3 TIPY NA VÍKEND: FuckUp Night v Betonárce & Čajomír na Vyšehradě & Tiské stěny

Naše redakce vám každý týden přináší své tipy na akce a tematické zážitky, kterými se můžete inspirovat pro vaše víkendové cestování. Zde jsou tři tipy na následující víkend!

Jihomoravská FuckUp Night v Betonárce

Netradičně? Jak jinak! Nebo právě „jinak“! Propojte víkendový výlet s kulturou a vínem a vydejte se do velkobílovické Betonárky! V sobotu od 19 hodit proběhne nadupaná FuckUp Night! O pořádnou dávku motivace se pod heslem „Nepoděláš – nevyděláš!“ postarají spíkři jak jinak, než s láskou k vínu. O životních kotrmelcích promluví vlastník L8 Clubu a zakladatel společnosti Stories Vojta Roček, právník, cyklista a spoluzakladatel Slobodného vinárstva Míšo Kuropka, Jiří Vyzourek, za kterým stojí projekty jako je Ramen Brno nebo kontroverzní Kaple, znalec & dovozce rakouských vín a zakladatel Domaine Hugo – Milan Bartošík a v neposlední řadě také duchovní otec studia NAHAKU, průkopník upcyklace na poli designu, včetně svítidla z lahve na Prosecco – Josef Rozehnal. Půjde o výjimečnou událost, která odstartuje kulturní etapu punkového prostoru Betonárka. Vydejte se do jihomoravských Velkých Bílovic na sobotní FuckUp Night, kde se kromě vykutálených příběhů můžete těšit na neomezené vinné degustování, ale také na neúprosné beaty pod diktátem DJe Yung Hroz€n. Ještě zbývá několik volných židlí, tak si zajistěte tu svou, v rámci které máte také možnost přespat v areálu či přímo mezi řádky vinohradu, pokud na to vůbec zbyde čas…
Více o akci a Betonárce ZDE, booking ZDE.

Čajomír oblékne Vyšehrad do vůní čajových lístků

Tento víkend proběhne také svátek všech milovníků čaje – Čajomír fest. Dvanáctý ročník největšího evropského festivalu čajové kultury a umění se již tradičně uskuteční v zázemí starého purkrabství na pražském Vyšehradě. Akce odstartuje v sobotu v pravé poledne a program prvního dne poběží až do dvaceti hodin. Nedělní část bude pokračovat již od brzkých ranních hodin a bude zakončena podvečerním vyhlášením Krále čajmenů. Letošní ročník se ponese v japonskému duchu i z důvodu sto letého výročí navázání česko-japonských diplomatických vztahů. Na Čajomír festu se každoročně setkávají jak profesionálové, tak nadšenci čajového světa. Klíčovým bodem programu je velká degustace čajů a bylin, které připravují zástupci čajoven z Čech, Evropy i vzdálenějších zemí. Na hlavním pódiu pak proběhne přehlídka čajových stylů a bohatý doprovodný program. Víkendový Vyšehrad obsadí více jak třicet čajoven a čajmanů z Čech i zahraničí, které jej provoní rozmanitými vůněmi čajových lístků a přenesou vás na čajové plantáže celého světa.
Více na: cajomir.cz

Po stopách fantasy v Tiských stěnách

Vydejte se do míst, která si pro svá natáčení vybraly zahraniční filmové štáby. Nedaleko Ústí nad Labem je ukryté pohádkové skalní město. Tiské stěny jsou rájem všech horolezců, turistů, ale i milovníků fantasy filmů. Právě ve skalách kolem obce Tisá se natáčelo úspěšné fantasy Letopisy Narnie z produkce studia Walt Disney. Vsaďte se, že nebudete mít problém si představit, že mezi skalami stále žijí kouzelné bytosti, které figurovali ve zmíněném filmu. Skalní město je plné jeskyní, tajemných zákoutí a rozmanitých skalních útvarů, které nenápadně podněcují představivost. Pískovcový areál, zapuštěný do lesů tvořených převážně břízami a borovicemi, je přírodní památkou nedaleko od hraničního přechodu Petrovice na česko-saské hranici. Nechte si auto v malé obci Tisá, kde se zastavte na kávu v tamním podniku propojeným s outdoorovým obchůdkem a poté se vydejte po naučné stezce. Ta vás provede místy, kde narazíte na skalní útvary jako jsou například želva či hřib, ale zavede vás i k několika vyhlídkách, mezi kterými dominuje Děčínský Sněžník se svými 723 metry nad mořem. Z jeho vrcholu se vám otevře krásný pohled na Krušné hory s Českým Středohořím a možná i dál, pokud budete mít štěstí.

Nejčtenější v kategorii Travel

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,