Půlmaratonská stonožka

Chystáte se na jarní Sportisimo 1/2Maraton Praha 2020? Tak poctivě trénujte, aby vás náhodou nepředběhla stonožka! 28. března se totiž na startu pražského půlmaratonu objeví běžkyně v ne přímo standardním běžeckém oděvu – v kostýmu stonožky.

Ptáte se proč? Přece pro dobrou věc! Půlmaratonská stonožka je charitativní projekt závodních trail běžkyň Moniky Phillips a Magdy Novákové, jejichž cílem je finanční a mediální podpora NF Šance onkoláčkům.

V kostýmu stonožky poběží 10 maminek, které tak chtějí zvýšit povědomí o možnostech podpory onkologicky nemocných dětí a inspirovat ostatní běžce a fanoušky k charitativní činnosti. Rozhodly se také vytvořit nový rekord v České knize rekordů, a to Nejrychleji uběhnutý půlmaraton ve skupinovém kostýmu. Pro Nadační fond to může znamenat větší zájem médií a společnosti, nové fundraisery a příznivce, což je pro činnost neziskové organizace stěžejní.

„Cílem je zaběhnout si pražský půlmaraton v březnu 2020 jako tým v jednom kostýmu stonožky, a to navíc v dost ctižádostivém čase do 2 hodin a 30 minut. Chceme ukázat, že když se spojí síla, vůle, chuť a odhodlanost a hlavně, když běžíte pro dobrou věc, náš bláznivý nápad dokážeme proměnit v realitu“, doplnila Magda Nováková, spoluzakladatelka projektu. Veškerou přípravu na půlmaraton, zajímavosti i samotný závod můžete sledovat na instagramovém účtu @mumsontherun_cz.

Více informací najdete na zde.

#delatvicnezmusim

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,