Vlci v Berlíně

Chystáte se do Berlína a jeden den vám zůstává volný? Co tak vyrazit do Schorfheide na severu Berlína?Chystáte se do Berlína a jeden den vám zůstává volný? Co tak vyrazit do Schorfheide na severu Berlína?

Pouze hodinu od Berlína na Bundesstraße 109 leží Wildpark Schorfheide, který patří do biosférické UNESCO rezervace Schorfheide-Chorin. V něm můžete vidět v prostorných oborách zvířata, která svým původem patří do této oblasti.

Největším lákadlem jsou však vlci. Jednou denně je můžete spatřit při krmení, ještě větší atrakcí však je tzv. Návštěva úplňkové noci, při nichž se zdá, že vlci vyjí na měsíc.  Dále se v areálu nachází horolezecký park, ideální cíl pro aktivní rodiny. Pro otužilce doporučujeme nedaleké jezero Werbellinsee, na jehož severním konci je rybářská oblast, kde si můžete zajít na čerstvé uzené ryby.

Jezero-Werbellinsee

vlci-v-berline-2

Odtud můžete odbočit také k městečku Joachimsthal, kde se nachází císařské nádraží zvané Kaiserbahnhof, které bylo dříve speciálně postaveno pro příjezd německého císaře na lov. Z vodárenské věže přeměněné na vyhlídkovou plošinu si můžete užít výhled do okolí a to včetně nádherného pohledu na krajinu Schorfheide. Mimochodem, Schorfheide je také nádherným cílem pro cyklistické nadšence. Cyklotrasa Berlín-Usedom vede právě podél jezera Werbellinsee a představuje vskutku příjemný výlet.

klaster-Chorin

berlin-Zerpenschleuse

Více info: www.wildpark-schorfheide.de

Text Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Procházka Kafkovou Prahou

Praha. Místo, na které může být každý Čech patřičně hrdý. Jenže česká metropole nepatřila vždy pouze Čechům. Není to tak dávno, co byla domovem i německy mluvících obyvatel, a nejen tak ledajakých. Mezi nejslavnější pražské německy mluvící rodáky patří zuřivý reportér Egon Erwin Kisch, básník Rainer Maria Rilke či spisovatel Franz Kafka. Tito lidé se zapsali do kulturního a společenského pražského života natolik, že jejich stopy jsou na mnoha místech dodnes patrné.
Přečtěte si

Pavel Fischer: Za hranicemi se mě všichni ptali na Andreje Babiše a na Pandora Papers

Dění kolem osoby českého premiéra německé politiky zneklidňuje a jeho figurování v kauze Pandora Papers není žádná domácí, ale globální záležitost. V rozhovoru pro N&N Magazín to řekl senátor Pavel Fischer. Vztahy s Německem označil za natolik dobré, že si některé věci můžeme říkat natvrdo a otevřeně, čehož také rovnou využil k drsné kritice sousedů. Na jejich kancléřce mu vadí, že politicky držela ochrannou ruku nad Viktorem Orbánem, a německé vládě vytkl upřednostňování byznysu na úkor bezpečnosti a ochrany lidských práv.

Nejčtenější v kategorii Society