Půlmaratonská stonožka

Chystáte se na jarní Sportisimo 1/2Maraton Praha 2020? Tak poctivě trénujte, aby vás náhodou nepředběhla stonožka! 28. března se totiž na startu pražského půlmaratonu objeví běžkyně v ne přímo standardním běžeckém oděvu – v kostýmu stonožky.

Ptáte se proč? Přece pro dobrou věc! Půlmaratonská stonožka je charitativní projekt závodních trail běžkyň Moniky Phillips a Magdy Novákové, jejichž cílem je finanční a mediální podpora NF Šance onkoláčkům.

V kostýmu stonožky poběží 10 maminek, které tak chtějí zvýšit povědomí o možnostech podpory onkologicky nemocných dětí a inspirovat ostatní běžce a fanoušky k charitativní činnosti. Rozhodly se také vytvořit nový rekord v České knize rekordů, a to Nejrychleji uběhnutý půlmaraton ve skupinovém kostýmu. Pro Nadační fond to může znamenat větší zájem médií a společnosti, nové fundraisery a příznivce, což je pro činnost neziskové organizace stěžejní.

„Cílem je zaběhnout si pražský půlmaraton v březnu 2020 jako tým v jednom kostýmu stonožky, a to navíc v dost ctižádostivém čase do 2 hodin a 30 minut. Chceme ukázat, že když se spojí síla, vůle, chuť a odhodlanost a hlavně, když běžíte pro dobrou věc, náš bláznivý nápad dokážeme proměnit v realitu“, doplnila Magda Nováková, spoluzakladatelka projektu. Veškerou přípravu na půlmaraton, zajímavosti i samotný závod můžete sledovat na instagramovém účtu @mumsontherun_cz.

Více informací najdete na zde.

#delatvicnezmusim

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Štědrý den, na který se nezapomíná

Jako děti jsme se všichni těšili, jaké dostaneme na Vánoce dárky. Jako dospělí častěji uvažujeme, jakou radost přinesou dárky těm druhým. Příběh, který se odehrává v Praze (jména zúčastněných jsou redakci známa), je spíš pohádkou… podobných totiž zase až tolik neexistuje.
Přečtěte si

Česko v čele Evropy. Zázraky nečekejme, i průměrný výkon bude úspěch

Pokud v těchto dnech přijedete do Bruselu a budete mít jednání v budově českého zastoupení při Evropské unii, musíte se zeptat, ve které budově. K původní několikapatrové budově nedaleko Evropského parlamentu totiž přibyla o několik bloků dál ještě jedna podobně velká, kterou si Česká republika loni o prázdninách pronajala. Protože předsednictví Česka v Evropské unii se už přiblížilo a za půl roku vypukne naplno.

Nejčtenější v kategorii Society