Bärbucha — kouzlo fermentace

Všude se dnes píše a mluví o fermentaci – nejvyšší čas se podívat, co přesně fermentace znamená a kde najdeme ty nejlepší výrobky v Berlíně.

Fermentace je proces, kdy vládu v kuchyni převezmou mikroorganismy jako jsou bakterie, houby a enzymy. Je to jedna z nejstarších metod uchovávání potravin. A nejen to… fermentované potraviny jsou navíc navýsost zdravé. Pokud vás účinky kvašené zeleniny zajímají, neměl by vám uniknout samostatný článek, který jsme totmuto tématu věnovali. Teď ale zpět do Berlína! Tu skutečně poctivou výrobu tak, jak se provádí již dva tisíce let, najdeme v Schönebergu.

“Chceme lidem ukázat, jak se dělá ta správná fermentace. My jsme z Polska a fermentované potraviny známe doma již od dětství. Obzvlášť v zimě, kdy jsme na stole neměli žádnou čerstvou zeleninu, byla to pro naši kuchyň vítaná alternativa,” říkají majitelé kavárny Bärbucha a vysvětlují, že fermentace není nic komplikovaného, jen se nesmí udělat žádná chyba – použít správné sklo, žádný plast ani kov, vědět, jakou přidat sůl a jaká má být voda. Vlastně nic jiného k výrobě nepotřebujete.

Foto: Bärbucha

Jejich lehce kyselkavé nápoje ze zázvoru, z Earl Grey nebo ibišku, jogurt, kefír a vodní kefír a naložená červená řepa, okurky, zelí, citróny a papriky nejenže opravdu chutnají, ale jsou i potěšením pro naše zažívání. Až zde budete nakupovat, nezapomeňte na jejich hořčici. Ta mi chutná nejvíce. Další informace najdete zde.

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher