Milujete vůni kávy, užíváte si její přípravu a její senzorické vlastnosti, když ji vychutnáváte?

Pak nesmíte chybět na největším kávovém festivalu v Česku – Prague Coffee Festivalu.Milujete vůni kávy, užíváte si její přípravu a její senzorické vlastnosti, když si ji labužnicky vychutnáváte?

Událost pro všechny fanoušky kvalitní kávy proběhne o víkendu 12. a 13. října v Pražské tržnici v Holešovicích. Na osmém ročníku festivalu se opět potkají odborníci ze světa kávy
 i nadšenci z řad laické veřejnosti. Návštěvníky čeká bohatý program plný samozřejmě vynikající kávy z rozmanitých koutů světa v zastoupení více než padesáti tuzemských i zahraničních pražíren a kaváren. Těšit se můžete také na profesionální degustace kávy — cuppingy, nebo oblíbený milk battle, tedy soutěž v latté artu. Kreslení mléčnou pěnou na hladinu kávy se pomalu ale jistě stává samozřejmou součástí každého profesionálního baristy.

prague-coffee-festival-7

prague-coffee-festival

Letos bude hlavním tématem festivalu udržitelnost a to nejen z pohledu ekologie, ale také ta lidská ve smyslu, jak zpomalit v našem každodenním životě. „S tématem udržitelnosti se přitom budou moci návštěvníci seznámit zcela prakticky přímo na festivalu. K zapůjčení budou nejen vratné kelímky, skleničky a láhve na čerstvou vodu, ale také porcelánové hrnky, vyrobené speciálně k příležitosti festivalu,“ uvádí ředitelka festivalu Adriána Harnúšková.

prague-coffee-festival-5

prague-coffee-festival-3

V průběhu obou festivalových dnů zazní také několik přednášek, které povedou převážně zahraniční hosté z kávové světa. Naplánované jsou i praktické workshopy a samozřejmě nekonečné degustace kávy.  Připravená bude také pestrá nabídka občerstvení v podobě slaných i sladkých pekárenských dobrot a palačinek přes domácí cheesecaky, donuty až po burgery a asijské či veganské speciality. O hudební produkci se postará DJ Pocoloco (Cabaret Manana). Pořadatelem festivalu je spolek Coffee Embassy, jehož cílem je rozvíjet a propagovat kávovou kulturu.

prague-coffee-festival-2

www.coffeefest.cz

Text Barbora Vojtová

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Food Week v Berlíně – velká jízda pro chuťové pohárky

Food Week Berlin 2021, který se letos koná od 20. do 29. září, je sice o něco menší než obvykle, ale je stejně vzrušující jako vždy. Zve k objevování nových požitků, k poznávání neznámých způsobů přípravy jídla a vyzývá naše chuťové pohárky vydat se opět na velkou jízdu.
Přečtěte si

25 let partnerství Prahy a Berlína

Praha a Berlín oslavili 25 let partnerství podpisem smlouvy o založení Nadace Komenského zahrady/Stiftung Comenius-Garden. Této události, která se konala na Českém Velvyslanectví ve Wilhelmstrasse za účasti velvyslance Tomáše Kafky, se média příliš nevěnovala, přesto má hluboký význam pro obě země.
Shutterstock
Přečtěte si

V Německu se propadla důvěra v televizi a část institucí. Nejdůvěryhodnější jsou pro Němce lékaři, policie a univerzity

Důvěra Němců ve většinu veřejných institucí loni klesla. Pětiprocentní ztráta důvěry stihla oproti roku předchozímu soudy včetně Ústavního, nebo také televizi. Mírněji, o 3 procenta, klesla důvěra v instituty pro výzkum veřejného mínění, rozhlas a tisk. Jen nepatrně (o jedno procento) pak klesla důvěra v policii a univerzity.

Nejčtenější v kategorii Society