O nás

N&N je prvním česko-německým magazínem pro Česko a Německo s redakcí a distribucí v Praze a Berlíně. Business magazín s artovým layoutem a aktualitami, zajímavostmi a trendy je jedinečnou příležitostí pro seznámení, srovnání a možné propojení klientů v obou zemích. V mediální oblasti není na trhu žádný jiný titul, který se tomuto druhu propagace a byznysu věnuje.


Danuše Siering

V roce 2018 jsem založila Black Swan Media, které vydává N&N Czech-German Magazine s redakcí a distribucí v Praze a Berlíně. Jsme hostitelé 1. Česko-Německého salonu v obou metropolích; důležité akcenty klademe na Galerii Černá labuť v srdci Prahy. Podporujeme zdravé a udržitelné projekty a iniciativu GoFlorenc pro revitalizaci pražské lokality Na Poříčí. Baví mě ájurvéda, holistický přístup ke zdraví, láska k planetě a práce na zahradě. Žiji a pracuji v Berlíně a v Praze.


Jan Müller

V N&N Czech-German Bookmag pracuje jako editor. Od poloviny 90. let do roku 2009 vedl v Lidových novinách přílohu o médiích a magazíny Pátek a Esprit. Později řídil časopisy Strategie, Právo & Byznys, Zen – magazín E15, ForMen a čínskojazyčný magazín Esence. Vydal knihy 190 let České spořitelny (2015), Průvodce budoucností aneb Jak si užít globální krizi (2018), Dítě v síti (2019), Zlatý boss (2020) a Rebel Hnízdil (2021).  


Marcela von Kayser

Německá právnička a podnikatelka, rodilá Češka. Již během studií v 80. Letech v Bonnu a Kolíně n. Rýnem pravidelná návštěvnice Art Cologne, prvního veletrhu ze současným uměním na světě. Art Cologne zformoval její zájem o Contemporary Art. Po přestěhování do Berlína/Postupimi před 20 lety se dostala do intenzivního kontaktu s berlínskými galeriemi a kulturními institucemi. To byl také počátek její cesty jakožto sběratelky umění. 


Lubomír Heger

K Německu mám osobní vztah. Můj otec strávil léta dospívání v Berlíně. Přes dramatické okolnosti – bylo to v letech 1940 až 1945 – si z toho odnesl hezké vzpomínky a kamarády na celý život. Za nimi jsme jezdili celé mé dětství. V letech 1997 – 2011 jsem pracoval jako zahraniční reportér v denících Lidové noviny a MF Dnes, kde jsem měl mimo jiné na starosti Německo. Později jsem vedl online redakci reflex.cz a pracoval jako komentátor v týdeníku Euro. Od roku 2018 jsem na volné noze, jsem spoluautorem a editorem knihy Dítě v síti (Mladá fronta 2019).


Jan Handl

Zajímá mě historie 20. století, jeho hrdinové i záporáci. Rád čtu a píšu, poznávám nové věci. Mnoho let pracuji v médiích, od obchodních pozic jsem se nenápadně přesunul k obsahovým. V textech se věnuji technologiím a vědě. K Německu mám blízko nejen geograficky, ale i teoreticky a co se týče cestování, tak i prakticky. A to dlouhodobě.


Veronika Jonášová

Už podruhé v životě jsem se přestěhovala do Berlína. Metropoli jsem si sice nezamilovala na první pohled, zato je to pro mě láska na celý život, a proto jsem o ní také napsala dvě knížky. Věnuji se televizní i psané novinařině a baví mě sledovat kulturní rozdíly mezi oběma zeměmi.


Tereza Vacková

Mám ráda výtvarné umění, architekturu a nezávislé filmy, což jsou také témata, o kterých nejčastěji píšu. Žiji v Praze, ale pro Berlín mám dlouhodobě slabost a vždycky se tam ráda vracím. O to zajímavější je pro mě pozorování a srovnání kulturních scén obou metropolí a nových tendencí, které v nich vznikají.


Barbora Vojtová

Berlín pokládám za pulzující srdce Evropy, za střed východu se západem. Za město, kde je možné všechno a které v minulosti často krvácelo, ale vždy se zvedlo a odvážně kráčelo dál. Fascinuje mě svou otevřeností a rozmanitostí. I proto mě baví dialog mezi inspirativním Berlínem a tajemnou Prahou – naše vášeň, kterou vám zprostředkováváme. Má témata míří hlavně na kulinární scénu a rozmanitý svět vín. Spoluvytvářím také sesterský web Ayurvedic Breakfast – okno do kontroverzních sfér, o kterých se často zatím jen mlčí…