Jak pomoci gastropodnikům

Že gastronomická branže patří k nejvíce postiženým, je všeobecně známo. Jak jí pomoci, o tom se hodně diskutuje a existuje mnoho nápadů, doporučení a spekulací. Se zajímavým nápadem přišlo vedení města Vídeň. Možná inspirace i pro Prahu?

Na pomoc místním gastropodnikům v důsledku koronové krize vydala vídeňská vláda gastropoukázky. S milionovou podporou tak chce Vídeň povzbudit občany, aby více chodili do místních lokálů.  První domácnosti ve Vídni již ve své poštovní schránce našly poukaz na gastronomii – celkem jich bude rozdáno 950 tisíc! Rodinný poukaz je v hodnotě 50 euro, pro domácnost jedné osoby má hodnotu 25 euro. V současné době je možné uplatnit poukázky ve zhruba 2 000 registrovaných podnicích. U hostitelů je možno poukázky použít na jídlo a nealkoholické nápoje do konce září. Náklady na tuto podporu se pohybují kolem 40 milionů euro.

Více informací najdete zde.

Nejčtenější v kategorii Society

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,