Do letadla jen s očkovacím pasem?

Mezinárodní letecká asociace IATA pracuje na zavedení digitálního očkovacího pasu. Pouze ti, kteří budou očkováni proti koroně, budou moci létat.

Tato zpráva nepotěší milovníky létání, odpůrce očkování proti koroně a už vůbec ne kritiky monitorování. Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA), která zastřešuje organizace leteckých společností, připravuje plán, jak bude možno létat v blízké budoucnosti – pouze s očkovacím pasem proti koroně. V současné době se buduje příslušná infrastruktura pro takový systém, potvrdil výkonný ředitel IATA Alexandre de Juniac v amerických novinách The Hill.

Jak má systém fungovat? Kdo bude očkován, bude zjevně zahrnut do databáze. Informace z této databáze by byly spojeny s údaji z běžného pasu, a tak by bylo možné mít k nim přístup, uvádí The Hill.

„Digitální zdravotní pas má obsahovat informace o testu a vakcíně cestujícího a má spravovat informace pro vlády, letecké společnosti, laboratoře a cestovatele,“ uvádí se v článku.

IATA doufá, že tento digitální očkovací pas může zbavit potenciální cestovatele strachu z létání v pandemických dobách a znovu aktivovat stagnující globální masový turismus. Podobné debaty probíhají také v Austrálii, na Novém Zélandu a v jiných zemích, které dosud drží virus pod kontrolou.

„Testování je prvním krokem k umožnění mezinárodního cestování bez karantény,” řekl De Juniac a dodává: „Druhým krokem je vytvoření globální informační infrastruktury, jež je nezbytná pro bezpečnou správu, výměnu a ověřování údajů o zkouškách, které se shodují s totožností cestujících v souladu s požadavky hraniční kontroly”. 

Nejčtenější v kategorii Travel

Aktuálně na českém webu

Se Zdeňkem Pohlreichem o lahůdkách německé kuchyně

       ·   27.11.2023
Jeho jméno je synonymem pro kvalitní gastronomii. Zdeněk Pohlreich svými televizními pořady změnil český pohled na pohostinství. Umí být nekompromisní, mnoho lidí s ním nemusí souhlasit, ale zůstává svůj. S N&N mluvil o české a německé

Box ve fotografiích

       ·   13.11.2023
Galerie Bene Taschen představuje výstavu Boxing renomovaného amerického fotografa Larryho Finka. Fotografie upoutají pozornost na transatlantický box na přelomu 80. a 90. let a oslavují ikonické momenty boxerských legend, jako jsou Mike Tyson a Jimmy Jacobs.

Aktuálně na německém webu

Alien auf Hluboká

       ·   16.10.2023
Das Thema Tod, Sexualität und Technologie. Und ein Oscar für visuelle Effekte für Alien. Bis zum 19. November findet in Hluboká nad Vltavou die Ausstellung Proměny /Metamorphosen. Der Autor ist der weltberühmte Schweizer, Hans Ruedi