Půlmaratonská stonožka

Chystáte se na jarní Sportisimo 1/2Maraton Praha 2020? Tak poctivě trénujte, aby vás náhodou nepředběhla stonožka! 28. března se totiž na startu pražského půlmaratonu objeví běžkyně v ne přímo standardním běžeckém oděvu – v kostýmu stonožky.

Ptáte se proč? Přece pro dobrou věc! Půlmaratonská stonožka je charitativní projekt závodních trail běžkyň Moniky Phillips a Magdy Novákové, jejichž cílem je finanční a mediální podpora NF Šance onkoláčkům.

V kostýmu stonožky poběží 10 maminek, které tak chtějí zvýšit povědomí o možnostech podpory onkologicky nemocných dětí a inspirovat ostatní běžce a fanoušky k charitativní činnosti. Rozhodly se také vytvořit nový rekord v České knize rekordů, a to Nejrychleji uběhnutý půlmaraton ve skupinovém kostýmu. Pro Nadační fond to může znamenat větší zájem médií a společnosti, nové fundraisery a příznivce, což je pro činnost neziskové organizace stěžejní.

„Cílem je zaběhnout si pražský půlmaraton v březnu 2020 jako tým v jednom kostýmu stonožky, a to navíc v dost ctižádostivém čase do 2 hodin a 30 minut. Chceme ukázat, že když se spojí síla, vůle, chuť a odhodlanost a hlavně, když běžíte pro dobrou věc, náš bláznivý nápad dokážeme proměnit v realitu“, doplnila Magda Nováková, spoluzakladatelka projektu. Veškerou přípravu na půlmaraton, zajímavosti i samotný závod můžete sledovat na instagramovém účtu @mumsontherun_cz.

Více informací najdete na zde.

#delatvicnezmusim

Tereza Vacková

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Boeckl a Kokoscha: skutečná rivalita?

       ·   27.02.2024
Albertina Modern, stojící naproti ikonické vídeňské secesní stanici metra Karlsplatz Otto Wagnera a Josepha Marii Olbricha, přichází aktuálně s výstavou „Herbert Boeckl – Oskar Kokoschka. Rivalita”. Nabízí přibližně stovku děl na papíře ze sbírek Albertiny.

Zrnko, které spojuje svět

       ·   20.02.2024
To je káva Dallmayr, synonym pro kvalitu a nadstandardní servis. Milovníky kávy spojuje tento lahodný nápoj po celém světě více než 300 let.

Znásilněná Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, víš že já agresivní nejsem. Ale kdyby přede mnou teď stál režisér, nevím, co bych s ním udělala," vyhlásila Johanna deset minut po začátku premíéry Rusalky ve Státní opeře Unter den Linden v Berlíně.

Aktuálně na německém webu

Boeckl und Kokoscha: Eine wahre Rivalität?

       ·   27.02.2024
Albertina Modern, die sich direkt gegenüber der ikonischen Wiener Jugendstil-U-Bahn-Station Karlsplatz von Otto Wagner und Joseph Maria Olbrich befindet, bringt aktuell in ihren Untergeschoss-Sälen die Schau „Herbert Boeckl – Oskar Kokoschka. Eine Rivalität.“ Darin präsentiert

Vergewaltigte Rusalka

       ·   16.02.2024
"Danuš, du weißt, dass ich nicht aggressiv bin. Aber wenn der Regisseur jetzt vor mir stünde, wüsste ich nicht, was ich mit ihm machen würde", erklärte Johanna zehn Minuten nach Beginn der Premiere von Rusalka