Přečtěte si

Český klenot z Nového Jičína: Pro klobouky Tonak si Němci do Česka jezdí často osobně

Už více než 200 let udává česká značka Tonak trendy v oblasti pokrývek hlavy. Díky mistrovsky zvládnutému řemeslu i zodpovědnému přístupu k materiálům se jedná o jednoho z nejvýznamnějších výrobců klobouků na světě. Jeho klobouky nosí mimochodem i britská královská rodina. S marketingovou manažerkou Tonaku Klárou Šugárkovou jsme si povídali i o tom, kolik práce je za výrobou jednoho klobouku a které produkty si nejvíce oblíbili Němci.
Přečtěte si

Pandemie nás v expanzi do Německa přibrzdila, říká šéfka české značky kabelek Verlein

Když si padnou do oka kreativní Češka a podnikavý Američan německého původu, může z toho vzniknout buď manželství, nebo třeba podnikatelský nápad. U Veroniky a Maxe Stuedleinových se povedlo obojí. A tak se (kromě onoho manželství a také dcery) zrodila značka Verlein, která vyrábí nadčasové kabelky. Ty svým luxusním vzhledem a precizním zpracováním zaujaly nejen zákazníky v Česku. Verlein se nyní přes všechny koronavirové nástrahy podle svých zakladatelů chystá postoupit z českého i na lukrativní německý trh. Co je k tomu třeba?
Přečtěte si

Jistota, která vás podrží v krizi: O investičním zlatě s Michalem Drtinou

Sůl nad zlato? Ne, zlato nade vše. Žlutý kov hrál historicky hlavní roli v ekonomikách mnoha národů a investice do něj je již po staletí jistotou. Potvrzuje to i Michal Drtina, ředitel a místopředseda představenstva České mincovny, která je synonymem prestiže a dlouhé tradice výroby investičních zlatých mincí, medailí a prodejcem zlatých cihel neboli slitků. „Peníze budou devalvovat, ale zlato si obecně zachovává svou hodnotu. Například Škoda 120 se tenkrát dala koupit za půl kilogramu zlata. Když se podíváte, za kolik dnes koupíte Octavii, budete zase na půl kilogramu zlata,“ vysvětluje v rozhovoru pro N&N Michal Drtina.
Přečtěte si

Jak oslaví Silvestra Praha a Berlín? Potichu, doma a online

Největší večírek roku se nekoná. Alespoň ne v ulicích měst. Vypadá to, že letošní konec roku bude hořkosladká komedie o dvou protagonistech, kteří si doma o půlnoci bouchnou láhev šampusu a v půl jedné už budou v posteli. V Praze a Berlíně přitvrdili a Silvestra mění v docela ordinérní noc.
Přečtěte si

Tagliavini v Berlíně vystavil duši cirkusu

Zorganizovat výstavu, která začala na začátku prosince v koronavirovém Německu, chtělo rozhodně odvahu. Přitom se jedná o světovou premiéru nejnovějších fotografií italsko-švýcarského autora Christiana Tagliaviniho, na kterých pracoval poslední tři roky. Galerie CAMERA WORK v Berlíně výzvu přijala a v plném rozsahu připravila cyklus Circesque, který obsahuje více než dvacet portrétů nejpropracovanější série tohoto renesančního umělce. Výstava potrvá do února 2021.
Přečtěte si

N&N Podcast: Psychika za časů korony

Hostem tohoto podcastu je klinická psycholožka a psychoterapeutka Kateřina Marklová, působící v pražském Neo Centru. Společně se podíváme na vliv pandemie na naši psychiku a možná řešení, jak zvládat stres, strach a úzkost z nákazy, izolace, mediálního nátlaku a nejistot spojených s touto nelehkou dobou.