segen-klaster-berlin
Přečtěte si

TOP 5 – kláštery a prostory pro meditaci v Berlíně a okolí

Hluk je charakteristickým znakem naší doby, řekl jednou Roman Polanski. A má pravdu. Právě proto se stávají tichá místa pokladem, která vyhledává každý, kdo chce a umí být jen sám se sebou. Ano, i tato místa Berlín nabízí.Hluk je charakteristickým znakem naší doby, řekl jednou Roman Polanski. A má pravdu. Právě proto se stávají tichá místa pokladem, která vyhledává každý, kdo chce a umí být jen sám se sebou. Ano, i tato místa Berlín nabízí.
Přečtěte si

Hudební intermezzo v Tanzanii

John Magufuli, prezident Tanzanie, nechal na koronavirus mimo jiné otestovat papáju. Pozitivní. Takový byl výsledek. „Měli bychom teď otestovat všechny papáji v zemi a izolovat je v karanténě?“ ptal se prezident provokativně. Přesto nyní dostal od EU 27 milionů eur na prosazení přísných bezpečnostních opatření, roušek a hromadného očkování. Peníze s poděkováním přijal a poté prohlásil, že Tanzanie je bez korony. A tak už se netestuje, a pandemie tím tedy skončila. Obyvatelé se potutelně usmívají a žijí svůj život bez korony, roušek a špatných zpráv. A co je lepší, než si přitom užívat hudby a tance?
Přečtěte si

Romantika na Wolfgangsee: Hotel u Salzburku nabízí originální SPA i gurmánský zážitek

Městečko St. Wolfgang v jednom z nejkrásnějších rakouských regionů v Solné komoře si musí zamilovat každý, kdo kromě hor potřebuje k úplné spokojenosti i pohled na vodní hladinu. Příběh hotelu Im weissen Rössl, který leží přímo na jezeře Wolfgangsee nedaleko Salzburku, stále přitahuje pozornost. A i samotný hotel patří k těm nejoblíbenějším prázdninovým místům v Rakousku.
Přečtěte si

České lázně, díl 5. – Dýchejte s lehkostí: Program pro zlepšení stavu dýchacích cest a imunity

Znečištěné ovzduší, prach, smog, suchý vzduch z klimatizace i nejrůznější virózy a infekce, to vše více či méně ohrožuje naše dýchací ústrojí. Občas se snažíme pročistit si plíce a utlumit alergie u moře či na horách, ale nyní je cestování kvůli Covid-19 více než problematické. Potřeba pravidelně dopřávat plícím očistu a také čas na regeneraci nicméně nemizí, naopak je kvůli zmíněnému viru čím dál aktuálnější. Jak to udělat? Jako naši předkové – zajet si do lázní, které nabízejí procedury zaměřené na dýchání.