3 TIPY NA VÍKEND: Longboardy & Prázdniny v Telči & Stezka korunami stromů Lipno

Naše redakce vám bude každý týden přinášet své tipy na akce a tematické zážitky, kterými se můžete inspirovat pro vaše víkendové cestování. Zde jsou první tři!

ROZMANITÉ VÝHLEDY NA LIPNO

Tento víkend bude vysloveně letní, což si žádá i prázdninové aktivity jako je například výlet do přírody ve spojení s koupáním, pěší túrou a atraktivní zábavou. Jednou takovou je jistě Stezka korunami stromů Lipno, která se pne do výšky 901 metrů nad mořem. Je vůbec první stezkou svého druhu v České republice, otevřená před osmi lety. Součástí 675 metrů dlouhé dřevěné cesty mezi korunami stromů jsou i naučné didaktické prvky, které mohou rozšířit vaše znalosti přírody a ochrany lesa. Odměnou vám bude výhled ze čtyřiceti metrů vysoké věže na třpytivou hladinu lipenského jezera. Ke Stezce se dostanete buď lanovkou, Stezkabusem, na kole nebo po pěší turistické trase. Cestu dolů si můžete zpestřit jízdou na terénní koloběžce, kterou si nahoře půjčíte a dole vrátíte. Poté se nezapomeňte vykoupat v Lipně a užít si posezení s výhledem v některém z plážových barů.
Více info ZDE


LONGBOARDY V BENÁTKÁCH NAD JIZEROU

Tuto sobotu odstartuje největší longboardový závod v Česku Red Bull Feel the Wheel, který se pojede v boulích a klopenkách bikrosové dráhy v Benátkách nad Jizerou. Na tradičním longboardovém závodě s omezením pro tisíc lidí přislíbili účast olympijská medailistka Eva Samková nebo skejtr Max Habanec. V exhibiční jízdě se divákům ukáže i zpěvák a zkušený longboardista Ben Cristovao. Nově vylepšená trať v Benátkách nad Jizerou přivítá bezmála 200 odvážných longboardistů. Ti se v osvědčeném konceptu univerzálního sportovce Michala Marošiho pustí ze startovní brány po šesti, aby na dráze plné boulí, skoků a klopených zatáček bojovali o postup do dalších kol. Areál je otevřený již od dneška, aby si závodníci mohli projet trať, pohodlně se zaregistrovat a seznámit se se svými budoucími soupeři. Příchozí můžou využít možnost kempování na přilehlé louce. Během soboty bude fungovat i stánek s longboard zbožím a merchem závodu. Ihned po závodech začne koncert mezinárodní formace CCTV Allstars. Vstupné na závod i na koncert je zdarma. Můžete se těšit na vzrušující podívanou, příjemnou atmosféru a kvalitní gastronomické zázemí!
Více o akci ZDE


FINIŠUJÍ PRÁZDNINY V TELČI

Celý tento víkend se můžete vypravit do historického skvostu – města Telče, kde právě nyní finišuje legendární hudební festival Prázdniny v Telči. “Město šťastných lásek” – jak ho organizátoři festivalu každoročně nazývají – v těchto dnech žije řemeslnými trhy, kulinárními dobrotami, pivem z malých pivovarů, ale hlavně hudbou folkového a popového žánru. Dnes v areálu Panského dvoru zahraje oblíbená zpěvačka Lenny, jako předskokani se představí I Love You Honey Bunny. V sobotu vystoupí na prknech pódia telčského zámku Lenka Filipová se smyčci a na scéně v Panském dvoře Disconnexion a Monkey Business. Celou čtrnáctidenní akci zakončí Ondřej Havelka se svými Melody Makers. Program si můžete zpestřit návstěvou nově otevřené galerie v židovské synagoze – Gamoneum, kde si kromě výstavy a unikátního prostředí můžete dál také dobrou kávu a vychutnat si ji na příjemné terase nad bývalým vodním příkopem. Nebo se vydejte na procházku na Staré Město, kde na židovském hřbitově nadějní umělci osobně představují svá originální díla. A pokud byste náhodou jeli do Telče z Prahy, pak to vezměte přes Sečskou přehradu – kouzelné vodní dílo, kde se můžete osvěžit a zaposlouchat se tento víkend navíc do tónů festivalu Přehrady s Pigyádou pro děti.
Více o festivalu ZDE

Nejčtenější v kategorii Travel

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,