Přečtěte si

Přitažlivost západočeského lázeňského trojúhelníku roste

Lázeňské kolonády provoněné oplatkami, historické budovy s léčivými prameny, ale i rozmanité přírodní skvosty a kulturní akce. Taková je atmosféra lázeňských měst, fenoménu, kterému se dostává stále větší pozornosti. Může za to i loňský zápis západočeského lázeňského trojúhelníku na Seznam světového dědictví UNESCO.
Přečtěte si

Jak voní léto? Terapie pro pacienty s dlouhodobou ztrátou chuti a čichu

Navzdory pokročilé diagnostice selhává konvenční medicína často při léčbě některých dlouhodobých následků covidu–19. Institut Roberta Kocha (RKI) označuje přetrvávající nebo opakující se příznaky, které trvající déle než čtyři týdny, jako Long Covid (postcovidový syndrom). Mezi nejčastější patří ztráta chuti a čichu. Jaké možnosti léčby existují kromě konvenční medicíny? A kde je lze léčit v německy mluvících zemích?
segen-klaster-berlin
Přečtěte si

TOP 5 – kláštery a prostory pro meditaci v Berlíně a okolí

Hluk je charakteristickým znakem naší doby, řekl jednou Roman Polanski. A má pravdu. Právě proto se stávají tichá místa pokladem, která vyhledává každý, kdo chce a umí být jen sám se sebou. Ano, i tato místa Berlín nabízí.Hluk je charakteristickým znakem naší doby, řekl jednou Roman Polanski. A má pravdu. Právě proto se stávají tichá místa pokladem, která vyhledává každý, kdo chce a umí být jen sám se sebou. Ano, i tato místa Berlín nabízí.
Přečtěte si

Deutsche Welle: Za kritickou koronavirovou situaci v Česku nemůže jen neschopná vláda, ale i obezita

V České republice zemřel na koronavirus podle metriky přepočtu na 100000 obyvatel nejvyšší počet lidí na celém světě. Deutsche Welle si všímá, že důvodem je v Česku velmi rozšířená obezita a nezdravý životní styl vůbec. Češi jsou na předních místech v žebříčcích konzumace alkoholu a kouření, mezi mladými je velmi rozšířená marihuana a většina Čechů trpí nadváhou, což je předstupeň velmi rizikové obezity.
Přečtěte si

Němci uvažují o legalizaci umělého oplodnění na svých klinikách. Skončí tak jejich reprodukční turistika do Česka?

Podle statistik má přibližně každý pátý německý pár problémy s početím potomka. To je mimochodem stejné číslo jako v Česku. Jednou z možností, jak mohou tyto páry otěhotnět, je prostřednictvím dárcovství vaječných buněk. Tato metoda je však doposud v Německu zakázána. A tak většina párů, které mají zájem o tento způsob oplodnění, vyhledává pomoc v zemích, kde je darování legální. Například právě v Česku, kde je z reprodukční turistiky docela výnosný byznys. Němci ovšem nedávno udělali krok k tomu, aby umělá oplodnění mohla probíhat i v německých klinikách.
Přečtěte si

Deutsche Welle: Česko chce konečně odškodnit násilně sterilizované romské ženy

Osud ženských příslušnic romské menšiny a současné dění v české politice zajímá i německé novináře z Deutsche Welle. Webový server této německé rozhlasové stanice připomíná nucené sterilizace žen, které v Československu probíhaly hlavně v 70. a 80. letech, ale některé ještě i po pádu komunismu. Čeští poslanci schválili v prvním čtení zákon, podle něhož by těmto ženám připadla jednorázová kompenzace ve výši 300 000 korun.
Přečtěte si

České lázně, díl 5. – Dýchejte s lehkostí: Program pro zlepšení stavu dýchacích cest a imunity

Znečištěné ovzduší, prach, smog, suchý vzduch z klimatizace i nejrůznější virózy a infekce, to vše více či méně ohrožuje naše dýchací ústrojí. Občas se snažíme pročistit si plíce a utlumit alergie u moře či na horách, ale nyní je cestování kvůli Covid-19 více než problematické. Potřeba pravidelně dopřávat plícím očistu a také čas na regeneraci nicméně nemizí, naopak je kvůli zmíněnému viru čím dál aktuálnější. Jak to udělat? Jako naši předkové – zajet si do lázní, které nabízejí procedury zaměřené na dýchání.
Přečtěte si

České lázně, díl 3. – Spojení jógy a lázní: Od pramenů k Pozdravu slunci

Všichni jsme asi už nesčetněkrát slyšeli, že pro udržení dobré zdravotní kondice je nesmírně důležitý pohyb. Méně známá je skutečnost, kterou nám v minulém díle prozradil dr. Knára, že pohybová terapie tvoří spolu s lázeňskými procedurami ideální synergii. Idunn’s Fountain proto připravila pobyty, které kombinují tradiční léčebné procedury se cvičením jógy. Kromě již zmíněné pohybové synergie nabízí jóga i relaxaci duševní. Ale o tom už více od našich lektorek, Alžběty a Kateřiny…
Přečtěte si

Park Igls – hotel pro zdraví

Všude čteme, že je třeba budovat svoji imunitu, aby se tělo mohlo ubránit virům. Ale jak na to? Zvolte profesionální cestu a vložte se do rukou expertů, kteří své práci rozumí. Pročistěte své tělo pomocí půstu a nechte si udělat kompletní check up!