Kousek od Berlína můžete přespat v bývalé vodárenské věži

Revitalizace prů,yslové stavby. Ubytování v někdejší vodárenské věži Německých drah v Postupimi
Původně byla plná vody k zásobování parních lokomotiv, nyní bývalá vodárenská věž Německých drah skýtá po přestavbě příležitost k jedinečnému ubytování na předměstí Berlína.

🇩🇪 Sie können diesen Artikel auch auf Deutsch lesen: Onexperience: Wohnen im Turm

Teprve s přechodem na dieselový a elektrický provoz ztratila vodárenská věž svůj význam a dlouhá desetiletí stála prázdná a chátrala. V roce 2014 ji koupili její současní majitelé a do roku 2017 ji rozsáhle renovovali. Přeměnu stoleté vodárenské věže na obytný dům autoři pojali s maximálním ohledem na stávající konstrukci a tedy jen s minimálními zásahy do stávajícího objektu.

Foto: archiv Oneexperience, Luca Girardini

Osobitost domu ve věži dodávají oblé stěny i autentické materiály – cihly, dřevo, beton a ocel. Výsledkem ohleduplného přístupu jsou otevřené prostory, které nedělí věž na malé místnosti, ale hrají si s otevřenými úrovněmi a oválným tvarem.

Foto: archiv Oneexperience

V přízemí se nachází velká útulná obývací kuchyně. Místnost je zastřešena cihlovou kopulí. Po starém železném schodišti se dostanete do patra na spaní s koupelnami nad ním. Ve věži jsou celkem dvě koupelny se sprchou, WC a umyvadlem a další WC s umyvadlem.

Foto: archiv Oneexperience, Luca Girardini

Výše následuje historická místnost věže, která se nachází přímo pod ocelovou kopulí vodní nádrže. Nahoře v bývalé vodní nádrži je nyní obývací pokoj. Do nýtované stěny nádrže architekti nechali vyříznout velké okno s výhledem na Wildpark. V tomto mimořádném pokoji mohou spát 2 lidi. Vodárenská věž je zakončena střešní terasou, přes kterou se klene ocelová konstrukce původní střechy.

Foto: archiv Oneexperience

Díky umístění vedle parku Sanssouci na západním okraji Postupimi je odsud kam jezdit na kole. Cena noclehu začíná na 280 eurech pro 4 osoby plus poplatek 80 eur za závěrečný úklid. Minimální pobyt je na 3 dny.     

Příspěvek vznikl s využitím podkladů Onexperience

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

V sudu, v loži tvaru mercedesky nebo nad propastí – pět hotelů v Německu, které nabízejí nejdobrodružnější přenocování

Snad každý nyní touží konečně sbalit kufry a vydat se na cestu! A teď si představte, že vyrazíte na přenocování do neobvyklého hotelu. Existuje mnoho míst, kde můžete zažít i trochu dobrodružství. Hotely jsou tak výjimečné, že se samotný pobyt stává cílem. Představujeme vám TOP 5 nejneobvyklejších ubytovacích zařízení v Německu, jejichž cena za přenocování se pohybuje okolo 100 eur.
Přečtěte si

TOP 10 míst, kam vyrazit s dětmi v Berlíně

Berlín nabízí spoustu zajímavých míst, která jsou dětem buď přímo určená, nebo si je užije celá rodina. Vybrat z nich deset není nic snadného, přesto se o to pokusíme. V našem výběru jsou především místa, kde nejsou děti jen pasivními diváky, ale samotnými aktéry. A kde si vyhrají i dospělí.

Nejčtenější v kategorii Travel