Kde se najíst pod širým nebem a mít u toho božský výhled? Pět nejkrásnějších stylových teras v Berlíně

Konečně zase sedět venku! Říká si od konce května v Berlíně každý milovník kultury stolování pod širým nebem. I když stále platí jistá omezení, již se rozhlížíme, kam se v příštích dnech vydáme. Přidáte se k nám? Připravili jsme přehled některých stylových, i když ne vždy známých podniků v hlavním městě.

Haus der Kulturen der Welt – Weltwirtschaft

O gastronomii v této zelené oblasti Tiergarten neví ani moc Berlíňanů. Když se za teplého letního večera vydáte směrem k impozantní budově s neobvykle zakřivenou střechou a vystoupáte po schodech nahoru a opět sestoupáte po schodech dolů směrem k řece, přivítá Vás restaurace a terasa přímo na břehu Sprévy. V pivní zahrádce jsou kromě kávy a zákusků k dispozici také malé pokrmy, a samozřejmě i berlínské národní jídlo Berliner Bouletten s bramborovo-okurkovým salátem. V samotné restauraci Weltwirtschaft už je atmosféra i jídlo noblesnější. 

Jídlo se však zdá být spíše doplňkem, protože toto místo žije ze své zvláštní atmosféry. Zde obdivujete hlavně klid a pohodu v centru metropole, architekturu Hugha Stubbinse (žák Waltera Gropiuse) a za zády na vás kouká brutalistní architektura Spolkového kancléřství. Tady se setkává starý Západ a nový Východ, jako by to tak bylo odjakživa. Ideální místo pro horké letní dny!

Terasa v Hotelu de Rome

I když tato prostorná střešní terasa v centru města je otevřena i pro nehotelové hosty, je to ještě stále tajný tip. Pro mě terasa představuje snad nejkrásnější výhled na město, doplněný o lehký snack a šampaňské. Obklopeni vůní levandule můžete pozorovat lidský cvrkot v historické část Berlin-Mitte: pohled na Státní operu Unter den Linden, Berlínský dóm a televizní věž – all inclusive. Věřme, že se brzy se vrátí i DJ’s s večerními akcemi a živou hudbou, jako jsou Sunset Lounge, Weekend Tunes nebo Easy Sunday.

Restaurant Neni v hotelu 25hours

Restaurace Neni je ještě pořád jedním z nejžádanějších kulinářských požitků v Berlíně včetně fascinujícího výhledu. Z 10. patra hotelu 25hours Bikini Berlin si hosté mohou vybrat mezi pohledem na západní část města s kostelem Gedächtniskirche a Kurfürstendamm, nebo 360 stupňový panoramatický výhled na berlínskou zoologickou zahradu, který je hlavním lákadlem této výjimečné lokality. Hlavní vyhlídka patří totiž do bloku s opicemi v Berlínské ZOO, proto i přilehlý bar má příznačný název Monkey Bar. Pokrmy izraelsko-orientální kuchyně jsou vynikající, jídelní lístek nabízí i velký výběr pro vegetariány. 

Clärchens Ballhaus 

Clärchens je jedním z mála kultovních míst v Berlíně, které si zachovalo svou přitažlivost po celé generace – zejména jako taneční sál. Transparent nad vchodem do tanečního sálu hrdě hlásá: “100 let otevřeno!“ Toto prohlášení přestalo platit teprve během koronakrize. Nyní je Clärchens znovu otevřen a citlivě zmodernizován – patina a mondénní kouzlo naštěstí zůstaly. Kuchyni vede Simon Dienemann, který již působil v hvězdičkových restauracích. Dostat od něj na talíř jednoduché berlínské speciality jako například Königsberger Klopse je balada.

Wannseeterrassen

Wannseeterrassen jsou legendárním místem na jezerech na jihu Berlína. Součástí výletního komplexu ve stylu honosného venkovského domu je restaurace, bar, kavárna, cukrárna a vinárna. Největší atrakcí je však terasa, která nabízí nejen 500 míst k sezení, ale božský výhled na jezera a přilehlé koupaliště Wannsee. Kdo touží po moři, je tady správně – Strandbad Wannsee patří k největším a nejstarším venkovním koupalištím v Evropě. Přes jeden kilometr dlouhá pláž byla otevřena již v roce 1907! Na den strávený zde jen tak nezapomenete. I proto sem rádi chodíme také s kolegy z našeho vydavatelství Black Swan Media.

Nejčtenější v kategorii Gourmet

Aktuálně na českém webu

Společný jmenovatel: Voda 

       ·   15.04.2024
Herečka, pěstitel, léčitelka, veslař a včelař. Co osobnost, to myšlenkový proud a jeden společný jmenovatel: Voda. Ať už jako slza smutku nebo radosti, životabudič, inspirace, nebo médium. Více ve fotosérii Michaely Dzurné Machač.

Aktuálně na německém webu

Gemeinsamer Nenner: Wasser

       ·   15.04.2024
Schauspielerin, Züchter, Heilerin, Imker und Ruderer. Jede Persönlichkeit, eine Gedankenströmung und ein gemeinsamer Nenner: Wasser. Ob als Träne der Trauer oder der Freude, Lebensspender, Inspiration oder Medium. Mehr in der Fotoserie von Michaela Dzurná Machač. 

Švankmajers disegno interno in der Galerie GASK

       ·   04.03.2024
Collagen, Buchillustrationen, dreidimensionale Objekte, taktile Experimente, Theater- und Filmarbeiten ... Das breite, kreative Spektrum von Jan Švankmajer wird vom 3. März bis zum 4. August in einer umfangreichen Ausstellung im GASK präsentiert, mit der auch