Přečtěte si

Znásilněná Rusalka

“Danuš, víš že já agresivní nejsem. Ale kdyby přede mnou teď stál režisér, nevím, co bych s ním udělala,” vyhlásila Johanna deset minut po začátku premíéry Rusalky ve Státní opeře Unter den Linden v Berlíně. Následující tři hodiny až na malé výjimky proseděla se sklopenou hlavou, oči měla zavřené a jen poslouchala hudbu.
Přečtěte si

Arndt Freytag von Loringhoven: Tři pilíře Evropy

Česká republika a Německo jsou si dnes blíže než kdykoliv předtím, tvrdí v rozhovoru s vydavatelkou N&N Czech-German Bookmag Danuší Siering Arndt Freytag von Loringhoven, který svého času zastával post německého velvyslance v Praze a ve Varšavě. Vysvětluje, proč si cení mladých, kteří se angažují, a komentuje vztah německých kancléřů k Východu.
Přečtěte si

Hrabě Johann Nepomuk Anna Maria Hypolit Podstatzky-Lichtenstein na přelomu času

Jeho dědeček jel s Ferdinandem d‘Este v automobilu v Sarajevu, když arcivévodu a jeho ženu zasáhly smrtelné výstřely. První světová válka byla na spadnutí… Vnuk, hrabě Johann Nepomuk Anna Maria Hypolit Podstatzky-Lichtenstein, ve svém životě procestoval svět, než se vrátil do svého rodiště, na rodný zámek ve Velkém Meziříčí na jižní Moravě. Ve vznešeném sídle jsme hovořili o jeho kosmopolitním životě, působení u Otty Habsburského, významu Evropské unie i o tom, že jméno zavazuje.
Přečtěte si

Inspirace luxusními byty v Praze a Berlíně: od klasiky po maximalismus

Tyto interiéry mohou být tou nejlepší inspirací pro vytvoření domova snů. Nahlédněme do soukromých bytů v Berlíně-Charlottenburgu a v Praze-Bubenči, do míst, kam se normální smrtelník jen tak nedostane. Najdete zde nápady na luxusní designový styl, který vytváří věčné hodnoty, jež potěší více než jednu generaci. Prostor, ve kterém bydlíme, může být nevyčerpatelným zdrojem šťastných emocí.
Přečtěte si

Wim Wenders: Dvě nebo tři věci, které vím o Edwardu Hopperovi

Wim Wenders je jedním z nejlepších a nejslavnějších německých režisérů současné světové kinematografie. Jeho celovečerní filmy “Americký přítel”, “Paris Texas” a “Nebe nad Berlínem” z roku 1987 jsou kultovní, dokumenty “Buena Vista Social Club”, “PINA” a “Sůl země” jsou příkladným svědectvím naší kulturní paměti.