ONEXPERIENCE v Horní Lužici: Kde se art deco harmonicky snoubí s 19. stoletím

Exkluzivně pro naše čtenáře se nám podařilo zajistit výjimečné cestovatelské nabídky na místa v Německu, kam se běžný turista jen tak nedostane. Cestovní agentura Onexperience je s autentickou jedinečností obchodní značkou nejpozoruhodnějšího partnera pro cestování. Zavede vás na místa, kde se mísí styly způsobem, který překonává běžnou lidskou představivost. V tomto domě z první poloviny 19. století naleznete původní prvky v citlivé harmonii s modernismem a docela současným luxusem.

Velmi pečlivě a s velkou láskou byly znovu zviditelněny krásné detaily památkově chráněné vily bývalého obchodníka se suknem z roku 1831, která se nachází v saské Horní Lužici.

Na 260 m² užitné plochy domu je dostatek místa pro 10 osob. Dům má 5 ložnic, bohatě vybavenou kuchyň, jídelnu s dlouhým jídelním stolem pro nejméně 12 osob, obývací pokoj s knihami a hudebním systémem a velkou chodbu, kde se lze potulovat za deštivých dní.

V divoké zahradě nebo na dvoře najdete mnoho příjemných míst ke grilování a odpočinku a po dlouhých cyklistických výletech nebo pěších túrách. Potom roste i radost z koupelny nebo sauny.

Vila se nachází se v Horní Lužici v Sasku mezi Budyšínem a Žitavou, nedaleko českých hranic. Je ideální pro skupiny a rodiny, které chtějí prozkoumat památky a přírodní poklady okolí. Můžete se odsud vydat do Horní Lužice, Žitavských hor nebo Saského Švýcarska. Města jako Zhořelec, Budyšín, Drážďany, Pirna, Žitava jsou odsud coby kamenem dohodil.

Oybin v Žitavských horách. Foto: Karin Jaehne

V domku se nachází řada útulných pokojů. Náklady činí od € 240,00 pro 6 osob za noc plus závěrečný úklid. 

Tento článek si můžete přečíst i v němčině.

Lubomír Heger

Nejčtenější v kategorii Travel

Aktuálně na českém webu

Zrnko, které spojuje svět

       ·   20.02.2024
To je káva Dallmayr, synonym pro kvalitu a nadstandardní servis. Milovníky kávy spojuje tento lahodný nápoj po celém světě více než 300 let.

Znásilněná Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, víš že já agresivní nejsem. Ale kdyby přede mnou teď stál režisér, nevím, co bych s ním udělala," vyhlásila Johanna deset minut po začátku premíéry Rusalky ve Státní opeře Unter den Linden v Berlíně.

Voda je pravidlem hry

       ·   13.02.2024
Žije v Hamburku, ale její rodinné kořeny sahají až do Indonésie. Vizuální umělkyně a fotografka Janina Oeij hovoří o své fascinaci vodou, kterou zachycuje ve svých dílech.

Aktuálně na německém webu

Vergewaltigte Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, du weißt, dass ich nicht aggressiv bin. Aber wenn der Regisseur jetzt vor mir stünde, wüsste ich nicht, was ich mit ihm machen würde", erklärte Johanna zehn Minuten nach Beginn der Premiere von Rusalka

Wasser wird zur Spielregel

       ·   13.02.2024
Sie lebt in Hamburg, doch ihre Familienwurzeln reichen bis nach Indonesien. Die Bildende Künstlerin und Fotografin Janina Oeij spricht über ihre Wasser- Faszination, die sie in ihren Werken auffängt.