Berlínský fotbal opět před diváky

Radost berlínských fotbalových fanoušků roste. 1. FC Union Berlin bude hrát poprvé zase před diváky! Před otevřením nové sezóny se uskuteční testovací zápas před 5 000 fanoušky.

1. FC Union Berlin, Foto: Football Lineups.

Bez ohledu na stále nevyřešenou debatu o divácích na stadionech, se klub Union Berlin odváží 5. září od 17:30 zahrát testovací zápas proti FC Nürnberg s maximálním povoleným počtem 5 000 diváků na domácím stadionu „An der Alten Försterei“.

„Je pro nás samozřejmé, že nebudeme nečinně čekat, ale chceme aktivně přispět k tomu, aby se společenský život umožnil také v oblasti sportovních akcí bez omezení,“ uvedl předseda klubu Dirk Zingler. Spolkové a státní vlády totiž ve čtvrtek diskutovaly o tom, že k povolováním akcí, při nichž není možné vysledovat kontakty a dodržování hygienických předpisů, by mělo dojít až koncem prosince 2020.

Pro fotbalové kluby v Berlíně však platí místní vyhláška Senátu, která navzdory koronavirové pandemii umožňuje od 1. září pořádat velké akce až s 5 000 účastníky pod širým nebem za předpokladu, že budou dodržené hygienická nařízení místních zdravotnických úřadů. Musí se nosit pokrývka úst a nosu. Masku lze sundat pouze na místě, kde divák stojí, když místo opouští, opět musí být maska nasazena.

„An der Alten Försterei“, Foto: Jiří Reichl.

Fanoušci budou vylosováni – výhradně však z řad členů sdružení Union Berlin. Každý vylosovaný zájemce dostane jednu vstupenku zdarma. Vstupenky budou personalizovány a nesmí být předávány. 

Tento zápas bude historický nejen kvůli koroně. V letošním roce oslavují Berlíňané 100. výročí “svého” stadionu. Oficiální zahajovací zápas – proti klubu Nürnberg – se zde konal 7. srpna 1920.

I městský soupeř Hertha BSC se chce připravit na možný návrat fanoušků do fotbalových lavic. „Hlavní prioritou je zdraví. To platí i pro diskusi o návštěvě diváků. Vnímáme však jako náš úkol připravit se na opětovné přijetí diváků, ať už v jakýchkoli krocích a v jakémkoli období,” řekl ve čtvrtek Michael Preetz na tiskové konferenci. Manažer berlínského bundesligového klubu uvedl, že v krátké době budou „reagovat na scénáře jak dále“.

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,