Startují Trhy na Plovárně

Věnujte následující sobotu zážitkům a nešetřete s nimi! Vydejte se na Trhy na Plovárně, které v týdení pravidelnosti ostartují právě 6. června. Čekají na vás lokální suroviny, ale i plavba parníkem, která bude u příležitosti zahájení zdarma.

Občanské plovárně se navrátí ruch, který v ní býval v době, když ještě sloužila jako říční lázně. Objekt z roku 1840 si zamiloval dokonce i malý Franz Kafka s otcem, kteří nedaleko odtud bydleli.

Na levý břeh Vltavy – kousek od Čechova mostu – v areálu Občanské plovárny se každou sobotu budete moci vydat například pro čerstvou zeleninu, ovoce, koření, ale i na lokální pivo či víno.

K ochutnání budou například čerstvé ryby na grilu, streetfood či italské delikatesy. Tuto sobotu bude možné nakoupit také řezané květiny, české ovoce a rajčata, výběrové oleje, pesta i octy. O nápoje se mimo jiné postará rodinné vinařství Vican či Pivovar Národní, který vaří vlastní pivo Lion v areálu Voršilského kláštera ze 17. století na Národní třídě.

Právě Pivovar Národní patří společně s Trhy na Plovárně a přilehlou Občanskou plovárnou do portfolia Coloseum Restaurants, sítě restaurací, která letos slaví 25 let na trhu.

Plány do budoucna jsou ale ještě pestřejší. Organizátoři totiž chtějí zařadit také koncerty či workshopy a udělat z Občanské plovárny místo, kam si lidé budou moci zaskočit na něco dobrého i po práci ve všední den.

V rámci Trhů na Plovárně samozřejmě nebude chybět ani neplacený hlídaný dětský koutek či již zmíněné vyhlídkové plavby parníkem ke Karlovu mostu a zpět. Ty budou v sobotu 6. června pro návštěvníky zdarma. Více zde: www.trhynaplovarne.cz

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Z punkové princezny podnikatelkou

       ·   23.04.2024
Gloria von Thurn-Taxis, někdejší punková princezna s natupírovaným účesem a výstředním make-upem, dobývala v 80. letech minulého století titulní stránky nejen německého tisku. Po náhlé smrti manžela Johanna von Thurn-Taxise, s nímž má tři děti,

Společný jmenovatel: Voda 

       ·   15.04.2024
Herečka, pěstitel, léčitelka, veslař a včelař. Co osobnost, to myšlenkový proud a jeden společný jmenovatel: Voda. Ať už jako slza smutku nebo radosti, životabudič, inspirace, nebo médium. Více ve fotosérii Michaely Dzurné Machač.

Aktuálně na německém webu

Von einer Punkprinzessin zur Geschäftsfrau 

       ·   23.04.2024
Gloria von Thurn und Taxis, einstige Punk-Prinzessin, mit toupiertem Haar und grellem Make-up, füllte in den 1980er Jahren die Titelseiten nicht nur der deutschen Presse. Nach dem plötzlichen Tod ihres Mannes Johannes von Thurn und

Gemeinsamer Nenner: Wasser

       ·   15.04.2024
Schauspielerin, Züchter, Heilerin, Imker und Ruderer. Jede Persönlichkeit, eine Gedankenströmung und ein gemeinsamer Nenner: Wasser. Ob als Träne der Trauer oder der Freude, Lebensspender, Inspiration oder Medium. Mehr in der Fotoserie von Michaela Dzurná Machač.