5 tipů na nejautentičtější snídaně v Berlíně

Co udělá klasický Berlíňan v neděli? Správně, zajde na snídani. Ať už ráno v 6 hodin při cestě z baru, okolo 10 hodiny s rodinkou nebo po 11 hodině na klasický nedělní brunch s přáteli.

Bohatá snídaně s voňavou kávou, širokým výběrem pečiva či exotikou od Afriky přes Izrael až po Japonsko… na všechno existují odborníci na “ranní kousek”, jak by se dalo přeložit německé slůvko “Frühstück”. Mé doporučení? Zapomeňte na nudnou snídani v hotelech a vydejte se objevit místa, kde poznáte berlínský život určitě více intenzivně a autenticky.

1. A NEVER ENDING LOVE STORY

Malou kavárnu, kterou vede Giacomo a Ritchie si oblíbí každý, kdo klade důraz i na to, jak je jídlo naservírované.  Nebo také proto, že je zde vše tak růžové, jako byste se dívali skrz růžově červené brýle. Palačinky s Dulce de Leche a banány, s vanilkovým krémem a ovocem nebo klasicky s máslem a javorovým sirupem jsou neodolatelné.
Více najdete zde.

Foto: Facebook / A Never Ending Love Story

2. CAFE MUGRABI

Kdo miluje izraelské snídaně, je tady naprosto správně. Přiznejme si, co je lepšího na ranním Carmel Marketu v Tel Avivu než si dát na snídani voňavou a zdravou šakšuku. Ale i v berlínském Cafe Mugrabi je atmosféra uvolněná a příjemná, jídlo autentické a navýsost chutné. Kde jinde než v Kreuzbergu.
Více najdete zde.

Foto: Facebook / Cafe Mugrabi

3. HOUSE OF SMALL WONDER 

Že v Berlin-Mitte otevřela kavárna s brooklynskou atmosférou, japonskou snídaní a fusion japonskou obsluhou, je celkem raritou, to se až tak často nestává. Přísloví, že “ráno rozhoduje o úspěchu celého dne”, zde berou velmi vážně. Japonské curry, vegetariánskou udon polévku, zelené kafe, ale také omelety a croissanty, to vše můžete ochutnat v rámci „allday brunch“, takže snídat můžete opravdu kdykoliv.
Více najdete zde.

Foto: Facebook / House of Small Wonder 

4. KOOPS

Veganská strava již dávno ztratila nálepku “nemám co jíst, protože na nudle, saláty a sójové mléko už nemám chuť.” Berlín je mekkou kreativní a chutné veganské i vegetariánské kuchyně, snídaně nevyjímaje. K tomu patří i víkendový brunch v jinak veganské fine dining restauraci v Linienstrasse.
Více najdete zde.

Foto: Facebook / Kopps – Veganes Restaurant & Bar – Berlin/Mitte

5. GEH VEG

Ve veganské kavárně Geh Veg se výborně najíte i bez utrpení zvířat. Kuskus, domácí pomazánky, ovoce, koktejly, káva se třemi různými mléčnými nápoji, bagely, koláče, muffiny, saláty, wrapy a neodolatelná zmrzlina. Dobrou chuť!
Více najdete zde.

Foto: Facebook / geh Veg

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Akce Taste Fake Milk – 3. 11. v Černé labuti ochutnáme přehlídku rostlinných mlék

Ve čtvrtek 3. listopadu vypukne v Domě Černá labuť Na Poříčí akce Taste Fake Milk. Hlavní roli sehrají alternativy k živočišnému mléku. Ty bude možné ochutnat, porovnat, výhodně nakoupit a také jim nakouknout pod pokličku. Na místě totiž budou přímo jejich výrobci a propagátoři, kteří rozklíčují jejich podstatu a smysl. Akce navazuje na úspěšný event Taste Fake Meat a opět bude plná doprovodného programu, zajímavých speakerů, osobností a inspirace!
Shutterstock
Přečtěte si

Knedlíky v Berlíně

Kdo má pocit, že knedlíky jsou pouze českou specialitou, ten by si měl zajet na gurmánský zájezd do Berlína. Najdete je zde totiž na lístku v mnoha restauracích, v těch nejrůznějších variantách a chutích. Vybrali jsme pro vás ty nejznámější.

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

V Berlíně padnul nový světový rekord v maratonu

    ·      26.09.2022
"Nevím, kde je hranice," řekl jednou Eliud Kipchoge, "ale chci jí dosáhnout." Na nedělním berlínském maratonu 37letý běžec z Keni opět posunul hranici lidských možností. Tentokrát urychlil svůj světový rekord o třicet sekund.

Přitažlivost západočeského lázeňského trojúhelníku roste

    ·      20.09.2022
Lázeňské kolonády provoněné oplatkami, historické budovy s léčivými prameny, ale i rozmanité přírodní skvosty a kulturní akce. Taková je atmosféra lázeňských měst, fenoménu, kterému se dostává stále větší pozornosti. Může za to i loňský zápis západočeského lázeňského trojúhelníku

Aktuálně na německém webu

Fabularium

    ·      09.09.2022
Wo tschechische Kinder in Berlin ihre Muttersprache wiederbeleben