Jak pomoci gastropodnikům

Že gastronomická branže patří k nejvíce postiženým, je všeobecně známo. Jak jí pomoci, o tom se hodně diskutuje a existuje mnoho nápadů, doporučení a spekulací. Se zajímavým nápadem přišlo vedení města Vídeň. Možná inspirace i pro Prahu?

Na pomoc místním gastropodnikům v důsledku koronové krize vydala vídeňská vláda gastropoukázky. S milionovou podporou tak chce Vídeň povzbudit občany, aby více chodili do místních lokálů.  První domácnosti ve Vídni již ve své poštovní schránce našly poukaz na gastronomii – celkem jich bude rozdáno 950 tisíc! Rodinný poukaz je v hodnotě 50 euro, pro domácnost jedné osoby má hodnotu 25 euro. V současné době je možné uplatnit poukázky ve zhruba 2 000 registrovaných podnicích. U hostitelů je možno poukázky použít na jídlo a nealkoholické nápoje do konce září. Náklady na tuto podporu se pohybují kolem 40 milionů euro.

Více informací najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Pojedou na dovolenou, nebo změní kariéru? V Německu probíhá test nepodmíněného příjmu. Stovka lidí dostane milion korun za nic

Vybraná skupinka stovky Němců bude po dobu tří let dostávat měsíčně 1200 eur, aniž by pro to musela cokoliv udělat. Celkem si přijdou na 43 200 eur, tedy v přepočtu přes milion korun. Test základního nepodmíněného příjmu označují někteří ekonomové za utopii či levicový pokus. Autoři experimentu naopak věří, že příjemci nepřestanou pracovat, budou se vzdělávat a získají šanci změnit povolání. To by podle iniciátorů mohlo vytvořit alternativu k vypláceným sociálním dávkám.

Nejčtenější v kategorii Society