Startují Trhy na Plovárně

Věnujte následující sobotu zážitkům a nešetřete s nimi! Vydejte se na Trhy na Plovárně, které v týdení pravidelnosti ostartují právě 6. června. Čekají na vás lokální suroviny, ale i plavba parníkem, která bude u příležitosti zahájení zdarma.

Občanské plovárně se navrátí ruch, který v ní býval v době, když ještě sloužila jako říční lázně. Objekt z roku 1840 si zamiloval dokonce i malý Franz Kafka s otcem, kteří nedaleko odtud bydleli.

Na levý břeh Vltavy – kousek od Čechova mostu – v areálu Občanské plovárny se každou sobotu budete moci vydat například pro čerstvou zeleninu, ovoce, koření, ale i na lokální pivo či víno.

K ochutnání budou například čerstvé ryby na grilu, streetfood či italské delikatesy. Tuto sobotu bude možné nakoupit také řezané květiny, české ovoce a rajčata, výběrové oleje, pesta i octy. O nápoje se mimo jiné postará rodinné vinařství Vican či Pivovar Národní, který vaří vlastní pivo Lion v areálu Voršilského kláštera ze 17. století na Národní třídě.

Právě Pivovar Národní patří společně s Trhy na Plovárně a přilehlou Občanskou plovárnou do portfolia Coloseum Restaurants, sítě restaurací, která letos slaví 25 let na trhu.

Plány do budoucna jsou ale ještě pestřejší. Organizátoři totiž chtějí zařadit také koncerty či workshopy a udělat z Občanské plovárny místo, kam si lidé budou moci zaskočit na něco dobrého i po práci ve všední den.

V rámci Trhů na Plovárně samozřejmě nebude chybět ani neplacený hlídaný dětský koutek či již zmíněné vyhlídkové plavby parníkem ke Karlovu mostu a zpět. Ty budou v sobotu 6. června pro návštěvníky zdarma. Více zde: www.trhynaplovarne.cz

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu


Aktuálně na německém webu