5 tipů na nejautentičtější snídaně v Berlíně

Co udělá klasický Berlíňan v neděli? Správně, zajde na snídani. Ať už ráno v 6 hodin při cestě z baru, okolo 10 hodiny s rodinkou nebo po 11 hodině na klasický nedělní brunch s přáteli.

Bohatá snídaně s voňavou kávou, širokým výběrem pečiva či exotikou od Afriky přes Izrael až po Japonsko… na všechno existují odborníci na “ranní kousek”, jak by se dalo přeložit německé slůvko “Frühstück”. Mé doporučení? Zapomeňte na nudnou snídani v hotelech a vydejte se objevit místa, kde poznáte berlínský život určitě více intenzivně a autenticky.

1. A NEVER ENDING LOVE STORY

Malou kavárnu, kterou vede Giacomo a Ritchie si oblíbí každý, kdo klade důraz i na to, jak je jídlo naservírované.  Nebo také proto, že je zde vše tak růžové, jako byste se dívali skrz růžově červené brýle. Palačinky s Dulce de Leche a banány, s vanilkovým krémem a ovocem nebo klasicky s máslem a javorovým sirupem jsou neodolatelné.
Více najdete zde.

Foto: Facebook / A Never Ending Love Story

2. CAFE MUGRABI

Kdo miluje izraelské snídaně, je tady naprosto správně. Přiznejme si, co je lepšího na ranním Carmel Marketu v Tel Avivu než si dát na snídani voňavou a zdravou šakšuku. Ale i v berlínském Cafe Mugrabi je atmosféra uvolněná a příjemná, jídlo autentické a navýsost chutné. Kde jinde než v Kreuzbergu.
Více najdete zde.

Foto: Facebook / Cafe Mugrabi

3. HOUSE OF SMALL WONDER 

Že v Berlin-Mitte otevřela kavárna s brooklynskou atmosférou, japonskou snídaní a fusion japonskou obsluhou, je celkem raritou, to se až tak často nestává. Přísloví, že “ráno rozhoduje o úspěchu celého dne”, zde berou velmi vážně. Japonské curry, vegetariánskou udon polévku, zelené kafe, ale také omelety a croissanty, to vše můžete ochutnat v rámci „allday brunch“, takže snídat můžete opravdu kdykoliv.
Více najdete zde.

Foto: Facebook / House of Small Wonder 

4. KOOPS

Veganská strava již dávno ztratila nálepku “nemám co jíst, protože na nudle, saláty a sójové mléko už nemám chuť.” Berlín je mekkou kreativní a chutné veganské i vegetariánské kuchyně, snídaně nevyjímaje. K tomu patří i víkendový brunch v jinak veganské fine dining restauraci v Linienstrasse.
Více najdete zde.

Foto: Facebook / Kopps – Veganes Restaurant & Bar – Berlin/Mitte

5. GEH VEG

Ve veganské kavárně Geh Veg se výborně najíte i bez utrpení zvířat. Kuskus, domácí pomazánky, ovoce, koktejly, káva se třemi různými mléčnými nápoji, bagely, koláče, muffiny, saláty, wrapy a neodolatelná zmrzlina. Dobrou chuť!
Více najdete zde.

Foto: Facebook / geh Veg

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Manifesto Market v Berlíně

Potsdamer Platz, náměstí vystavené na základech bývalé Berlínské zdi, patří k turisticky nejnavštěvovanějším místům v Berlíně. Od 25. ledna zde má novou atrakci: uprostřed náměstí otevřel na ploše 4 400 qm své brány, původně český projekt, Manifesto Market. S celkem 22 restauracemi a čtyřmi bary se podle provozovatele jedná o největší food hub v Evropě.

Nejčtenější v kategorii Gourmet