Hit sezóny: Let nikam

Současná situace s sebou přináší i mnohé kreativní nápady. O jejich smyslu by se dalo pochybovat, ale aspoň je vidět, o co všechno lidé mají ve světě zájem. Např. létat nikam, resp. létat, abych byl ve vzduchu.

Pro někoho, kdo velkou část života strávil létáním, je to hrůzostrašná představa, pro někoho, kdo třeba neletěl nikdy, anebo pro ty, kteří skutečně mají zájem letecké společnosti podpořit, je to alternativa. Letecké společnosti uvádějí jako jeden z důvodů, proč tyto lety zavádějí, že slouží na udržení letecké licence pro piloty.

Australská letecká společnost Qantas hledá v krizi nový obchodní model v “letech do neznáma”. Od 10. října bude nabízet sedmihodinový vyhlídkový let nad Austrálií, který vzlétne a přistane v Sydney, uvedla společnost. S Boeingem 787, který se běžně používá pro mezinárodní dálkové lety, poletí přes Uluru, Great Barrier Reaf a Sydney Harbour. První let byl během několika hodin vyprodán. Cílem „letů do neznáma“ je zvýšit poptávku v asijsko-pacifickém regionu. Mezinárodní cestování zde pokleslo o 97,5 procenta. 

Singapore Airlines chce od konce října nabídnout lety, které mají pomoci dát do pohybu, lépe řečeno do vzduchu, alespoň část její letecké flotily. Kvůli obzvláště přísným opatřením v Asii jsou asijské letecké společnosti obzvlášť postižené. Na konceptu Singapore Airlines ještě pracuje, představit jej chce v průběhu října.

Podobně uvažuje i Eva Air z Taiwanu, jejich tříhodinový let v ekonomické třídě stojí v přepočtu necelých šest tisíc korun. Také japonská ANA zkusila nabídnout let nad Tokiem. Ten byl tak rychle vyprodán, že připravují další. 

Thai Airways nabízí “lety na zemi”. Největší thajská letecká společnost zkouší právě spolupráci s food řetězcem v Bangkoku. Lidé dostanou v restauraci servírované jídlo v atmosféře, jako by byli v letadle: sedí na úzkých letadlových sedačkách, jedí z plastických talířků s plastovými příbory a obsluha má samozřejmě uniformu Thai Airways posádky.

Nejčtenější v kategorii Travel

Aktuálně na českém webu

Vandals Marka Schovánka v Praze

       ·   22.09.2024
Pochází z Prahy. Dětství strávil v kanadském exilu, což zásadně formovalo jeho citlivost vzhledem k identitě a kulturnímu rozhraní. Dnes Mark Schovánek žije a tvoří střídavě v Berlíně a v Praze. 

Netušené zážitky na festivalu FALL v DOXu

       ·   17.09.2024
Alberto Manguel, Max Porter, bratři Quayové Bianca Bellová, Ali Kazma, Dimitri Verhulst či Josef Bolf jsou jen některé z osobností, které budou v příštích dnech moci potkat návštěvníci pražského Centra pro současné umění DOX.

České tóny Dvořákovy Prahy 

       ·   10.09.2024
„To byl nářez!“, prohlásil na konci koncertu pán sedící vedle mě. Stejné nadšení sdílel zaplněný sál pražského Rudolfina, ve kterém bouřlivý standing ovation nebral konce. Letošní Dvořákova Praha nemohla začít lépe.

Aktuálně na německém webu

Vandals von Marek Schovánek in Prag

       ·   22.09.2024
Marek Schovánek wurde in Prag geboren und verbrachte seine Kindheit mit seinen Eltern im kanadischen Exil, was seine Sensibilität für Fragen der Identität, des Exils und der kulturellen Schnittstellen grundlegend prägte. Heute lebt und arbeitet

Unerahnte Erlebnisse auf dem Fall-Festival in DOX

       ·   17.09.2024
Alberto Manguel, Max Porter, Gebrüder Quay, Bianca Bellová, Ali Kazma, Dimitri Verhulst oder Josef Bolf sind nur einige von vielen Persönlichkeiten, denen man in der kommenden Tagen im Zentrum für die Gegenwartskunst DOX in Prag

Festhalten und Erden 

       ·   02.09.2024
„Das Seil ist ein Anker“, behauptet die deutsche, in Barcelona lebende Trapeze-Künstlerin Vivian Friedrich. Zum Schluss des Prager Akrobatik-Zirkuses Letní Letná führte sie das Stück Kristall Bohème auf. Darin thematisiert sie ihre böhmischen Wurzeln.