Přečtěte si

Megalomanský projekt rozšíření berlínského Bundeskanzleramtu

Jak známo, Německo má hodně superlativ. Například má druhý největší parlament na světě (po Číně), a po Erdoganově paláci v Ankaře druhé největší vládní ústředí – Bundeskanzleramt v Berlíně. Se stávající plochou 25 347 m² je Bundeskanzleramt osmkrát větší než Bílý dům a třikrát větší než Elysejský palác v Paříži. Ale to nestačí.
Přečtěte si

Kulturama: Plzeň v létě žije filmem

Hledáte tip na kulturní výlety po Česku? Zajímáte se o kultovní kinematografii i nové české snímky promítané navíc v netradičním prostředí? Potom zkuste Plzeň! Organizátoři filmového festivalu Finále Plzeň připravili v regionu několik letních akcí, jejichž cílem je obnovení kulturního života a podpora cestovního ruchu. Filmové večery na náplavce, Plzeňské kulturní předzahrádky a Filmové hrady a zámky slibují netradiční (nejen filmové) zážitky.
Přečtěte si

Earth Speakr: Olafur Eliasson vyzývá děti, aby převzaly jeho umělecké dílo a promluvily o budoucnosti

Jaká je budoucnost naší planety? A kdo o ní vlastně rozhoduje? Podle islandsko-dánského umělce Olafura Eliassona je důležité dát v této debatě prostor dětem. Proto ve svém berlínském studiu vytvořil program Earth Speakr – umělecké dílo, skrze které může nastupující generace promluvit o budoucnosti Země.
Přečtěte si

Berlin (a)live

Současná situace je výzvou pro všechny. Mnohým se zastavil dech, a ne každému se podařilo rychle se znova nadechnout. Krize však nemusí znamenat pouze zastavit se. Přicházejí nové nápady a formáty a jeden z nich mi celkem vyrazil dech. Umění a digitál v něm hrají hlavní roli.
Přečtěte si

Drinking Against Sinking

Je čas na změny, je čas na pomoc, je čas na hrdinské činy! Restaurační a winebarovou scénu v Česku zahraňují vinaři se svým projektem Drinking Against Sinking, přidejte se!