Na cestu se vydáváme s úmyslem se někam dostat, každá cesta vede k nám samým…

… tímto básnickým obratem uvádí společnost ONEXPERIENCE svou výjimečnou webovou stránku. Bratři Romeykeové opustili odvětví cestovního ruchu a založili exkluzivní cestovní kancelář, která své klienty vozí do nejkrásnějších oblastí světa s výlety šitými na míru. V tomto rozhovoru vám představujeme odborníky, kteří milují cestování, a velmi nás těší, že vám postupně budeme moci nabídnout jejich doporučení na inspirativní místa, exkluzivní krátké výlety a jedinečná ubytování v Německu. Vsadíte se, že jste tam ještě nebyli?

Na fotce bratři (zleva) Gunnar a Luca Romeykeovi. Zdroj: Onexperience.

Před koronakrizí jste založili exkluzivní cestovní kancelář. Byl to dobrý nápad?

Gunnar: Ano, protože nám to poskytlo čas a prostor vyzkoušet nový směr. Onexperience byla založena v roce 2018. Naše cestovní kancelář byla v době vypuknutí pandemie ještě poměrně mladá. Rychle se ukázalo, že naše zážitky šité na míru do nejkrásnějších oblastí na světě nebudou v dohledné době možné. Proto jsme vyvinuli Onetrips-Messenger. Skrze něj pravidelně inspirujeme naše klienty mimořádnými prázdninovými domy a exkluzivními krátkými výlety, které si mohou prohlédnout na mobilním telefonu a přímo si je objednat. Nejprve jsme se soustředili pouze na Německo, pak na Evropu a postupně na celý svět. Je to nástroj, který naši klienti velmi oceňují. Nekomplikovaný a inspirativní.

S uvolňováním lidé opět přemýšlejí o cestování. Proč by měli cestovat s vámi? Čím je vaše nabídka výjimečná?

Gunnar: V současné době existuje v luxusním segmentu velké množství provozovatelů, kteří však často nabízejí předpřipravené krátké a okružní cesty, které jsou navrženy tak, aby oslovily co nejširší okruh klientů. My nabízíme kurátorské cestování. Protože každý má jedinečné potřeby a přání. Přesně na to se zaměřujeme a radíme našim klientům individuálně, tvoříme jedinečné cestovní zážitky šité na míru. Důležitou roli pro nás hraje také udržitelný cestovní ruch a naše odpovědnost jako cestovní kanceláře. Našim klientům nabízíme nejen kompenzaci CO2 za jejich lety, ale mají také možnost nechat si od našeho partnera vypočítat kompenzaci CO2 za celou cestu, a tím přímo podpořit vybrané projekty.

Panuje tedy tendence vybírat si dovolenkové destinace blíže k domovu?

Luca: Ano, většina klientů v současné době hledá “bezpečné“ destinace v Evropě, zejména pokud jde o lékařskou péči. Dále je pro většinu z nich důležité, aby se mohli vrátit domů bez povinné karantény. Tyto starosti se však projevují i při cestování do zahraničí.

Jak vidíte budoucnost cestovního ruchu, jaká je vaše vize? 

Luca: Rozvoj luxusního turismu v posledních letech ukázal, že poptávka po individuálních a na míru šitých zájezdech stále roste. Do popředí zájmu se dostávají exkluzivní destinace a výjimečná místa s intimní a autentickou atmosférou. A ty se obvykle nacházejí stranou obvyklých turistických tras. Na to se zaměřujeme a nabízíme komplexní služby, které jsou kdykoli rychle a flexibilně k dispozici a pokrývají i drobné detaily během cesty. Důležité je porozumět potřebám a přáním klienta a vytvořit mu mimořádný zážitek. V našem stále rychlejším světě je čas strávený mimo každodennost stále důležitější. Naším cílem je, aby tento čas byl co nejsmysluplnější, a vytvořit prostředí, v němž se setkáváte s místy a lidmi, kteří mají potenciál vás inspirovat. Protože právě tyto výjimečné okamžiky a zážitky zůstávají v našich vzpomínkách a obohacují náš život.

V dalším díle seriálu Onexperience vám představíme nejneobvyklejší destinace v Braniborsku, Sasku a Bavorsku. Těšte se na:
Architektura na venkově, Design v industriální památce, Bydlení ve věži, Art Deco v Horní Lužici a Šperk na Zugspitze.

Článek si můžete také přečíst v německém jazyce.

Nejčtenější v kategorii Travel

Aktuálně na českém webu

Jsme na sexuální křižovatce?

       ·   05.07.2024
Co je největší hrozba dneška? Globální emise! Sociální média a epidemie osamělosti! Politika zalidněná psychopaty! Umělá inteligence! Ale kde že… Je to sexuální revoluce, která vstoupila do fáze, kdy vůbec nevíme, co z ní vyleze.

Andy Warhol v Berlíně pro nepuritány

       ·   23.06.2024
Na nově otevřené výstavě Andyho Warhola v Neue Nationalgalerie najdete vše, jen ne to, co čekáte: v hlavní roli muži, a části jejich těla, často v erotických polohách. Tak explicitní výstava v historii Galerie zde snad ještě nebyla.

Aktuálně na německém webu

Sind wir an der sexuellen Kreuzung?

       ·   05.07.2024
Was ist die größte Bedrohung der Gegenwart? Die globalen Emissionen! Soziale Medien und die Einsamkeitsepidemie! Eine von Psychopathen bevölkerte Politik! Künstliche Intelligenz! Ach wo... Es ist die sexuelle Revolution, die in eine Phase eingetreten ist,