5 tipů na nejautentičtější snídaně v Berlíně

Co udělá klasický Berlíňan v neděli? Správně, zajde na snídani. Ať už ráno v 6 hodin při cestě z baru, okolo 10 hodiny s rodinkou nebo po 11 hodině na klasický nedělní brunch s přáteli.

Bohatá snídaně s voňavou kávou, širokým výběrem pečiva či exotikou od Afriky přes Izrael až po Japonsko… na všechno existují odborníci na “ranní kousek”, jak by se dalo přeložit německé slůvko “Frühstück”. Mé doporučení? Zapomeňte na nudnou snídani v hotelech a vydejte se objevit místa, kde poznáte berlínský život určitě více intenzivně a autenticky.

1. A NEVER ENDING LOVE STORY

Malou kavárnu, kterou vede Giacomo a Ritchie si oblíbí každý, kdo klade důraz i na to, jak je jídlo naservírované.  Nebo také proto, že je zde vše tak růžové, jako byste se dívali skrz růžově červené brýle. Palačinky s Dulce de Leche a banány, s vanilkovým krémem a ovocem nebo klasicky s máslem a javorovým sirupem jsou neodolatelné.
Více najdete zde.

Foto: Facebook / A Never Ending Love Story

2. CAFE MUGRABI

Kdo miluje izraelské snídaně, je tady naprosto správně. Přiznejme si, co je lepšího na ranním Carmel Marketu v Tel Avivu než si dát na snídani voňavou a zdravou šakšuku. Ale i v berlínském Cafe Mugrabi je atmosféra uvolněná a příjemná, jídlo autentické a navýsost chutné. Kde jinde než v Kreuzbergu.
Více najdete zde.

Foto: Facebook / Cafe Mugrabi

3. HOUSE OF SMALL WONDER 

Že v Berlin-Mitte otevřela kavárna s brooklynskou atmosférou, japonskou snídaní a fusion japonskou obsluhou, je celkem raritou, to se až tak často nestává. Přísloví, že “ráno rozhoduje o úspěchu celého dne”, zde berou velmi vážně. Japonské curry, vegetariánskou udon polévku, zelené kafe, ale také omelety a croissanty, to vše můžete ochutnat v rámci „allday brunch“, takže snídat můžete opravdu kdykoliv.
Více najdete zde.

Foto: Facebook / House of Small Wonder 

4. KOOPS

Veganská strava již dávno ztratila nálepku “nemám co jíst, protože na nudle, saláty a sójové mléko už nemám chuť.” Berlín je mekkou kreativní a chutné veganské i vegetariánské kuchyně, snídaně nevyjímaje. K tomu patří i víkendový brunch v jinak veganské fine dining restauraci v Linienstrasse.
Více najdete zde.

Foto: Facebook / Kopps – Veganes Restaurant & Bar – Berlin/Mitte

5. GEH VEG

Ve veganské kavárně Geh Veg se výborně najíte i bez utrpení zvířat. Kuskus, domácí pomazánky, ovoce, koktejly, káva se třemi různými mléčnými nápoji, bagely, koláče, muffiny, saláty, wrapy a neodolatelná zmrzlina. Dobrou chuť!
Více najdete zde.

Foto: Facebook / geh Veg

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher