Jak pomoci gastropodnikům

Že gastronomická branže patří k nejvíce postiženým, je všeobecně známo. Jak jí pomoci, o tom se hodně diskutuje a existuje mnoho nápadů, doporučení a spekulací. Se zajímavým nápadem přišlo vedení města Vídeň. Možná inspirace i pro Prahu?

Na pomoc místním gastropodnikům v důsledku koronové krize vydala vídeňská vláda gastropoukázky. S milionovou podporou tak chce Vídeň povzbudit občany, aby více chodili do místních lokálů.  První domácnosti ve Vídni již ve své poštovní schránce našly poukaz na gastronomii – celkem jich bude rozdáno 950 tisíc! Rodinný poukaz je v hodnotě 50 euro, pro domácnost jedné osoby má hodnotu 25 euro. V současné době je možné uplatnit poukázky ve zhruba 2 000 registrovaných podnicích. U hostitelů je možno poukázky použít na jídlo a nealkoholické nápoje do konce září. Náklady na tuto podporu se pohybují kolem 40 milionů euro.

Více informací najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Julia Klöcknerová, CDU: Za čtyři týdny by byl výsledek jiný

“Ztráty nás bolí velmi.” Těmito slovy předsedkyně CDU v Porýní-Falci a současná ministryně zemědělství Julia Klöcknerová vyjádřila zklamání nad slabým výsledkem své strany ve volbách do Spolkového sněmu. “Na výsledku není nic, co by se dalo přikrášlit. Ztráty velmi bolí,” prohlásila v pondělí odpoledne před budovou centrály CDU v Berlíně. “Potřebovali bychom ještě čtyři týdny, aby náš výsledek byl jiný.” Otázkou zůstává, jak jiný…
Přečtěte si

Naše zlatá budoucnost

Někdejší novinář a dnes šéf „šéf programu Českých center k předsednictví EU“ Tomáš Sacher si ve svém textu všímá toho, jakým směrem se Evropská unie vydala v poslední dekádě.

Nejčtenější v kategorii Society