Billboardová kuchařka v ulicích Berlína

Jak pomoci restauracím je v Berlíně jedním z největších témat. Koho dnes zajímá tak důležité téma, že vydavatelství Burda v těchto dnech převzalo pro německý trh licenci nejznámějšího světového hotelového a restauračního průvodce Gault&Millau, když lidé neví, zda ten “jejich” Ital, Řek nebo Asia imbiss na rohu přežije.

To samozřejmě platí i pro běžnou či špičkovou německou kuchyň, která stále více dobývá srdce Berlíňanů. Sice je možné od 15. 5. gastroprovozy otevřít, ale skutečně si někdo myslí, že při těch všech restrikcích, opatřeních a nařízeních to gastronomové zvládnou? Viděla jsem roušky se zipsem na puse. Ne, to nebyl vtip…

Se zajímavou podporou přišla nyní firma, která vlastní reklamní plochy ve městě a BEZPLATNĚ nabídla 250 míst restauracím pro jejich prezentaci. A co z toho majitelé restaurací udělali? Jejich kuchaři poskytli recepty a fotografie a plakáty proměnili na „největší kuchařku na světě“.

Velké reklamní plochy – digitální a analogové – jsou rozmístěné po celém městě a lze je snadno fotografovat. Takto se do domácích kuchyní dostává gastronomický pocit do doby, dokud není v restauracích možný normální provoz. Plakáty upozorňují také na situaci restaurací v dobách korony a také na to, že po uvolnění 15. května se finanční situace pro gastronomy moc nezmění.

Existuje mnoho kreativních idejí od kuchařů, majitelů barů, sommeliérů, cukrářů, ti všichni přicházejí s nápady kompletních jídel, které je třeba doma pouze ohřát až po možnosti objednávky jídel přímo odmů. Nechybí ani dárkové poukázky nebo recepty na domácí chléb či zavařovanou zeleninu a ovoce. Takto také vznikla myšlenka “největší kuchařské knihy na světě”.

Praha má víc než dost billboardů a reklamních ploch. Nebyl by to nápad na pokračování?

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Změnu státního financování z ledna 2020 odnášejí hlavně speciální školy

Některé speciální školy odmítají děti s těžkými zdravotními hendikepy vzdělávat, jiné požadují od rodičů, aby svému dítěti sami zajistili osobního asistenta, další zvyšují školné. Negativní dopady novely z dílny Babišova kabinetu z ledna 2020 o změně státního financování tak už téměř dva roky odnášejí především ti nejzranitelnější. Přinášíme rozhovor s Dagmar Herrmannovou, odbornicí na vzdělávání dětí s kombinovaným postižením a ředitelkou speciálního centra Smiling Crocodile, které se už deset let zaměřuje na vzdělávání a péči o děti s tím nejtěžším postižením.
Přečtěte si

Štěpán Altrichter: Češi lépe improvizují, Němci organizují

Scenárista a režisér Štěpán Altrichter (1981) žije od svých dvanácti let střídavě v Česku a v Německu. Debutoval absurdní tragikomedií z krušnohorských lesů Schmitke (2014), natočenou v česko-německé koprodukci. Snímek byl nominován na devět Českých lvů, z nichž dva získal, a na tři Ceny české filmové kritiky. Tři nominace na Českého lva získal i jeho následující film Národní třída, černohumorné drama podle knihy Jaroslava Rudiše, s Hynkem Čermákem v hlavní roli. V rozhovoru pro N&N magazín popisuje, v čem se liší přístup k filmu a filmování v Česku a Německu, a svěřuje se, co prožíval, když ho umístili do dívčí třídy německé školy i přesto, že vůbec neuměl německy.

Nejčtenější v kategorii Society