Miliónstý účastník maratónu v Berlíně

V neděli 29. září se Berlín zase zahalí do atmosféry, která je jedinečná.V neděli 29. září se Berlín zase zahalí do atmosféry, která je jedinečná.

Pocitově snad všichni obyvatelé města budeme opět lemovat 42 195 metrový okruh a budeme tleskat a skandovat, co nám hrdlo ráčí. Na 45. ročník je přihlášen rekordní počet bežců — 46 983, k tomu přijde 5 000 inlineskaterů, 160 handbikerů a 60 vozíčkářů. Účastníci pocházejí ze 150 zemí světa. Se světovým rekordem se tentokráte nepočítá, za to s rekordem jiného druhu. Cílovou páskou při tomto závodě proběhne i miliónstý účastník Berlínského maratónu. Chystáte se také do Berlína? Pošlete nám své fotky, rádi zveřejníme.

Text Danuše Siering

 

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Obrana výsměchem. Satira v Německu politiky nešetří

Německé televizní pořady zaměřené na politickou satiru vzdáleně připomínají úvody pořadu Jana Krause před nástupem Andreje Babiše k moci. Nelítostně se vysmívají politickým špičkám za jakýkoli hloupý či neomalený výrok nebo čin. Zacházejí přitom mnohem dál než někdejší „Kraus“ a prochází jim to. Německá společnost si totiž uvědomuje, jak důležitý korektiv má v satiře a jako vyspělá demokracie ji také vyhrazuje náležitý prostor.
Přečtěte si

Berlín otevřel nové letiště. Odbavuje i čtyři hodiny

Berlín po 16 letech výstavby otevřel během lockdownu své nové letiště známé pod označením BER. První zkušenost cestujících s ním je ovšem bídná. Chystáte-li se z něj letět v době berlínských prázdnin či svátků, na odbavení si v souladu s doporučením Lufthansy vyhraďte raději čtyři hodiny. Budou se vám hodit.
Přečtěte si

Architekt Adam Gebrian: Praha je město s obrovským potenciálem, který ještě zdaleka není využitý

Město s velikým množstvím veřejného prostoru, který ale mnozí lidé neumí ocenit a tím pádem není ani využívaný, to je Praha podle Adama Gebriana. Architekt zabývající se kvalitou života ve městě vidí příčinu tohoto stavu do značné míry ve vnímání obyvatel české metropole, kteří většinou městské prostředí považují spíše za prostor pro přesun mezi prací a bydlením a své víkendy tráví raději mimo město. V Praze tak nevzniká poptávka po kvalitním veřejném prostoru, kde by člověk mohl strávit klidně celý den. Není přitom vždy potřeba obrovských investic, mnohdy k příjemnějšímu fungování místa stačí vyřešit detail, ať už je to pítko, pohodlný průchod, nebo třeba přechod přes silnici.

Nejčtenější v kategorii Society