Co takhle strávit rok 2021 na Maledivách?

Nemáte rádi zimu ve městě? Už vás nebaví lockdown? A vaše cestovatelská vášeň není uspokojena? Pak pro vás máme “neodolatelnou” nabídku.

Luxusní rezort Anantara Veli na Maledivách nabízí cestujícím své letovisko jako záchytný bod. Na soukromém ostrově můžete v roce 2021 neomezeně používat overwater bungalov včetně snídaně pro dva dospělé – adults only – během celého roku neomezeně za “pouhých” 30 000 dolarů.

Jak uvádí CNN Travel, k dispozici budou také slevy na doplňkové služby, které zahrnují ájurvédské lázeňské procedury, vodní aktivity jako je potápění, šnorchlování a surfování nebo kuchařské kurzy z pochutin maledivské kuchyně.

I když je tato cena nepochybně vysoká, je nižší, než kdybyste si v mnoha částech světa pronajali na rok prázdninový dům. Kromě toho, Maledivy zavádějí od roku 2021 celostátní věrnostní program s názvem Maldives Border Miles. Bude třístupňový – zlatý, stříbrný a bronzový a bude odpovídat množství peněz, které na Maledivách utratíte. S tím budou spojené další výhody a odměny. Ročním pronájmem se velmi rychle dostanete hned do zlaté kategorie.

Maledivy, které jsou ekonomicky silně závislé na mezinárodním cestovním ruchu, relativně brzy otevřely své hranice uprostřed globální koronavirové krize. Tomu napomohla i geografie souostroví, protože většina turistických ubytovacích zařízení je na soukromých ostrovech nebo na atolech. Podle údajů z Univerzity Johna Hopkinse došlo na Maledivách k 12 059 potvrzeným případům Covid-19, pouze s 12 úmrtími.

Co potřebujete vědět, než vyrazíte na cestu:

Všichni příchozí, kteří nejsou občany Malediv, musí předložit potvrzení o negativním testu PCR provedeném do 72 hodin před odjezdem, na kterém je jasně uvedeno jméno a adresa laboratoře a datum odebrání vzorku. Výsledek musí být přiložen k formuláři prohlášení o zdraví cestujících, který musí být odeslán online do 24 hodin před příjezdem. Očekávejte také, že vaše středisko bude mít určitá pravidla – zejména kontrolu teploty při příjezdu a roušky, které budete nosit uvnitř. Hotely jsou otevřené a penziony znovu otevřeny mezinárodním návštěvníkům od 15. října.

Více informací o pobytu na Maledivách najdete tady.

Foto: Facebook / Anantara Veli Maldives Resort

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

10 TOP památek v Německu podle TripAdvisoru

Největší cestovatelský server na světě TripAdvisor každoročně zveřejňuje žebříček nejoblíbenějších památek a dalších turistických cílů v jednotlivých zemích. Které z nich se v loňském roce dostaly mezi 10 nej v Německu? Zde je přehled.
Přečtěte si

ONEXPERIENCE v Horní Lužici: Kde se art deco harmonicky snoubí s 19. stoletím

Exkluzivně pro naše čtenáře se nám podařilo zajistit výjimečné cestovatelské nabídky na místa v Německu, kam se běžný turista jen tak nedostane. Cestovní agentura Onexperience je s autentickou jedinečností obchodní značkou nejpozoruhodnějšího partnera pro cestování. Zavede vás na místa, kde se mísí styly způsobem, který překonává běžnou lidskou představivost. V tomto domě z první poloviny 19. století naleznete původní prvky v citlivé harmonii s modernismem a docela současným luxusem.
Přečtěte si

Lipsko: Že by se z rebelského města NDR stal Berlín budoucnosti? (48 hodin v…)

Má Lipsko šanci předstihnout Berlín v soutěži o nejpříjemnější německé město pro život? Umělecké a kreativní prostředí, historické památky i kouzelné vodní kanály naznačují, že by to žádné velké překvapení nebylo. V posledních letech tady navíc přibylo i nočních klubů, které se mohou rovnat berlínským ikonám, jako je třeba Berghain.

Nejčtenější v kategorii Travel