Přečtěte si

Plánujte a sklízejte na Prague Art Week 23!

Výstavy, komentované prohlídky napříč čtyřmi desítkami galerií, muzeí, aukčních síní i v nové galerii pod širým nebem. To je Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week 23, který bude v Praze probíhat od 21. do 24. září. Návštěvníci uvidí jedinečná umělecká díla, potkají vystavující umělce a ve festivalovém Superstudiu nahlédnou do práce profesionálů v oblasti umění. Kromě tvorby klasiků, jako Václava Špály, Olbrama Zoubka nebo Jiřího Anderleho, bude například zastoupena intervence Jana Nálevky nebo vybraná kolekce ikonických dámských kabelek Birkin.
Přečtěte si

Heimat aneb jak v Americe přišel na svět půvabný “katalog německých věcí”

Je osvěžující, když čtenáře uprostřed nepřeberného množství knih zaujme určitý titul na první dobrou. Tím spíš, když jde o událost, jako je knižní veletrh Svět knihy. I letos jsem si vybrala. Samozřejmě při tom sehrál můj zájem o české překlady německojazyčné literatury. Mezi moje letošní úlovky tak rozhodně patří „Heimat. Německé rodinné album“ Nory Krugové.
Přečtěte si

Poslední zastávka prezidenta Steinmeiera v Česku: výstava Naši Němci v Ústí nad Labem

Posledním bodem programu státní návštěvy prezidenta Spolkové republiky Německo Franka-Waltera Steinmeiera a jeho manželky Elke Büdenbenderové v České republice je v pátek 27. srpna prohlídka multimediální interaktivní výstavy Naši Němci, kterou připravila obecně prospěšná splečnost Collegium Bohemicum v Muzeu města Ústí nad Labem. Expozice chce přiblížit osmisetletou historii německy mluvícího obyvatelstva v českých zemích, mapuje období od středověku až do 20. století.