Monday News N&N

Připravili jsme pro vás několik událostí, které nás v posledních dnech zaujaly a které si stihnete přečíst u ranní kávy.

1. UVOLŇOVÁNÍ V BERLÍNĚ

Od 2. června již nebudou existovat žádná omezení týkající se počtu účastníků demonstrací. 
Akce pod širým nebem, jako jsou koncerty nebo filmové projekce s až 150 účastníky, budou možné od 2. června a od 30. června s až 300 účastníky. Události s větším počtem osob jsou zakázány do 31. srpna.
Provozovatelé hospod mohou vydechnout: hospody mohou znovu otevřít od 2. června. Zruší se ale místa u pultu.
Kina mohou hosty znovu přivítat od 30. června.

2. NOSENÍ ROUŠEK

I nadále platí povinnost si při nakupování a v hromadných dopravních prostředcích zakrýt ústa a nos rouškou nebo šátkem, šálou či jinou ochranou. Fantazii se meze nekladou.

3. VRÁCENÍ FINANČNÍ PODPORY V BERLÍNĚ

Ti, kteří “omylem” požádali o vyšší granty, než jim přináleželo, byli vyzváni, aby je dobrovolně vrátili. Finanční úřad potvrdil vratku 75 milionů euro. Podle Investiční banky IBB pochází od necelých 11 000 lidí.

4. ART SPRING BERLIN 2020

Umělecký festival Art Spring probíhá online s účastí 230 berlínských umělců. Nachází se v polovině, a tak už je možno shlédnout řadu zajímavých krátkých videí s návštěvou v ateliéru.

5. NEJVĚTŠÍ FILMOVÝ FESTIVAL – DIGITAL

Filmům se dobře nedaří, kina jsou zavřená, žádné filmové festivaly. Od pátku běží na Youtube filmový festival We Are One, ke kterému se přihlásilo 21 největších mezinárodních filmových festivalů. Exklusivně dodaly do programu filmy v délce přes 100 hodin. Všechny filmy je možno prohlédnout si online bezplatně. Je zastoupeno Berlinale i FF Karlovy Vary – s filmem Adéla ještě nevečeřela. Běží do 7. června.

6. PFINGSTEN

Dnes je jeden z největších svatodušních svátků v Německu Pfingsten-Letnice. Mnozí využili to parádní počasí a vydali se k Baltu, kde jsou od 25. 5. opět otevřeny hotely pro turisty. Na ostrově Fischland/Darss je světlo, které by se dalo přirovnat k Bretani. A tak není divu, že zde koncem 19. století vznikla stále živá umělecká kolonie úzce spjatá s magií přírody.

Ostrov Fischland/Darss

Nejčtenější v kategorii Society

Aktuálně na českém webu

Děti z KIDS Company Praha objevují umění 

       ·   04.06.2024
🇩🇪 Sie können diesen Artikel auch auf Deutsch lesen: Kinder von KIDS Company Prag entdecken Kunst Nejdůležitějším posláním KIDS Company Praha je dvojjazyčná výchova. Probíhá během celého dne tzv. imerzní metodou, kdy s dětmi komunikují češti…

Aktuálně na německém webu

Kinder von KIDS Company Prag entdecken Kunst

       ·   04.06.2024
Die zweistöckige gelbe Villa in der ruhigen Straße Hradešínská im Prager Stadtteil Vinohrady ist schon von weitem zu sehen. Gerade dort siedelt der tschechisch-deutsche Kindergarten KIDS Company Prag, der vor neunzehn Jahren von Markéta Frank