Vlci v Berlíně

Chystáte se do Berlína a jeden den vám zůstává volný? Co tak vyrazit do Schorfheide na severu Berlína?Chystáte se do Berlína a jeden den vám zůstává volný? Co tak vyrazit do Schorfheide na severu Berlína?

Pouze hodinu od Berlína na Bundesstraße 109 leží Wildpark Schorfheide, který patří do biosférické UNESCO rezervace Schorfheide-Chorin. V něm můžete vidět v prostorných oborách zvířata, která svým původem patří do této oblasti.

Největším lákadlem jsou však vlci. Jednou denně je můžete spatřit při krmení, ještě větší atrakcí však je tzv. Návštěva úplňkové noci, při nichž se zdá, že vlci vyjí na měsíc.  Dále se v areálu nachází horolezecký park, ideální cíl pro aktivní rodiny. Pro otužilce doporučujeme nedaleké jezero Werbellinsee, na jehož severním konci je rybářská oblast, kde si můžete zajít na čerstvé uzené ryby.

Jezero-Werbellinsee

vlci-v-berline-2

Odtud můžete odbočit také k městečku Joachimsthal, kde se nachází císařské nádraží zvané Kaiserbahnhof, které bylo dříve speciálně postaveno pro příjezd německého císaře na lov. Z vodárenské věže přeměněné na vyhlídkovou plošinu si můžete užít výhled do okolí a to včetně nádherného pohledu na krajinu Schorfheide. Mimochodem, Schorfheide je také nádherným cílem pro cyklistické nadšence. Cyklotrasa Berlín-Usedom vede právě podél jezera Werbellinsee a představuje vskutku příjemný výlet.

klaster-Chorin

berlin-Zerpenschleuse

Více info: www.wildpark-schorfheide.de

Text Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

Shutterstock
Přečtěte si

V Německu se propadla důvěra v televizi a část institucí. Nejdůvěryhodnější jsou pro Němce lékaři, policie a univerzity

Důvěra Němců ve většinu veřejných institucí loni klesla. Pětiprocentní ztráta důvěry stihla oproti roku předchozímu soudy včetně Ústavního, nebo také televizi. Mírněji, o 3 procenta, klesla důvěra v instituty pro výzkum veřejného mínění, rozhlas a tisk. Jen nepatrně (o jedno procento) pak klesla důvěra v policii a univerzity.
Přečtěte si

Jak porozumět Čechům? Projekt Some Like It Czech sází na film a daří se mu!

Už jste se někdy snažili svým zahraničním přátelům přiblížit specifika české nátury, ale neúspěšně? Nebo jste jim pustili svůj oblíbený český film, jehož zlidovělé scény však zůstaly bez odezvy? Vezměte je příště na některou z projekcí Some Like It Czech, nového projektu pro expaty, který specifika naší kultury představuje právě skrze české filmové perly!

Nejčtenější v kategorii Society