O nás

N&N je jediným česko-německým médiem, má redakci v Praze a Berlíně a distribuuje se v Česku, Německu a na Slovensku. Dvojjazyčný, nekonvenční a sofistikovaný N&N Czech-German Bookmag přináší na 148 stranách dvakrát do roka rozhovory s elitou z česky a německy mluvících zemí a k tomu reportáže komentáře z politiky, kultury a byznysu.

Bookmag je doplněn reflexí aktuálního dění na našich webových magazínech nnmagazine.cz, nnmagazine.de, newsletteru “Volá Praha a Berlín” a na našich sociálních sítích. Na Česko-Německých Salonech v Praze a Berlíně se osobnosti ze stránek N&N potkávají “na živo” v elegantním prostředí salónní kultury. Řadě našich partnerů poskytujeme též mediální servis v oblasti česko-německého byznysu a kultury.


Danuše Siering

V roce 2018 jsem založila nakladatelství Black Swan Media s cílem přiblížit německým čtenářům zemi, kde jsem se narodila, a českým čtenářům město a stát, kde již žiju více než tři desetiletí. Přestože nás spojuje hluboká historie, někdy mám pocit, že obě země stále rozděluje povrchní nevědomost. N&N je ta moje pověstná kapka v moři, která vytváří oceány. Držím se holistického přístupu ke zdraví a životu, uchovávám si lásku k planetě a rodině a těším se z rostoucí zahrady. Žiji a pracuji v Berlíně a v Praze. Mám v Lidových novinách pravidelnou rubriku Volá Berlín.


Jan Müller

V N&N Czech-German Bookmag pracuje jako editor. Od poloviny 90. let do roku 2009 vedl v Lidových novinách přílohu o médiích a magazíny Pátek a Esprit. Později řídil časopisy Strategie, Právo & Byznys, Zen – magazín E15, ForMen a čínskojazyčný magazín Esence. Vydal knihy 190 let České spořitelny (2015), Průvodce budoucností aneb Jak si užít globální krizi (2018), Dítě v síti (2019), Zlatý boss (2020) a Rebel Hnízdil (2021).  


Michaela Zajíčková

Artdirektorka, která vyrůstala v Praze, ve Švédsku a v New Yorku, bere přesouvání mezi různými jazyky, zeměmi, kulturami i kreativními obory jako přirozenou součást svého života. Přes fotografii se dostala ke grafickému designu a následně vystudovala mediální komunikaci. Od roku 2002 pracuje v českých mediích, mj. týdeníku Instinkt, deníku Lidové noviny, měsíčníku Dům a zahrada a webovém magazínu Flowee. Věnuje se také tvorbě firemních vizuálních identit a knižnímu designu.


Lucie Pantazopoulou Drahoňovská

Na Univerzitě Ludwiga-Maximiliana v Mnichově vystudovala germanistiku, literární vědu a sociologii. Německojazyčnému prostředí zůstala v Praze věrná jako redaktorka Prager Zeitung a spolupracovnice německojazyčné redakce Českého rozhlasu. Léta má na starosti kulturní stránky německojazyčného měsíčníku LandesEcho. Literatuře, výtvarnému umění architektuře se dlouhodobě věnuje v příspěvcích pro pražský Goethe-Institut a v neposlední řadě i pro N&N Czech-German Bookmag.


Barbora Vojtová

Berlín pokládám za pulzující srdce Evropy, za průsečík Východu se Západem. Za město, kde je možné všechno a které v minulosti často krvácelo, ale vždy se zvedlo a kráčelo dál. Fascinuje mě svou otevřeností a rozmanitostí. I proto mě baví dialog mezi inspirativním Berlínem a tajemnou Prahou. Má témata míří hlavně na cestování, kulinářskou scénu a rozmanitý svět vín. Spoluvytvářím také sesterský web Best Of Healthy Hotels – okno do světa těch nejlepších “zdravých” hotelů.


Marcela von Kayser

Německá právnička a podnikatelka, rodilá Češka. Již během studií v 80. Letech v Bonnu a Kolíně n. Rýnem pravidelná návštěvnice Art Cologne, prvního veletrhu se současným uměním na světě. Art Cologne zformoval její zájem o Contemporary Art. Po přestěhování do Berlína/Postupimi před 20 lety se dostala do intenzivního kontaktu s berlínskými galeriemi a kulturními institucemi. To byl také počátek její cesty jakožto sběratelky umění.


Lubomír Heger

K Německu mám osobní vztah. Můj otec strávil léta dospívání v Berlíně. Přes dramatické okolnosti – bylo to v letech 1940 až 1945 – si z toho odnesl hezké vzpomínky a kamarády na celý život. Za nimi jsme jezdili celé mé dětství. V letech 1997 – 2011 jsem pracoval jako zahraniční reportér v denících Lidové noviny a MF Dnes, kde jsem měl mimo jiné na starosti Německo. Později jsem vedl online redakci reflex.cz a pracoval jako komentátor v týdeníku Euro. Od roku 2018 jsem na volné noze, jsem spoluautorem a editorem knihy Dítě v síti (Mladá fronta 2019).