Berlínský fotbal opět před diváky

Radost berlínských fotbalových fanoušků roste. 1. FC Union Berlin bude hrát poprvé zase před diváky! Před otevřením nové sezóny se uskuteční testovací zápas před 5 000 fanoušky.

1. FC Union Berlin, Foto: Football Lineups.

Bez ohledu na stále nevyřešenou debatu o divácích na stadionech, se klub Union Berlin odváží 5. září od 17:30 zahrát testovací zápas proti FC Nürnberg s maximálním povoleným počtem 5 000 diváků na domácím stadionu „An der Alten Försterei“.

„Je pro nás samozřejmé, že nebudeme nečinně čekat, ale chceme aktivně přispět k tomu, aby se společenský život umožnil také v oblasti sportovních akcí bez omezení,“ uvedl předseda klubu Dirk Zingler. Spolkové a státní vlády totiž ve čtvrtek diskutovaly o tom, že k povolováním akcí, při nichž není možné vysledovat kontakty a dodržování hygienických předpisů, by mělo dojít až koncem prosince 2020.

Pro fotbalové kluby v Berlíně však platí místní vyhláška Senátu, která navzdory koronavirové pandemii umožňuje od 1. září pořádat velké akce až s 5 000 účastníky pod širým nebem za předpokladu, že budou dodržené hygienická nařízení místních zdravotnických úřadů. Musí se nosit pokrývka úst a nosu. Masku lze sundat pouze na místě, kde divák stojí, když místo opouští, opět musí být maska nasazena.

„An der Alten Försterei“, Foto: Jiří Reichl.

Fanoušci budou vylosováni – výhradně však z řad členů sdružení Union Berlin. Každý vylosovaný zájemce dostane jednu vstupenku zdarma. Vstupenky budou personalizovány a nesmí být předávány. 

Tento zápas bude historický nejen kvůli koroně. V letošním roce oslavují Berlíňané 100. výročí “svého” stadionu. Oficiální zahajovací zápas – proti klubu Nürnberg – se zde konal 7. srpna 1920.

I městský soupeř Hertha BSC se chce připravit na možný návrat fanoušků do fotbalových lavic. „Hlavní prioritou je zdraví. To platí i pro diskusi o návštěvě diváků. Vnímáme však jako náš úkol připravit se na opětovné přijetí diváků, ať už v jakýchkoli krocích a v jakémkoli období,” řekl ve čtvrtek Michael Preetz na tiskové konferenci. Manažer berlínského bundesligového klubu uvedl, že v krátké době budou „reagovat na scénáře jak dále“.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Česko v čele Evropy. Zázraky nečekejme, i průměrný výkon bude úspěch

Pokud v těchto dnech přijedete do Bruselu a budete mít jednání v budově českého zastoupení při Evropské unii, musíte se zeptat, ve které budově. K původní několikapatrové budově nedaleko Evropského parlamentu totiž přibyla o několik bloků dál ještě jedna podobně velká, kterou si Česká republika loni o prázdninách pronajala. Protože předsednictví Česka v Evropské unii se už přiblížilo a za půl roku vypukne naplno.
Shutterstock
Přečtěte si

Cenné mince i zrezlé zbraně. S detektorem kovů na česko-německé hranici vždy něco najdete

Chodíme po lese v pohraničí, a nacházíme i pozůstatky bojů s nacisty. Ale nejen to. Přístroje pípají i na ten nejnemožnější kovový podnět, ale už po dvaceti minutách jeden z nich upozorňuje na minci Františka II. Jsme na čerstvém vzduchu a nikam nespěcháme. Princip, kdy někdo něco vytrousí a my se pro to o 80, nebo i 200 let později zase sehneme, nás drží venku do pozdního večera.

Nejčtenější v kategorii Society