Přečtěte si

Provoněný svět Markéty Baňkové: Výstava v Praze a kolekce uměleckých parfémů

Vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze, experimentovala s net artem, je autorkou oceňovaných knih a popularizátorkou vědy. Nově se našla i ve parfumérství. Scenérii pachů a vůní představuje Markéta Baňková v čichoprostoru v pražském Musoleu Davida Černého. Vůně jejího parfumérského domu Space Fluid provoněly zcela nedávno i prostory Art & Event Point Černá labuť, kde tuto všestrannou osobnost hostil prosincový pražský Czech-German Salon.
Přečtěte si

Politika, Berlínská filharmonie v Praze a vizuální verše: To byl Česko-Německý Salon

V prostorách pražské Art & Event Gallery Černá labuť, kde se tradičně koná Česko-Německý Salon, se po deváté sešly mimořádné osobnosti z Česka i Německa: dlouholetý německý diplomat Arndt Freytag von Loringhoven, zakladatel Českého ekonomického fóra Peter Hradil, hamburská malířka a fotografka Janina Oeij, česko-německý saxofonista Joe Kučera i česká spisovatelka, propagátorka vědy a parfumérka Markéta Baňková.
Přečtěte si

Arndt Freytag von Loringhoven: Tři pilíře Evropy

Česká republika a Německo jsou si dnes blíže než kdykoliv předtím, tvrdí v rozhovoru s vydavatelkou N&N Czech-German Bookmag Danuší Siering Arndt Freytag von Loringhoven, který svého času zastával post německého velvyslance v Praze a ve Varšavě. Vysvětluje, proč si cení mladých, kteří se angažují, a komentuje vztah německých kancléřů k Východu.
Přečtěte si

Vychází nový Czech-German Bookmag N&N. Jaké osobnosti v něm naleznete tentokrát?

Gloria von Thurn-Taxis, Arndt Freytag von Loringhoven, Josef Mašín, Jan Bílý, Johannes von Bismarck, Joe Kučera, René Sion, Janina Oeij, Barbara Vávra, Věra Kirschner, Markéta Baňková, Michaela Fenkl, Renáta Fučíková a mnoho dalších mimořádných osobností. Začtěte se v předvánočním čase do nejnovějšího vydání našeho N&N Czech-German Bookmagu podzim/zima 2023/2024!
Přečtěte si

Se Zdeňkem Pohlreichem o lahůdkách německé kuchyně

Jeho jméno je synonymem pro kvalitní gastronomii. Zdeněk Pohlreich svými televizními pořady změnil český pohled na pohostinství. Umí být nekompromisní, mnoho lidí s ním nemusí souhlasit, ale zůstává svůj. S N&N mluvil o české a německé kuchyni, které jsou válcované americkou a asijskou. A o tom, že dnes bohužel zkoušíme další variantu socialismu.