Drinking Against Sinking

Je čas na změny, je čas na pomoc, je čas na hrdinské činy! Restaurační a winebarovou scénu v Česku zahraňují vinaři se svým projektem Drinking Against Sinking, přidejte se!

Je čas oplatit dobro dobrem a pomoci těm, kteří při nás stáli ve špatných dobách, v dobách mrazů, dešťů a neúrody. Chceme pomoci v této nelehké situaci našim vinným barům, restauracím, distributorům a dalším nejlépe jak umíme,“ píší na webu vinaři, kteří se přidali do iniciativy Drinking Against Sinking.

Principem je nabídnout v rámci této akce vína za jednotnou cenu – 540 Kč, kdy část těchto peněz zůstane u vinaře na pokrytí jeho nákladů, spojených s výrobou vína, a zbytek bude věnován na podporu podniků, se kterými vinaři během roku spolupracovali a nyní se musely kvůli aktuální situaci zavřít.

Na webu 540.cz nyní najdete vína od vinařství Dobrá vinice (Chardonnay 2013, qvevri), Fabig (Sauvignon Blanc 2018, magnum), Jaroslav Osička (Chardonnay VERTIKAL), Krásná hora (Pinot Noir Barrel Selection 2018), Milan Nestarec (multi-odrůdová a multi-ročníková směs červených rezervních vín, magnum), Petr Marada (André 2018, magnum), Radek Osička (Wilder Wein, magnum), ale i 100% natural cider od Utopia (Utopia Patience). A další čekají ve frontě, takže se kromě těchto můžete brzy těšit také na: Vinné sklepy Kutná Hora, VINO J. Stávek, Vinařství Syfany, Vinařství Plenér, Koráb – živá hora, Vína Herzánovi, Vinařství Jediný sud a další. Podmínka účasti je jediná – organické hospodaření ve vinici.

Je na každém vinaři, jaké víno nabídne, ale většinou jde o speciální edice či velikosti, které jen tak na trhu běžně nenajdete. Zároveň se každý vinař může rozhodnout, jakou částku ve finále pošle na pomoc. „Ať dá každý vinař tolik peněz, kolik chce a komu uzná za vhodné. Já dávám 100% a další vinaři se ke mně přidávají. Za sebe určitě podpořím karlínský Veltlin a táborský Thir. Tento model je zcela otevřený,“ říká Milan Nestarec, který stojí za zrodem iniciativy v České republice.

Myšlenka vznikla v Rakousku. Přišel s ní Florian Schumann z Quantum Winery, který pro projekt nadchnul další vinaře, takže v neděli volala Milanovi kamarádka vinařka z Burgenlandu s tím, zda by se do projektu Drinking Against Sinking nechtěl s dalšími vinaři v Česku také připojit. Ještě v neděli Milan oslovil další vinaře, v pondělí se začalo řešit, jak akci zpropagovat a během pěti hodin byl na světě web. „Všechno vzniklo ve velkém zapálení, fantastické spolupráci a zcela nezištně. Každou hodinu mi navíc volá nový vinař, že by se chtěl projektu také zúčastnit. Mám z toho velkou radost a dobrý pocit, že v lidech stále existuje dobro,“ uzavírá mladý vinař Milan Nestarec.

Láhve a více info o projektu ZDE:
540.cz
drinking-against-sinking.eu

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,