Hit sezóny: Let nikam

Současná situace s sebou přináší i mnohé kreativní nápady. O jejich smyslu by se dalo pochybovat, ale aspoň je vidět, o co všechno lidé mají ve světě zájem. Např. létat nikam, resp. létat, abych byl ve vzduchu.

Pro někoho, kdo velkou část života strávil létáním, je to hrůzostrašná představa, pro někoho, kdo třeba neletěl nikdy, anebo pro ty, kteří skutečně mají zájem letecké společnosti podpořit, je to alternativa. Letecké společnosti uvádějí jako jeden z důvodů, proč tyto lety zavádějí, že slouží na udržení letecké licence pro piloty.

Australská letecká společnost Qantas hledá v krizi nový obchodní model v “letech do neznáma”. Od 10. října bude nabízet sedmihodinový vyhlídkový let nad Austrálií, který vzlétne a přistane v Sydney, uvedla společnost. S Boeingem 787, který se běžně používá pro mezinárodní dálkové lety, poletí přes Uluru, Great Barrier Reaf a Sydney Harbour. První let byl během několika hodin vyprodán. Cílem „letů do neznáma“ je zvýšit poptávku v asijsko-pacifickém regionu. Mezinárodní cestování zde pokleslo o 97,5 procenta. 

Singapore Airlines chce od konce října nabídnout lety, které mají pomoci dát do pohybu, lépe řečeno do vzduchu, alespoň část její letecké flotily. Kvůli obzvláště přísným opatřením v Asii jsou asijské letecké společnosti obzvlášť postižené. Na konceptu Singapore Airlines ještě pracuje, představit jej chce v průběhu října.

Podobně uvažuje i Eva Air z Taiwanu, jejich tříhodinový let v ekonomické třídě stojí v přepočtu necelých šest tisíc korun. Také japonská ANA zkusila nabídnout let nad Tokiem. Ten byl tak rychle vyprodán, že připravují další. 

Thai Airways nabízí “lety na zemi”. Největší thajská letecká společnost zkouší právě spolupráci s food řetězcem v Bangkoku. Lidé dostanou v restauraci servírované jídlo v atmosféře, jako by byli v letadle: sedí na úzkých letadlových sedačkách, jedí z plastických talířků s plastovými příbory a obsluha má samozřejmě uniformu Thai Airways posádky.

Mohlo by vás zajímat

spreepark-berlin-opustene-misto-zabavny-park-pout
Přečtěte si

Urbex v Berlíně aneb sedm opuštěných míst v německé metropoli

Už jste slyšeli někdy slovo Urban Exploring, ve zkratce Urbex? A víte přesně, co znamená? Tento pojem je relativně novým koníčkem převážně mladých lidí, kteří mají rádi dobrodružství, napětí a neznámo. Staré opuštěné budovy a prostory jsou pro ně ideálním místem. Ta místa mají samozřejmě v sobě i něco strašidelného a právě to je na tom vzrušující. Na těchto cestách za poznáním lidé objevují nedávnou historii a často také příběhy o opuštění a zapomnění, o velkých plánech a jejich smutném osudu.
segen-klaster-berlin
Přečtěte si

TOP 5 – kláštery a prostory pro meditaci v Berlíně a okolí

Hluk je charakteristickým znakem naší doby, řekl jednou Roman Polanski. A má pravdu. Právě proto se stávají tichá místa pokladem, která vyhledává každý, kdo chce a umí být jen sám se sebou. Ano, i tato místa Berlín nabízí.Hluk je charakteristickým znakem naší doby, řekl jednou Roman Polanski. A má pravdu. Právě proto se stávají tichá místa pokladem, která vyhledává každý, kdo chce a umí být jen sám se sebou. Ano, i tato místa Berlín nabízí.
Přečtěte si

48 hodin v Českém Krumlově

Město se kdysi jmenovalo Krumme Aue (Křivý luh) a při pohledu shora ihned víte proč. Řeka se zde kroutí takovým způsobem, že se v jednom bodě (na Parkáně) téměř dotýká sama sebe, aniž si toho běžný turista všimne a stráví půl hodiny pochodem z jednoho bodu do toho samého. Od 18. století tu vládli Schwarzenbergové, přičemž poslední z nich, vévoda Adolf, byl natolik oddaným Čechoslovákem, že po odstoupení pohraničí odmítl přijmout Adolfa Hitlera na svém zámku. Město je proslulé jedním z nejmalebnějších historických center na světě. A také tím, že rakouský malíř Egon Schiele (pocházela odsud jeho matka) zde kromě pitoreskních panoramat města maloval také obscénní akty, takže byl z města vykázán. Dnes se tu ale Schielem a jeho akty chlubí na každém kroku a město mu postavilo nádherné muzeum.

Nejčtenější v kategorii Travel