Drinking Against Sinking

Je čas na změny, je čas na pomoc, je čas na hrdinské činy! Restaurační a winebarovou scénu v Česku zahraňují vinaři se svým projektem Drinking Against Sinking, přidejte se!

Je čas oplatit dobro dobrem a pomoci těm, kteří při nás stáli ve špatných dobách, v dobách mrazů, dešťů a neúrody. Chceme pomoci v této nelehké situaci našim vinným barům, restauracím, distributorům a dalším nejlépe jak umíme,“ píší na webu vinaři, kteří se přidali do iniciativy Drinking Against Sinking.

Principem je nabídnout v rámci této akce vína za jednotnou cenu – 540 Kč, kdy část těchto peněz zůstane u vinaře na pokrytí jeho nákladů, spojených s výrobou vína, a zbytek bude věnován na podporu podniků, se kterými vinaři během roku spolupracovali a nyní se musely kvůli aktuální situaci zavřít.

Na webu 540.cz nyní najdete vína od vinařství Dobrá vinice (Chardonnay 2013, qvevri), Fabig (Sauvignon Blanc 2018, magnum), Jaroslav Osička (Chardonnay VERTIKAL), Krásná hora (Pinot Noir Barrel Selection 2018), Milan Nestarec (multi-odrůdová a multi-ročníková směs červených rezervních vín, magnum), Petr Marada (André 2018, magnum), Radek Osička (Wilder Wein, magnum), ale i 100% natural cider od Utopia (Utopia Patience). A další čekají ve frontě, takže se kromě těchto můžete brzy těšit také na: Vinné sklepy Kutná Hora, VINO J. Stávek, Vinařství Syfany, Vinařství Plenér, Koráb – živá hora, Vína Herzánovi, Vinařství Jediný sud a další. Podmínka účasti je jediná – organické hospodaření ve vinici.

Je na každém vinaři, jaké víno nabídne, ale většinou jde o speciální edice či velikosti, které jen tak na trhu běžně nenajdete. Zároveň se každý vinař může rozhodnout, jakou částku ve finále pošle na pomoc. „Ať dá každý vinař tolik peněz, kolik chce a komu uzná za vhodné. Já dávám 100% a další vinaři se ke mně přidávají. Za sebe určitě podpořím karlínský Veltlin a táborský Thir. Tento model je zcela otevřený,“ říká Milan Nestarec, který stojí za zrodem iniciativy v České republice.

Myšlenka vznikla v Rakousku. Přišel s ní Florian Schumann z Quantum Winery, který pro projekt nadchnul další vinaře, takže v neděli volala Milanovi kamarádka vinařka z Burgenlandu s tím, zda by se do projektu Drinking Against Sinking nechtěl s dalšími vinaři v Česku také připojit. Ještě v neděli Milan oslovil další vinaře, v pondělí se začalo řešit, jak akci zpropagovat a během pěti hodin byl na světě web. „Všechno vzniklo ve velkém zapálení, fantastické spolupráci a zcela nezištně. Každou hodinu mi navíc volá nový vinař, že by se chtěl projektu také zúčastnit. Mám z toho velkou radost a dobrý pocit, že v lidech stále existuje dobro,“ uzavírá mladý vinař Milan Nestarec.

Láhve a více info o projektu ZDE:
540.cz
drinking-against-sinking.eu

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Champagne: Čím by si na Silvestra připil Winston Churchill

„Šampaňské by mělo být suché, studené a zdarma.“ S autorem tohoto citátu Winstonem Churchillem máme něco málo společného. Přiznávám, že také nejraději úřaduji dlouho ráno v posteli, má velká rozhodnutí padnou rovněž vždy ve vaně plné pěny, duchovní sílu čerpám malováním… A co máme společného asi nejvíc, je fakt, že milujeme šampaňské a Francii.
Shutterstock
Přečtěte si

Knedlíky v Berlíně

Kdo má pocit, že knedlíky jsou pouze českou specialitou, ten by si měl zajet na gurmánský zájezd do Berlína. Najdete je zde totiž na lístku v mnoha restauracích, v těch nejrůznějších variantách a chutích. Vybrali jsme pro vás ty nejznámější.

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Veselin Vačkov: Zůstaneme si blízko?

·     21.11.2022
Absolvent Oxfordu a Univerzity Karlovy Veselin Vačkov, který kromě češtiny a rodné bulharštiny ovládá čtyři další jazyky, se dívá na česko-německé soužití ze zajímavé perspektivy. Ředitel redakce Lido- vých novin, nejstaršího českého deníku, zažil zlatou

Read More »


Aktuálně na německém webu

Veselin Vačkov: Bleiben wir uns nahe?

·     21.11.2022
Der Absolvent von Oxford und der Karlsuniversität Veselin Vačkov, der neben Tschechisch und seiner bulgarischen Muttersprache vier weitere Sprachen spricht, betrachtet das tschechisch-deutsche Zusammenleben aus einer interessanten Perspektive. Der Redaktionsleiter der Lidové noviny, der ältesten

Read More »