Billboardová kuchařka v ulicích Berlína

Jak pomoci restauracím je v Berlíně jedním z největších témat. Koho dnes zajímá tak důležité téma, že vydavatelství Burda v těchto dnech převzalo pro německý trh licenci nejznámějšího světového hotelového a restauračního průvodce Gault&Millau, když lidé neví, zda ten “jejich” Ital, Řek nebo Asia imbiss na rohu přežije.

To samozřejmě platí i pro běžnou či špičkovou německou kuchyň, která stále více dobývá srdce Berlíňanů. Sice je možné od 15. 5. gastroprovozy otevřít, ale skutečně si někdo myslí, že při těch všech restrikcích, opatřeních a nařízeních to gastronomové zvládnou? Viděla jsem roušky se zipsem na puse. Ne, to nebyl vtip…

Se zajímavou podporou přišla nyní firma, která vlastní reklamní plochy ve městě a BEZPLATNĚ nabídla 250 míst restauracím pro jejich prezentaci. A co z toho majitelé restaurací udělali? Jejich kuchaři poskytli recepty a fotografie a plakáty proměnili na „největší kuchařku na světě“.

Velké reklamní plochy – digitální a analogové – jsou rozmístěné po celém městě a lze je snadno fotografovat. Takto se do domácích kuchyní dostává gastronomický pocit do doby, dokud není v restauracích možný normální provoz. Plakáty upozorňují také na situaci restaurací v dobách korony a také na to, že po uvolnění 15. května se finanční situace pro gastronomy moc nezmění.

Existuje mnoho kreativních idejí od kuchařů, majitelů barů, sommeliérů, cukrářů, ti všichni přicházejí s nápady kompletních jídel, které je třeba doma pouze ohřát až po možnosti objednávky jídel přímo odmů. Nechybí ani dárkové poukázky nebo recepty na domácí chléb či zavařovanou zeleninu a ovoce. Takto také vznikla myšlenka “největší kuchařské knihy na světě”.

Praha má víc než dost billboardů a reklamních ploch. Nebyl by to nápad na pokračování?

Mohlo by vás zajímat

archiv
Přečtěte si

Berlínská Češka v jazzovém New Yorku

Martina Barta, česká jazzová zpěvačka, žije kosmopolitní život. Bydlištěm v Berlíně, kde studovala jazzový zpěv a hru na lesní roh, v současné době však tráví čas v New Yorku, kde dokončuje magisterské studium na renomované hudební akademii Manhattan School of Music. Náročné studium mohla nastoupit také proto, že získala německé stipendium.
Přečtěte si

Pražské Manifesto otevírá pobočku na Postdamer Platz

Potsdamer Platz, náměstí vystavené na základech bývalé Berlínské zdi, patří k turisticky nejnavštěvovanějším místům v Berlíně. Od 25. ledna zde má novou atrakci: uprostřed náměstí otevřel na ploše 4 400 qm své brány, původně český projekt, Manifesto Market. S celkem 22 restauracemi a čtyřmi bary se podle provozovatele jedná o největší food hub v Evropě.

Nejčtenější v kategorii Society