Piknik je nejlepší restaurací

Proč piknikovat? Protože nejlépe chutná pod otevřeným nebem a jde o multidimenzionální požitek. Navíc se nemusíte téměř v ničem omezovat a také se rozhodnout, jaký výhled a společnost si zvolíte.

Piknik je nejlepší kavárnou, barem i restaurací, pokud máte rádi svobodu a kreativitu. Stromy nahradí cihlové zdi a dají vám příjemný stín. Tráva je nejpohodlnějším křeslem a scenérie přírody tím nejčistším designem. Gastronomické podniky mají stále větší tendenci inspirovat se přírodou – ať už co do interiéru, doplňků či jídla jako takového. Proč to tedy neudělat naopak. Jít ke zdroji toho, co se snažíme nahrazovat nebo s velkým úsilím evokovat.

Šum lesa a zpěv ptáků originálně zastoupí hudební podkres a do otvírací doby se trefíte vždycky! Piknik zkrátka přináší samé výhody, když se na něj ovšem dobře připravíte. Základem je podívat se na předpověď počasí, abyste věděli, co vás čeká. Počasí je snad jediný faktor, který vás může omezovat. A na co tedy nezapomenout?

Vezměte si deku, ať si máte nač sednout či lehnout a ideálně, když to bude ta pikniková, která má z jedné strany povrch odolný proti vlhkosti. To se může hodit v případě rosy. Můžete přibalit ještě polštářky nebo zkrátka jen vzít karimatku. Nezapomeňte na skleničky, talířky a hodit se bude i prkénko, na kterém nakrájíte chleba, sýry a jiné delikatesy. Určitě oceníte také ubrousky či kuchyňskou papírovou roli a samozřejmě nůž a otvírák na víno. Praktické jsou také párátka, na které si budete napichovat olivy, rozkrájenou zeleninu, kousky sýrů či jednohubky. Některému z vašich kamarádů přibalte do batohu také několik litrů čisté vody, kterou využijete na pití, umytí zeleniny či na omytí rukou, když nemáte zrovna poblíž potok či řeku. Pokud ano, pak to má další přidanou hodnotu. Nejen, že se můžete kdykoli vykoupat, ale hlavně tam můžete dát chladit nápoje.

Rozhodně se vám budou hodit také sluneční brýle, klobouk či kšilt proti slunci, opalovací krém a něco proti klíšťatům. Letos je jich skutečně mnoho. Pokud jste spíše příznivcem přírodních produktů, pak prý dobře funguje fenykl, který si nasypte do látkového pytlíčku a zastrčte za pásek či do ponožky. Plánujete-li se zdržet do noci, pak nezapomeňte na něco teplejšího na sebe a také na lucerničku, svíčku nebo čelovku.

Jídlo si nakombinujte podle vaší preference, ale na ten správný piknik to chce rozhodně pečivo, víno, sýry, zeleninu, nějaký desert, termosku s kávou a víno. Pro zpestření vezměte kytaru či pexeso, věřte, že vám to přinese příjemné zpestření. Piknikovat ale nemusíte jen na louce či v sadu, své kouzlo má i propojení pikniku s grilováním na ohni, ať už jde o klasické ohniště, na kterém můžete například opéct špekáčky, nebo o malý gril, který si vezmete s sebou a pustíte se do rozmanitých grilovaných kulinárních specialit. Několik receptů najdete například ZDE. Není lepšího období, kdy piknikovat, než právě v létě. Dny i noci jsou vstřícné, teplé a navíc provoněné kvetoucí přírodou a laskavým větrem.

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu


Aktuálně na německém webu

Geheimnisse von Míla Fürstová in Hradec Králové

       ·   07.05.2024
Sie ist eine der bedeutendsten zeitgenössischen Künstlerpersönlichkeiten. Sie stammt aus Tschechien, lebt seit dreißig Jahren in Großbritannien. Ihre Werke befinden sich in den Sammlungen von Königin Elisabeth II. und dem V&A Museum in London: die

Von einer Punkprinzessin zur Geschäftsfrau 

       ·   23.04.2024
Gloria von Thurn und Taxis, einstige Punk-Prinzessin, mit toupiertem Haar und grellem Make-up, füllte in den 1980er Jahren die Titelseiten nicht nur der deutschen Presse. Nach dem plötzlichen Tod ihres Mannes Johannes von Thurn und