním trhu ale potřeboval něco víc. A to něco měla být světově uznávaná značka „Made in Germany“.
Přečtěte si

Brutalistická budova Českého centra v Berlíně se stala tématem výstavy, která se koná – nikde jinde než v útrobách budovy

Vladimír Houdek z Česka a Markus Huemer z Rakouska se svými obrazy snaží navázat dialog s budovou, která v lidech budí hrůzu i okouzlení. Z objektu budovy se přitom stává téma samotných obrazů. Výstava s poetickým názvem “Akarofobikové, architektoničtí nostalgikové, Heidi Klum a další” uvnitř bývalé ambasády z architektonické dílny manželů Machoninových bude trvat do 5. června.
goldfish-prodejna
Přečtěte si

Goldfish pro děti

Jako matka čtyř úžasných dětí jsem se jednoho dne rozhodla, že si otevřu dokonalý obchůdek s dětským zbožím. Do té doby jsem pomáhala s rozjezdem několika obchodů v Berlíně − od papeterie přes obchody zaměřené na životní styl až po doplňky. Ale obchod s dětským zbožím se zdál být největší výzvou.Jako matka čtyř úžasných dětí jsem se jednoho dne rozhodla, že si otevřu dokonalý obchůdek s dětským zbožím. Do té doby jsem pomáhala s rozjezdem několika obchodů v Berlíně − od papeterie přes obchody zaměřené na životní styl až po doplňky. Ale obchod s dětským zbožím se zdál být největší výzvou.