Startují Trhy na Plovárně

Věnujte následující sobotu zážitkům a nešetřete s nimi! Vydejte se na Trhy na Plovárně, které v týdení pravidelnosti ostartují právě 6. června. Čekají na vás lokální suroviny, ale i plavba parníkem, která bude u příležitosti zahájení zdarma.

Občanské plovárně se navrátí ruch, který v ní býval v době, když ještě sloužila jako říční lázně. Objekt z roku 1840 si zamiloval dokonce i malý Franz Kafka s otcem, kteří nedaleko odtud bydleli.

Na levý břeh Vltavy – kousek od Čechova mostu – v areálu Občanské plovárny se každou sobotu budete moci vydat například pro čerstvou zeleninu, ovoce, koření, ale i na lokální pivo či víno.

K ochutnání budou například čerstvé ryby na grilu, streetfood či italské delikatesy. Tuto sobotu bude možné nakoupit také řezané květiny, české ovoce a rajčata, výběrové oleje, pesta i octy. O nápoje se mimo jiné postará rodinné vinařství Vican či Pivovar Národní, který vaří vlastní pivo Lion v areálu Voršilského kláštera ze 17. století na Národní třídě.

Právě Pivovar Národní patří společně s Trhy na Plovárně a přilehlou Občanskou plovárnou do portfolia Coloseum Restaurants, sítě restaurací, která letos slaví 25 let na trhu.

Plány do budoucna jsou ale ještě pestřejší. Organizátoři totiž chtějí zařadit také koncerty či workshopy a udělat z Občanské plovárny místo, kam si lidé budou moci zaskočit na něco dobrého i po práci ve všední den.

V rámci Trhů na Plovárně samozřejmě nebude chybět ani neplacený hlídaný dětský koutek či již zmíněné vyhlídkové plavby parníkem ke Karlovu mostu a zpět. Ty budou v sobotu 6. června pro návštěvníky zdarma. Více zde: www.trhynaplovarne.cz

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

EUREF je berlínské „městečko budoucnosti“. A právě odtud míří restaurace the CORD ke kulinářským hvězdám

Gasometer je již 108 let dominantou Berlína-Schönebergu a zná ho snad každý Berlíňan. Na téměř šestihektarovém pozemku se však nachází také kampus EUREF, městečko budoucnosti, které je skutečnou laboratoří přechodu na obnovitelné zdroje energie a jedinou svého druhu v Evropě…. Ne, to jsem nevěděla ani po 35 letech v Berlíně. Stojím na hlavním náměstí se stoprocentně bezemisními budovami; v jedné z nich byla nedávno otevřena lifestylová restaurace the CORD. Pod vedením Thomase Kammeiera, kultovní osobnosti berlínské gastronomie, se vydala na vítěznou cestu ke hvězdám. Příliš mnoho superlativů najednou? Přesvědčte se sami, nebudete litovat.

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Přitažlivost západočeského lázeňského trojúhelníku roste

    ·      20.09.2022
Lázeňské kolonády provoněné oplatkami, historické budovy s léčivými prameny, ale i rozmanité přírodní skvosty a kulturní akce. Taková je atmosféra lázeňských měst, fenoménu, kterému se dostává stále větší pozornosti. Může za to i loňský zápis západočeského lázeňského trojúhelníku

Aktuálně na německém webu

Fabularium

    ·      09.09.2022
Wo tschechische Kinder in Berlin ihre Muttersprache wiederbeleben

Wie Hippies zu Bürgern werden

    ·      07.09.2022
Jan Bílý, ein renommierter tschechischer (aber eigentlich tschechisch-deutscher) Gesellschaftskommentator und Experte für Systemaufstellungen, über seine Jahre in einem Land, das (manchmal) vom Richtigen ziemlich besessen ist.