Půlmaratonská stonožka

Chystáte se na jarní Sportisimo 1/2Maraton Praha 2020? Tak poctivě trénujte, aby vás náhodou nepředběhla stonožka! 28. března se totiž na startu pražského půlmaratonu objeví běžkyně v ne přímo standardním běžeckém oděvu – v kostýmu stonožky.

Ptáte se proč? Přece pro dobrou věc! Půlmaratonská stonožka je charitativní projekt závodních trail běžkyň Moniky Phillips a Magdy Novákové, jejichž cílem je finanční a mediální podpora NF Šance onkoláčkům.

V kostýmu stonožky poběží 10 maminek, které tak chtějí zvýšit povědomí o možnostech podpory onkologicky nemocných dětí a inspirovat ostatní běžce a fanoušky k charitativní činnosti. Rozhodly se také vytvořit nový rekord v České knize rekordů, a to Nejrychleji uběhnutý půlmaraton ve skupinovém kostýmu. Pro Nadační fond to může znamenat větší zájem médií a společnosti, nové fundraisery a příznivce, což je pro činnost neziskové organizace stěžejní.

„Cílem je zaběhnout si pražský půlmaraton v březnu 2020 jako tým v jednom kostýmu stonožky, a to navíc v dost ctižádostivém čase do 2 hodin a 30 minut. Chceme ukázat, že když se spojí síla, vůle, chuť a odhodlanost a hlavně, když běžíte pro dobrou věc, náš bláznivý nápad dokážeme proměnit v realitu“, doplnila Magda Nováková, spoluzakladatelka projektu. Veškerou přípravu na půlmaraton, zajímavosti i samotný závod můžete sledovat na instagramovém účtu @mumsontherun_cz.

Více informací najdete na zde.

#delatvicnezmusim

Mohlo by vás zajímat

Shutterstock
Přečtěte si

Architekti a urbanisté v Mnichově ukazují, jak by řešili bezdomovectví

Zatímco v Mnichově má člověk v průměru k dispozici 39 metrů čtverečních, jsou ve světě města, kde se o takovém prostoru může lidem jenom zdát. Podle OSN žije v současnosti na zeměkouli 1,6 miliardy lidí v nevyhovujících bytových podmínkách nebo bez vlastní střechy nad hlavou. Tento globální, komplikovaný a choulostivý problém reflektuje mnichovské Muzeum architektury Technické univerzity v Pinakotéce Moderny na výstavě s varovným názvem „Who’s next“, Kdo je další?, a představuje devatenáct inovativních modelů bydlení.
Wikimedia, Simsalabimbam
Přečtěte si

Oceňovaná švýcarská autorka Dorothee Elmiger: Je na čtenářích, jak naloží s mými texty

Prožitek, konzum, peníze, sny, loterie, cukr. Nejúspěšnější švýcarská autorka současnosti Dorothee Elmiger je oceňována především pro experimentální formu svých knih, v nichž nachází překvapivé souvislosti mezi společenskými a politickými tématy. Rodačce z Wetzikonu vyšly již tři knihy, za každou z nich obdržela nominaci na prestižní Švýcarskou knižní cenu. Její texty se dočkaly překladu do mnoha jazyků, ten do češtiny však chybí. Pro N&N Magazín se rozpovídala o svém nejnovějším díle ‚Z továrny na cukr‘, o inspiraci i o tom, jak vnímá kritiku.
Přečtěte si

Štěpán Altrichter: Češi lépe improvizují, Němci organizují

Scenárista a režisér Štěpán Altrichter (1981) žije od svých dvanácti let střídavě v Česku a v Německu. Debutoval absurdní tragikomedií z krušnohorských lesů Schmitke (2014), natočenou v česko-německé koprodukci. Snímek byl nominován na devět Českých lvů, z nichž dva získal, a na tři Ceny české filmové kritiky. Tři nominace na Českého lva získal i jeho následující film Národní třída, černohumorné drama podle knihy Jaroslava Rudiše, s Hynkem Čermákem v hlavní roli. V rozhovoru pro N&N magazín popisuje, v čem se liší přístup k filmu a filmování v Česku a Německu, a svěřuje se, co prožíval, když ho umístili do dívčí třídy německé školy i přesto, že vůbec neuměl německy.

Nejčtenější v kategorii Society