Kousek od Berlína můžete přespat v bývalé vodárenské věži

Revitalizace prů,yslové stavby. Ubytování v někdejší vodárenské věži Německých drah v Postupimi
Původně byla plná vody k zásobování parních lokomotiv, nyní bývalá vodárenská věž Německých drah skýtá po přestavbě příležitost k jedinečnému ubytování na předměstí Berlína.

🇩🇪 Sie können diesen Artikel auch auf Deutsch lesen: Onexperience: Wohnen im Turm

Teprve s přechodem na dieselový a elektrický provoz ztratila vodárenská věž svůj význam a dlouhá desetiletí stála prázdná a chátrala. V roce 2014 ji koupili její současní majitelé a do roku 2017 ji rozsáhle renovovali. Přeměnu stoleté vodárenské věže na obytný dům autoři pojali s maximálním ohledem na stávající konstrukci a tedy jen s minimálními zásahy do stávajícího objektu.

Foto: archiv Oneexperience, Luca Girardini

Osobitost domu ve věži dodávají oblé stěny i autentické materiály – cihly, dřevo, beton a ocel. Výsledkem ohleduplného přístupu jsou otevřené prostory, které nedělí věž na malé místnosti, ale hrají si s otevřenými úrovněmi a oválným tvarem.

Foto: archiv Oneexperience

V přízemí se nachází velká útulná obývací kuchyně. Místnost je zastřešena cihlovou kopulí. Po starém železném schodišti se dostanete do patra na spaní s koupelnami nad ním. Ve věži jsou celkem dvě koupelny se sprchou, WC a umyvadlem a další WC s umyvadlem.

Foto: archiv Oneexperience, Luca Girardini

Výše následuje historická místnost věže, která se nachází přímo pod ocelovou kopulí vodní nádrže. Nahoře v bývalé vodní nádrži je nyní obývací pokoj. Do nýtované stěny nádrže architekti nechali vyříznout velké okno s výhledem na Wildpark. V tomto mimořádném pokoji mohou spát 2 lidi. Vodárenská věž je zakončena střešní terasou, přes kterou se klene ocelová konstrukce původní střechy.

Foto: archiv Oneexperience

Díky umístění vedle parku Sanssouci na západním okraji Postupimi je odsud kam jezdit na kole. Cena noclehu začíná na 280 eurech pro 4 osoby plus poplatek 80 eur za závěrečný úklid. Minimální pobyt je na 3 dny.     

Příspěvek vznikl s využitím podkladů Onexperience

Nejčtenější v kategorii Travel

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,