Nejlepší recept, co udělat s nepřítelem? Sníst ho!

Už dva roky ohrožuje berlínskou flóru a faunu nový vetřelec — rak.

Zřejmě se dostal do Berlína ze zámořských lodí a doplul po řekách až do Berlína nebo se rozmnožil tím, že byl z domácích akvárií vyhozen do řeky… V každém případě, nemá v Berlíně přirozeného nepřítele a tak se během krátké doby z tohoto nevítaného turisty stal skutečně problém.

raci-v-berline-premnozeni

Nyní je povolen jeho odchyt… avšak co s rakem? Na chutný nápad přišla mladá firma Holycrab, která kraby nejen sbírá, ale také z něj připravuje delikatesy, které nabízí v pojízdné kuchyni na pronájem na festivalech, v klubech, firemních či privátních party. V kuchyni stojí Andreas Michelus, bývalý Chef de Partie v hotelu Rome a můžu potvrdit… vše chutná výborně!

holy-crab-recenze

holy-crab-vareni-raci

holy-crab-berlin-premnozeni-raci

PS: Fotky pocházejí se Sage Club a všimněte si toho luxusního auta v pozadí…

sage-berlin-holy-crab

www.holycrab.berlin

Text a Foto Danuše Siering

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si

Německý think-tank mimo realitu: Ministři ČSSD odvedli ve vládě dobrou práci, chválí Babišovy spojence

Šest týdnů po volbách nic nenasvědčuje tomu, že by ČSSD s výjimkou formální změny ve vedení jakkoliv reflektovala své volební fiasko. Z přešlapování na místě ji zjevně nevytrhne ani její spřátelený německý think-tank. Šéf pražské pobočky Nadace Friedricha Eberta (FES) mající blízko k ČSSD Urban Uberschär totiž nespatřuje žádnou souvislost mezi volebním fiaskem ČSSD a tím, že držela u moci politický projekt trestně stíhaného oligarchy Andreje Babiše. Sociální demokraté vládli s Babišem „i ze zodpovědnosti k zemi a lidem,“ prohlásil naopak Uberschär v rozhovoru pro NN magazín.
Shutterstock
Přečtěte si

Architekti a urbanisté v Mnichově ukazují, jak by řešili bezdomovectví

Zatímco v Mnichově má člověk v průměru k dispozici 39 metrů čtverečních, jsou ve světě města, kde se o takovém prostoru může lidem jenom zdát. Podle OSN žije v současnosti na zeměkouli 1,6 miliardy lidí v nevyhovujících bytových podmínkách nebo bez vlastní střechy nad hlavou. Tento globální, komplikovaný a choulostivý problém reflektuje mnichovské Muzeum architektury Technické univerzity v Pinakotéce Moderny na výstavě s varovným názvem „Who’s next“, Kdo je další?, a představuje devatenáct inovativních modelů bydlení.

Nejčtenější v kategorii Society