Do Thajska až v roce 2021?

Tento článek by se měl spíše jmenovat Netipy We Travel, protože jak se zdá, do Thajska se dostaneme nejdříve až v roce 2021. Thajsko zatím úspěšně zvládá koronový virus – ale za vysokou cenu.

Ekonomický sektor, který je na cestování závislý, se tak dostává do ohrožení. V roce 2019 utratilo v Thajsku necelých 40 milionů zahraničních turistů 67 miliard dolarů, což představuje více než 20 procent hrubého domácího produktu. Odborníci očekávají na tento rok propad o 70 procent, ohroženo je šest milionů pracovních míst.

Od 25. března je až na malé výjimky cizincům vstup do země zakázán a letecké společnosti mohou do země dopravit cestující pouze se zvláštním povolením vlády. Ale obyvatelé tento kurz podporují, mnozí si myslí, že vláda odvádí dobrou práci, vždyť oficiální čísla jsou opravdu nízká: hovoří “pouze” o 3 279 infikovaných a 58 mrtvých (zpráva John Hopkins University ze dne 24. července). To jsou opravdu nízké hodnoty pro zemi s téměř 70 miliony obyvatel.

Proč je prevence tak úspěšná, na to existuje několik vysvětlení:

1. Dobrovolnický program zahrnuje práci lidí, kteří jsou vyškoleni ministerstvem zdravotnictví. Dobrovolníci chodí do domů a ptají se, zda mají přátele nebo členy rodiny, kteří pocházejí z vysoce rizikových oblastí nebo přišli ze zahraničí.

2. Každý objevený případ COVID-19 končí v nemocnici. Toto je praxe, která omezuje šíření viru a usnadňuje sledování infekčních řetězců.

3. Lidé v Thajsku jsou ukáznění a přísně dodržují pravidla korony.

Oblíbené noční kluby i karaoke bary jsou zavřené, stejně jako se nekoná jejich milovaný thaiboxing. Přesto jsou Thajci názoru, že ve skutečnosti znovu žijí téměř normální život – jen s několika omezeními. To je pravděpodobně náš nový životní styl… 

Foto: Thomas Siering

Nejčtenější v kategorii Travel

Aktuálně na českém webu

Se Zdeňkem Pohlreichem o lahůdkách německé kuchyně

       ·   27.11.2023
Jeho jméno je synonymem pro kvalitní gastronomii. Zdeněk Pohlreich svými televizními pořady změnil český pohled na pohostinství. Umí být nekompromisní, mnoho lidí s ním nemusí souhlasit, ale zůstává svůj. S N&N mluvil o české a německé

Box ve fotografiích

       ·   13.11.2023
Galerie Bene Taschen představuje výstavu Boxing renomovaného amerického fotografa Larryho Finka. Fotografie upoutají pozornost na transatlantický box na přelomu 80. a 90. let a oslavují ikonické momenty boxerských legend, jako jsou Mike Tyson a Jimmy Jacobs.

Aktuálně na německém webu

Alien auf Hluboká

       ·   16.10.2023
Das Thema Tod, Sexualität und Technologie. Und ein Oscar für visuelle Effekte für Alien. Bis zum 19. November findet in Hluboká nad Vltavou die Ausstellung Proměny /Metamorphosen. Der Autor ist der weltberühmte Schweizer, Hans Ruedi