Milujete vůni kávy, užíváte si její přípravu a její senzorické vlastnosti, když ji vychutnáváte?

Pak nesmíte chybět na největším kávovém festivalu v Česku – Prague Coffee Festivalu.Milujete vůni kávy, užíváte si její přípravu a její senzorické vlastnosti, když si ji labužnicky vychutnáváte?

Událost pro všechny fanoušky kvalitní kávy proběhne o víkendu 12. a 13. října v Pražské tržnici v Holešovicích. Na osmém ročníku festivalu se opět potkají odborníci ze světa kávy
 i nadšenci z řad laické veřejnosti. Návštěvníky čeká bohatý program plný samozřejmě vynikající kávy z rozmanitých koutů světa v zastoupení více než padesáti tuzemských i zahraničních pražíren a kaváren. Těšit se můžete také na profesionální degustace kávy — cuppingy, nebo oblíbený milk battle, tedy soutěž v latté artu. Kreslení mléčnou pěnou na hladinu kávy se pomalu ale jistě stává samozřejmou součástí každého profesionálního baristy.

prague-coffee-festival-7

prague-coffee-festival

Letos bude hlavním tématem festivalu udržitelnost a to nejen z pohledu ekologie, ale také ta lidská ve smyslu, jak zpomalit v našem každodenním životě. „S tématem udržitelnosti se přitom budou moci návštěvníci seznámit zcela prakticky přímo na festivalu. K zapůjčení budou nejen vratné kelímky, skleničky a láhve na čerstvou vodu, ale také porcelánové hrnky, vyrobené speciálně k příležitosti festivalu,“ uvádí ředitelka festivalu Adriána Harnúšková.

prague-coffee-festival-5

prague-coffee-festival-3

V průběhu obou festivalových dnů zazní také několik přednášek, které povedou převážně zahraniční hosté z kávové světa. Naplánované jsou i praktické workshopy a samozřejmě nekonečné degustace kávy.  Připravená bude také pestrá nabídka občerstvení v podobě slaných i sladkých pekárenských dobrot a palačinek přes domácí cheesecaky, donuty až po burgery a asijské či veganské speciality. O hudební produkci se postará DJ Pocoloco (Cabaret Manana). Pořadatelem festivalu je spolek Coffee Embassy, jehož cílem je rozvíjet a propagovat kávovou kulturu.

prague-coffee-festival-2

www.coffeefest.cz

Text Barbora Vojtová

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Pražské Manifesto otevírá pobočku na Postdamer Platz

Potsdamer Platz, náměstí vystavené na základech bývalé Berlínské zdi, patří k turisticky nejnavštěvovanějším místům v Berlíně. Od 25. ledna zde má novou atrakci: uprostřed náměstí otevřel na ploše 4 400 qm své brány, původně český projekt, Manifesto Market. S celkem 22 restauracemi a čtyřmi bary se podle provozovatele jedná o největší food hub v Evropě.

Nejčtenější v kategorii Society