Donio – Místo, kde všichni pomáhají

Koronavirová krize nám mnohé vzala, ale také nám mnohé dala. Mimo jiné i důkaz, že jsme národ, který drží při sobě a chce pomáhat. S dobročinností se roztrhl pytel, který se zdá být bezedný. V tom pytli se skrývá laskavost, ochota, soudržnost a láska k lidem.

Helena Třeštíková.

Největší platformou sdružující dobročinné sbírky na pomoc v boji proti COVID-19 a jeho následkům je Donio. Můžete si u nich snadno založit sbírku a po jejím skončení Donio odešle 100% vybrané částky na vámi zvolené dobročinné účely.

Donio založil David Procházka, který už od školních let rád pomáhal druhým. David se obklopil týmem mladých inspirativních lidí, kteří do projektu vkládají své zkušenosti i srdce.

David Procházka, zakladatel Donio.

Donio každý měsíc také otevírá diskuse na témata, o kterých se společnosti nechce mluvit. Na konkrétních sbírkách představuje některé z problémů, se kterými se lidé potýkají a na které chce Donio ve spolupráci s patrony, partnerskými organizacemi a experty více upozornit. Na jejich webových stránkách můžete živě sledovat počet sbírek i kolik je vybráno. Částka narůstá každou vteřinou.

A jak pomoci?

Stačí si vybrat jednu z více než dvou set sbírek, které pomáhají potřebným v této nelehké době. Zvolíte si částku, kterou chcete poslat a jednoduše přispějete. Je to rychlé, jasné a vy si můžete být jisti, že vaše pomoc se dostane tam, kde to uznáte za vhodné. 

Svou nadaci Knights Foundation založili i hokejisté z Kladna.

Najdete zde sbírky různých organizací, jedinců, ale také dobročinné projekty umělců a dalších, kteří se snaží pomoci.

Sbírku můžete dokonce založit i vy sami pro sebe nebo pro někoho, kdo ji potřebuje. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a Donio vám dokonce pomůže s propagací vaší sbírky. A jak už bylo řečeno, po ukončení sbírky zašle 100 % vybrané částky vám nebo těm, kteří to potřebují.

Tamara Klusová.

#delatvicnezmusim

Foto: Donio

Nejčtenější v kategorii Business

Aktuálně na českém webu

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24.

Aktuálně na německém webu

Planen und ernten Sie auf der Prague Art Week 23!

       ·   20.09.2023
Ausstellungen, Führungen durch vierzig Galerien, Museen, Auktionshäuser und eine neue Open-Air-Galerie. Das ist das internationale Festival der bildenden Kunst „Prague Art Week 23“, das vom 21. bis 24. September in Prag stattfinden wird. Die Besucher