Donio – Místo, kde všichni pomáhají

Koronavirová krize nám mnohé vzala, ale také nám mnohé dala. Mimo jiné i důkaz, že jsme národ, který drží při sobě a chce pomáhat. S dobročinností se roztrhl pytel, který se zdá být bezedný. V tom pytli se skrývá laskavost, ochota, soudržnost a láska k lidem.

Helena Třeštíková.

Největší platformou sdružující dobročinné sbírky na pomoc v boji proti COVID-19 a jeho následkům je Donio. Můžete si u nich snadno založit sbírku a po jejím skončení Donio odešle 100% vybrané částky na vámi zvolené dobročinné účely.

Donio založil David Procházka, který už od školních let rád pomáhal druhým. David se obklopil týmem mladých inspirativních lidí, kteří do projektu vkládají své zkušenosti i srdce.

David Procházka, zakladatel Donio.

Donio každý měsíc také otevírá diskuse na témata, o kterých se společnosti nechce mluvit. Na konkrétních sbírkách představuje některé z problémů, se kterými se lidé potýkají a na které chce Donio ve spolupráci s patrony, partnerskými organizacemi a experty více upozornit. Na jejich webových stránkách můžete živě sledovat počet sbírek i kolik je vybráno. Částka narůstá každou vteřinou.

A jak pomoci?

Stačí si vybrat jednu z více než dvou set sbírek, které pomáhají potřebným v této nelehké době. Zvolíte si částku, kterou chcete poslat a jednoduše přispějete. Je to rychlé, jasné a vy si můžete být jisti, že vaše pomoc se dostane tam, kde to uznáte za vhodné. 

Svou nadaci Knights Foundation založili i hokejisté z Kladna.

Najdete zde sbírky různých organizací, jedinců, ale také dobročinné projekty umělců a dalších, kteří se snaží pomoci.

Sbírku můžete dokonce založit i vy sami pro sebe nebo pro někoho, kdo ji potřebuje. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a Donio vám dokonce pomůže s propagací vaší sbírky. A jak už bylo řečeno, po ukončení sbírky zašle 100 % vybrané částky vám nebo těm, kteří to potřebují.

Tamara Klusová.

#delatvicnezmusim

Foto: Donio

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Deutsche Bank: Trvale udržitelný skandál

Tradičně největší německá banka lže o dodržování norem etického investování, říká její (dnes již bývalá) špičková manažerka. Českým bankám se dosud podobné potíže vyhýbají; především proto, že tuzemský rybník je příliš malý.
Přečtěte si

Wolfgang Bremm von Kleinsorgen, Mercedes-Benz: Přechod na elektromobilitu vyžaduje rychle rozvinout síť dobíjecích stanic

Redakce N&N Czech-German Magazine spustila unikátní projekt: pod názvem “Sedm mostů – Sieben Brücken” představuje německé společnosti a osobnosti působící v Česku a české působící v Německu. Na otázky nám odpověděl Wolfgang Bremm von Kleinsorgen, generální ředitel Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
Přečtěte si

Hlavní útok na Německo teprve přijde, říká spolumajitel značky Festka Michael Moureček

Skoro každý si někdy pořizoval kolo. Byly časy, kdy byl kupující rád, že na něj nějaké zbylo. V pozdějších letech to zase až takový problém nebyl, ale cyklista kolikrát po několika jízdách zjistil, že mu bicykl úplně nesedí. Trendem se nyní stává kupovat kola na míru. Pravda, není to nejlevnější záležitost, ale kdo si takový stroj pořídí, nedá na něj dopustit.

Nejčtenější v kategorii Business