Virtuální menu snů

Vydat se dnes do restaurace je vzpomínka na dobu minulou. A tak listuji kulinářskými magazíny a sním o tom, kam všude zajdu, až se brány restaurací zase otevřou. A takto vypadá moje dream menu.

1. Amuse bouche z restaurace Fat Duck v Londýně

Sněz mě, křičí na mne ten začarovaný makarón. Je v nabídce kultovního Hestona Blumenthala, jehož kreativní kuchyň obdivuji od prvního dne otevření. S vůní a příchutí hořko-sladké červené řepy a náplní s křupavým křenovým krémem, může virtuální večeře začít.

2.  Předkrmy ze Strandhotelu v holandském Cadzandu

Sergio Herman je spojení, které obdivuji. Je výborný obchodník – v Beneluxu mu patří několik gourmet restaurací, bister a fastfood řetězců – a stejně výborně vaří. Jeho nasi goreng s řasami chutná lépe než kdekoliv Indonésii, mušle sv. Jakuba jsou jen lehkou pralinkou.

3. Hlavní jídlo z estonské restaurace Ö

„Používám pouze 100procentní estonské ingredience,“ říká šéfkuchař Martin Meikas, který ve svých experimentálních jídlech používá šišky, dřevo a mech k vyvolání vůně lesa. „Měli jsme těstoviny, pizzu, pak přišlo fine dining a street food. Teď už jsme vařili všechno a potřebujeme zklidnit; proto se vracíme zpět ke svým kořenům.“

4. Zákusek pouze z Cococo z Petrohradu

Vypadá jako květináč a voní po čokoládě. Už nemůžu vydržet, až se do té “země” zakousnu!!

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,