Jindra, Karel, Pavel
Přečtěte si

Dialog s časem

Umělecký fotograf Pavel Baňka a sochařka Jindra Viková zaznamenali neobyčejně obyčejnou cestu společným životem. Vzájemně se inspirující partneři vedou dialog mezi sebou i s časem. Jejich vzájemnou interakci ilustruje velká retrospektivní výstava Dialog s časem, připravovaná pro galerii U Betlémské kaple, a již vydaný stejnojmenný katalog.
Přečtěte si

Jak zpřístupnit “uzavřené” galerie?

Pražské i berlínské galerie se snaží zůstat v kontaktu s návštěvníky během omezení provozu kvůli epidemii COVID-19. Zejména větší státní instituce už zveřejnily virtuální prohlídky a muzea zpřístupnily digitální archivy sbírek. To není nic nového, digitalizace především starého umění probíhá už několik let, nicméně patrně až v posledních dnech se těší opravdovému zájmu publika.
wetravel-cestovani-komodo-flores-asie
Přečtěte si

WeTravel — Komodo, Flores

Pokud cestujete, určitě znáte ten ambivalentí pocit z překonaných vzdáleností. Na jednu stranu se čas v letadle nekonečně vleče a pohyb ikony letadla po monitoru obrazovky s mapou je tak zanedbatelný, že se nedá sledovat. Na druhou stranu, pokud si na stejné mapě představíte místa, která jste již navštívili, kontinenty se najednou zdají malinké a Země vás dojme svou dostupností. Nebylo tomu tak ale vždy a zdá se, že planeta se zmenšuje úměrně s velikostí displeje, na kterém ji můžeme pozorovat. I proto je čím dál méně exotických míst, ubývá přírody i lidí žijících v souladu s ní dle původní kulturní rozmanitosti.Pokud cestujete, určitě znáte ten ambivalentí pocit z překonaných vzdáleností.