Vlci v Berlíně

Chystáte se do Berlína a jeden den vám zůstává volný? Co tak vyrazit do Schorfheide na severu Berlína?Chystáte se do Berlína a jeden den vám zůstává volný? Co tak vyrazit do Schorfheide na severu Berlína?

Pouze hodinu od Berlína na Bundesstraße 109 leží Wildpark Schorfheide, který patří do biosférické UNESCO rezervace Schorfheide-Chorin. V něm můžete vidět v prostorných oborách zvířata, která svým původem patří do této oblasti.

Největším lákadlem jsou však vlci. Jednou denně je můžete spatřit při krmení, ještě větší atrakcí však je tzv. Návštěva úplňkové noci, při nichž se zdá, že vlci vyjí na měsíc.  Dále se v areálu nachází horolezecký park, ideální cíl pro aktivní rodiny. Pro otužilce doporučujeme nedaleké jezero Werbellinsee, na jehož severním konci je rybářská oblast, kde si můžete zajít na čerstvé uzené ryby.

Jezero-Werbellinsee

vlci-v-berline-2

Odtud můžete odbočit také k městečku Joachimsthal, kde se nachází císařské nádraží zvané Kaiserbahnhof, které bylo dříve speciálně postaveno pro příjezd německého císaře na lov. Z vodárenské věže přeměněné na vyhlídkovou plošinu si můžete užít výhled do okolí a to včetně nádherného pohledu na krajinu Schorfheide. Mimochodem, Schorfheide je také nádherným cílem pro cyklistické nadšence. Cyklotrasa Berlín-Usedom vede právě podél jezera Werbellinsee a představuje vskutku příjemný výlet.

klaster-Chorin

berlin-Zerpenschleuse

Více info: www.wildpark-schorfheide.de

Text Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Jakou zemi zdědím?

Německo chce vést zelenou revoluci v Evropě a Česko nechce zůstat pozadu. Ale co si myslí o klimatické krizi ti, kterých se nejvíc dotýká? Anna Müllerová, patnáctiletá studentka z Prahy, napsala pro N&N malou esej o jedné velké otázce.
Shutterstock
Přečtěte si

Básníkům ve Vídni chutná život

Projekt Wiener Alltagspoeten, Vídeňští básníci všedního dne, který zveřejňuje na sociálních sítích útržky rozhovorů odposlechnutých na vídeňských ulicích, v hromadné dopravě či v lokálech, má už čtvrt milionu sledujících.

Nejčtenější v kategorii Society