Na cestu se vydáváme s úmyslem se někam dostat, každá cesta vede k nám samým…

… tímto básnickým obratem uvádí společnost ONEXPERIENCE svou výjimečnou webovou stránku. Bratři Romeykeové opustili odvětví cestovního ruchu a založili exkluzivní cestovní kancelář, která své klienty vozí do nejkrásnějších oblastí světa s výlety šitými na míru. V tomto rozhovoru vám představujeme odborníky, kteří milují cestování, a velmi nás těší, že vám postupně budeme moci nabídnout jejich doporučení na inspirativní místa, exkluzivní krátké výlety a jedinečná ubytování v Německu. Vsadíte se, že jste tam ještě nebyli?

Na fotce bratři (zleva) Gunnar a Luca Romeykeovi. Zdroj: Onexperience.

Před koronakrizí jste založili exkluzivní cestovní kancelář. Byl to dobrý nápad?

Gunnar: Ano, protože nám to poskytlo čas a prostor vyzkoušet nový směr. Onexperience byla založena v roce 2018. Naše cestovní kancelář byla v době vypuknutí pandemie ještě poměrně mladá. Rychle se ukázalo, že naše zážitky šité na míru do nejkrásnějších oblastí na světě nebudou v dohledné době možné. Proto jsme vyvinuli Onetrips-Messenger. Skrze něj pravidelně inspirujeme naše klienty mimořádnými prázdninovými domy a exkluzivními krátkými výlety, které si mohou prohlédnout na mobilním telefonu a přímo si je objednat. Nejprve jsme se soustředili pouze na Německo, pak na Evropu a postupně na celý svět. Je to nástroj, který naši klienti velmi oceňují. Nekomplikovaný a inspirativní.

S uvolňováním lidé opět přemýšlejí o cestování. Proč by měli cestovat s vámi? Čím je vaše nabídka výjimečná?

Gunnar: V současné době existuje v luxusním segmentu velké množství provozovatelů, kteří však často nabízejí předpřipravené krátké a okružní cesty, které jsou navrženy tak, aby oslovily co nejširší okruh klientů. My nabízíme kurátorské cestování. Protože každý má jedinečné potřeby a přání. Přesně na to se zaměřujeme a radíme našim klientům individuálně, tvoříme jedinečné cestovní zážitky šité na míru. Důležitou roli pro nás hraje také udržitelný cestovní ruch a naše odpovědnost jako cestovní kanceláře. Našim klientům nabízíme nejen kompenzaci CO2 za jejich lety, ale mají také možnost nechat si od našeho partnera vypočítat kompenzaci CO2 za celou cestu, a tím přímo podpořit vybrané projekty.

Panuje tedy tendence vybírat si dovolenkové destinace blíže k domovu?

Luca: Ano, většina klientů v současné době hledá “bezpečné“ destinace v Evropě, zejména pokud jde o lékařskou péči. Dále je pro většinu z nich důležité, aby se mohli vrátit domů bez povinné karantény. Tyto starosti se však projevují i při cestování do zahraničí.

Jak vidíte budoucnost cestovního ruchu, jaká je vaše vize? 

Luca: Rozvoj luxusního turismu v posledních letech ukázal, že poptávka po individuálních a na míru šitých zájezdech stále roste. Do popředí zájmu se dostávají exkluzivní destinace a výjimečná místa s intimní a autentickou atmosférou. A ty se obvykle nacházejí stranou obvyklých turistických tras. Na to se zaměřujeme a nabízíme komplexní služby, které jsou kdykoli rychle a flexibilně k dispozici a pokrývají i drobné detaily během cesty. Důležité je porozumět potřebám a přáním klienta a vytvořit mu mimořádný zážitek. V našem stále rychlejším světě je čas strávený mimo každodennost stále důležitější. Naším cílem je, aby tento čas byl co nejsmysluplnější, a vytvořit prostředí, v němž se setkáváte s místy a lidmi, kteří mají potenciál vás inspirovat. Protože právě tyto výjimečné okamžiky a zážitky zůstávají v našich vzpomínkách a obohacují náš život.

V dalším díle seriálu Onexperience vám představíme nejneobvyklejší destinace v Braniborsku, Sasku a Bavorsku. Těšte se na:
Architektura na venkově, Design v industriální památce, Bydlení ve věži, Art Deco v Horní Lužici a Šperk na Zugspitze.

Článek si můžete také přečíst v německém jazyce.

Nejčtenější v kategorii Travel