Půlmaratonská stonožka

Chystáte se na jarní Sportisimo 1/2Maraton Praha 2020? Tak poctivě trénujte, aby vás náhodou nepředběhla stonožka! 28. března se totiž na startu pražského půlmaratonu objeví běžkyně v ne přímo standardním běžeckém oděvu – v kostýmu stonožky.

Ptáte se proč? Přece pro dobrou věc! Půlmaratonská stonožka je charitativní projekt závodních trail běžkyň Moniky Phillips a Magdy Novákové, jejichž cílem je finanční a mediální podpora NF Šance onkoláčkům.

V kostýmu stonožky poběží 10 maminek, které tak chtějí zvýšit povědomí o možnostech podpory onkologicky nemocných dětí a inspirovat ostatní běžce a fanoušky k charitativní činnosti. Rozhodly se také vytvořit nový rekord v České knize rekordů, a to Nejrychleji uběhnutý půlmaraton ve skupinovém kostýmu. Pro Nadační fond to může znamenat větší zájem médií a společnosti, nové fundraisery a příznivce, což je pro činnost neziskové organizace stěžejní.

„Cílem je zaběhnout si pražský půlmaraton v březnu 2020 jako tým v jednom kostýmu stonožky, a to navíc v dost ctižádostivém čase do 2 hodin a 30 minut. Chceme ukázat, že když se spojí síla, vůle, chuť a odhodlanost a hlavně, když běžíte pro dobrou věc, náš bláznivý nápad dokážeme proměnit v realitu“, doplnila Magda Nováková, spoluzakladatelka projektu. Veškerou přípravu na půlmaraton, zajímavosti i samotný závod můžete sledovat na instagramovém účtu @mumsontherun_cz.

Více informací najdete na zde.

#delatvicnezmusim

Nejčtenější v kategorii Society