Vlci v Berlíně

Chystáte se do Berlína a jeden den vám zůstává volný? Co tak vyrazit do Schorfheide na severu Berlína?Chystáte se do Berlína a jeden den vám zůstává volný? Co tak vyrazit do Schorfheide na severu Berlína?

Pouze hodinu od Berlína na Bundesstraße 109 leží Wildpark Schorfheide, který patří do biosférické UNESCO rezervace Schorfheide-Chorin. V něm můžete vidět v prostorných oborách zvířata, která svým původem patří do této oblasti.

Největším lákadlem jsou však vlci. Jednou denně je můžete spatřit při krmení, ještě větší atrakcí však je tzv. Návštěva úplňkové noci, při nichž se zdá, že vlci vyjí na měsíc.  Dále se v areálu nachází horolezecký park, ideální cíl pro aktivní rodiny. Pro otužilce doporučujeme nedaleké jezero Werbellinsee, na jehož severním konci je rybářská oblast, kde si můžete zajít na čerstvé uzené ryby.

Jezero-Werbellinsee

vlci-v-berline-2

Odtud můžete odbočit také k městečku Joachimsthal, kde se nachází císařské nádraží zvané Kaiserbahnhof, které bylo dříve speciálně postaveno pro příjezd německého císaře na lov. Z vodárenské věže přeměněné na vyhlídkovou plošinu si můžete užít výhled do okolí a to včetně nádherného pohledu na krajinu Schorfheide. Mimochodem, Schorfheide je také nádherným cílem pro cyklistické nadšence. Cyklotrasa Berlín-Usedom vede právě podél jezera Werbellinsee a představuje vskutku příjemný výlet.

klaster-Chorin

berlin-Zerpenschleuse

Více info: www.wildpark-schorfheide.de

Text Danuše Siering

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher