Berlínský fotbal opět před diváky

Radost berlínských fotbalových fanoušků roste. 1. FC Union Berlin bude hrát poprvé zase před diváky! Před otevřením nové sezóny se uskuteční testovací zápas před 5 000 fanoušky.

1. FC Union Berlin, Foto: Football Lineups.

Bez ohledu na stále nevyřešenou debatu o divácích na stadionech, se klub Union Berlin odváží 5. září od 17:30 zahrát testovací zápas proti FC Nürnberg s maximálním povoleným počtem 5 000 diváků na domácím stadionu „An der Alten Försterei“.

„Je pro nás samozřejmé, že nebudeme nečinně čekat, ale chceme aktivně přispět k tomu, aby se společenský život umožnil také v oblasti sportovních akcí bez omezení,“ uvedl předseda klubu Dirk Zingler. Spolkové a státní vlády totiž ve čtvrtek diskutovaly o tom, že k povolováním akcí, při nichž není možné vysledovat kontakty a dodržování hygienických předpisů, by mělo dojít až koncem prosince 2020.

Pro fotbalové kluby v Berlíně však platí místní vyhláška Senátu, která navzdory koronavirové pandemii umožňuje od 1. září pořádat velké akce až s 5 000 účastníky pod širým nebem za předpokladu, že budou dodržené hygienická nařízení místních zdravotnických úřadů. Musí se nosit pokrývka úst a nosu. Masku lze sundat pouze na místě, kde divák stojí, když místo opouští, opět musí být maska nasazena.

„An der Alten Försterei“, Foto: Jiří Reichl.

Fanoušci budou vylosováni – výhradně však z řad členů sdružení Union Berlin. Každý vylosovaný zájemce dostane jednu vstupenku zdarma. Vstupenky budou personalizovány a nesmí být předávány. 

Tento zápas bude historický nejen kvůli koroně. V letošním roce oslavují Berlíňané 100. výročí “svého” stadionu. Oficiální zahajovací zápas – proti klubu Nürnberg – se zde konal 7. srpna 1920.

I městský soupeř Hertha BSC se chce připravit na možný návrat fanoušků do fotbalových lavic. „Hlavní prioritou je zdraví. To platí i pro diskusi o návštěvě diváků. Vnímáme však jako náš úkol připravit se na opětovné přijetí diváků, ať už v jakýchkoli krocích a v jakémkoli období,” řekl ve čtvrtek Michael Preetz na tiskové konferenci. Manažer berlínského bundesligového klubu uvedl, že v krátké době budou „reagovat na scénáře jak dále“.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

To nejlepší z obou světů v rakouském Park Igls

Právě nyní, kdy svět prochází koronavirovými vlnami a navíc s příchodem chladných podzimních dnů si uvědomujeme sílící touhu po fyzickém i mentálním zdraví. V rakouském hotelu Park Igls, který je zaměřený na zdravotní péči, věří kombinaci toho nejlepšího z konvenční i komplementární medicíny. A daří se jim to již téměř třicet let.
Wikimedia, Simsalabimbam
Přečtěte si

Oceňovaná švýcarská autorka Dorothee Elmiger: Je na čtenářích, jak naloží s mými texty

Prožitek, konzum, peníze, sny, loterie, cukr. Nejúspěšnější švýcarská autorka současnosti Dorothee Elmiger je oceňována především pro experimentální formu svých knih, v nichž nachází překvapivé souvislosti mezi společenskými a politickými tématy. Rodačce z Wetzikonu vyšly již tři knihy, za každou z nich obdržela nominaci na prestižní Švýcarskou knižní cenu. Její texty se dočkaly překladu do mnoha jazyků, ten do češtiny však chybí. Pro N&N Magazín se rozpovídala o svém nejnovějším díle ‚Z továrny na cukr‘, o inspiraci i o tom, jak vnímá kritiku.

Nejčtenější v kategorii Society