Miliónstý účastník maratónu v Berlíně

V neděli 29. září se Berlín zase zahalí do atmosféry, která je jedinečná.V neděli 29. září se Berlín zase zahalí do atmosféry, která je jedinečná.

Pocitově snad všichni obyvatelé města budeme opět lemovat 42 195 metrový okruh a budeme tleskat a skandovat, co nám hrdlo ráčí. Na 45. ročník je přihlášen rekordní počet bežců — 46 983, k tomu přijde 5 000 inlineskaterů, 160 handbikerů a 60 vozíčkářů. Účastníci pocházejí ze 150 zemí světa. Se světovým rekordem se tentokráte nepočítá, za to s rekordem jiného druhu. Cílovou páskou při tomto závodě proběhne i miliónstý účastník Berlínského maratónu. Chystáte se také do Berlína? Pošlete nám své fotky, rádi zveřejníme.

Text Danuše Siering

 

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Jakou zemi zdědím?

Německo chce vést zelenou revoluci v Evropě a Česko nechce zůstat pozadu. Ale co si myslí o klimatické krizi ti, kterých se nejvíc dotýká? Anna Müllerová, patnáctiletá studentka z Prahy, napsala pro N&N malou esej o jedné velké otázce.
Přečtěte si

O vlaku, kde se mladí Češi a Němci potkají s drogami – úplně jinak, než byste čekali 

Fascinující ponor do světa mladých lidí nabízí český projekt REVOLUTION TRAIN – vlak, v němž jsou reálně simulovány situace spojené se závislostmi a užíváním drog. Autentickou a poučnou jízdu už v něm zažilo více než 250 000 návštěvníků v Česku a Německu, říká Jan Lamser bývalý bankéř, expert na blockchainy, teorii her, vystudovaný teolog, který který tento unikátní interaktivní projekt podporuje.

Nejčtenější v kategorii Society