Berlín Červenec/Srpen

Léto v Berlíně znamená vyrazit do přírody, k vodě, do restaurace s terasou či zahrádkou. Přesto ale existuje dost akcí, které lákají nejen turisty, ale i Berlíňany.  Náš pravidelný kalendář akcí na červenec a srpen.Léto v Berlíně znamená vyrazit do přírody, k vodě, do restaurace s terasou či zahrádkou. Přesto ale existuje dost akcí, které lákají nejen turisty, ale i Berlíňany. Náš pravidelný kalendář akcí na červenec a srpen.

Berlin Fashion Week

2.—6. 7.
Mezinárodní svět módy opět představí nové trendy a inovace berlinských a světových designerů.

Botanische Nacht

20. 7.
Jednou do roka otevírá Botanická zahrada své brány pro speciální hudební a světelný event — Botanickou noc.

Botanische-Nacht-berlin-botanicka-noc

Botanische-Nacht-berlin-botanicka-noc-2

Botanische-Nacht-berlin-botanicka-noc-3

Christopher Street Day Parade

27. 7. 

Již po 41. půjde okolo jednoho miliónu lidí do ulic, aby upozornili na práva homosexuálů, lesbiček, transsexuálů a transgenderů.

ZOO Berlin

1. 8.
Nejstarší německá zoologická zahrada oslaví 175 let. K tomu připravuje bohatý program a jubilejní oslavu.

zoo-berlin-oslavy

Internationales Berliner Bierfestival

2.—4. 8.
Na Karl-Marx-Allee čekají na milovníky piva zástupci 340 pivovarů z 87 zemí světa. K tomu 2 400 druhu pivních specialit.

Internationales-Berlinerbier-Festival-pivni-festival-berlin

Adidas Runners City Night 2019

3. 8.
Nejrychlejší noc v Berlíně. Inlineskater na vzdálenost 10km začínají večerní běh na Kurfüstendammu v 19.10h, běžci na 5 km v 19.50h, běžci na 10km a vozíčkáři ve 20.30h. Přihlásit se možno do 22. července: www.berlin-citynight.de

Adidas-Runners-City-Night-berlin-beh

Veganes Sommerfest Berlin

23.—25. 8.
Veganský letní festival na Alexanderplatz opět přiláká přes 60 tisíc návštěvníků a 130 vystavovatelů veganských specialit.

Veganes-Sommerfest-Berlin-vegansky-festival

Lange Nacht der Museen

31. 8.
V Dlouhé noci muzeí  otevře své poklady od 18—2 hodin ráno celkem 80 muzeí, aby návštěvníci měli možnost shlédnout v noci výstavy, sbírky a instalace. Vstupné 12 Euro.

Lange-Nacht-der-Museen-noc-muzei-berlin

Text Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

Foto: Vojtěch Hönig
Přečtěte si

Tomáš Kafka: Samotný most dobré vztahy nezaručí

Dobré vztahy nejen mezi Čechy a Němci si básník, spisovatel, překladatel a diplomat Tomáš Kafka představuje jako prostředí důvěry, kde se dá mluvit otevřeně, kde se můžeme společně dopracovat k tomu, že věci lze vidět také jinak. V následující reflexi novodobých česko-německých mostů se soustředí především na ty, kteří po nich přecházejí. Rozhovor s Tomášem Kafkou z knihy Zeď mezi námi publikujeme u příležitosti dnešního salonu v Berlíně, na nějž také český velvyslanec přijal pozvání.
Shutterstock
Přečtěte si

Architekti a urbanisté v Mnichově ukazují, jak by řešili bezdomovectví

Zatímco v Mnichově má člověk v průměru k dispozici 39 metrů čtverečních, jsou ve světě města, kde se o takovém prostoru může lidem jenom zdát. Podle OSN žije v současnosti na zeměkouli 1,6 miliardy lidí v nevyhovujících bytových podmínkách nebo bez vlastní střechy nad hlavou. Tento globální, komplikovaný a choulostivý problém reflektuje mnichovské Muzeum architektury Technické univerzity v Pinakotéce Moderny na výstavě s varovným názvem „Who’s next“, Kdo je další?, a představuje devatenáct inovativních modelů bydlení.
Dušan Martinček
Přečtěte si

Ivo Kahánek: Ticho má mnoho podob

Hostem Salónku Lucie Šilhové byl v pražské Art&Event Gallery klavírista a hudební pedagog Ivo Kahánek. Veselý interpret vážné hudby kromě jiného prozradil, že s Dvořákovým klavírním dílem je třeba zacházet jako s dobrým parfémem. Dvě tři kapky stačí. Celý flakón by nikdo nevydržel, dodal virtuos k pětihodinovému souboru skladeb,…

Nejčtenější v kategorii Society